Jump to content
Dogomania

Buciki- na zimę, do biegania


Guest Ewka&Sarka

Recommended Posts

Guest Ewka&Sarka

Witam, szukam dobrych, najlepiej sprawdzonych bucików dla mojej bokserki. Na zimę, szczególnie gdy spadnie śnieg (ochrona przed solą i innymi paskudztwami rozsypywanymi na drodze), odpada mycie łapek po spacerach, gdyż sunia ma czerwoną skóre między palcami (jakiś drożdżak czy coś innego- goi sie gdy jest sucho, wilgoc wznawia przypadłośc).
Proszę o polecenie mi jakiś dobrych bucików, które nie spadną z łapek i nadają się do biegania (Sara uwielbia biegac, aportowac piłeczki itp). Buciki muszą więc zostac na jej łapkach a nie między trawą :]
Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Poparz tam, gdzie mówiła Szamanka, mozna tez spotkać w sklepach zoo.
Buciki najczęściej się stosuje, gdy mamy lekko w dzień nadtopioną warstwę śniegu i w nocy to marznie, raczej dla psów pociągowych. Po co Ci dla boksera? No chyba ze tez ciągnie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jak patrzyłam na zdjęcia i opis, to były buty z samego materiału i buty z podeszwą antypośligową. Ta podeszwa to po prostu naszyty specjalny materiał na spodnią część buta. Czyli powinny lepiej zabezpieczać przed uszkodzeniami łap i przed ślizganiem się psa na lodzię czy zbitym, zmrożonym śniegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']A czy takie buciki zapobiegają slizganiu się psa w czasie biegu? Bo ostatnio moja Jura podczas treningu miała drobny wypadek bo wpadła w poślizg i się wywaliła a za drugim razem jakoś załapała w ostatniej chwili równowagę.[/quote]

to najlepiej kupic skarpetki niemowlece z gumowymi wypustkami, doszyc rzepy i voila :] w niemieckim katalogu wysylkowym dla zaprzegowcow widzialam niedawno specjalnie profilowane trampki (nawet sznurowki mialy ;-) ) w kilku rozmiarach zaleznie od rasy. Podobne do tych ktore sa tu [url]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/pojecia.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']gdyby istniały buty, które miałyby mnie uchronić przed wywaleniem i nie slizganiem się na chodnikach - sama chętnie bym je kupiła :lol:[/quote]

no chyba zartujesz teraz :)) porzadny protektor i "budulec" podeszwy i nie ma sily zebys w takich zimowych butach sie slizgala. maja swoja cene ale nie sa nieosiagalne

Link to comment
Share on other sites

Nie moge się z tobą zgodzić, Miśka!
Nie ma butów antypoślizgowych, chyba zę na podeszwy założysz raki!!!!!!
Osobiście używam teraz już czyba czwartej pary butów trekkingowych, i to modeli z wyższej półki i niestety wielokrotnie miałem poślizg np. na zwykłym chodnku! Podeszwy wibram zawiodły mnie juz tyle razy że kolejne buty są z inną podeszwą! Nie wiem jak innym, ale mnie wibramy pękły przez pół:angryy:.
Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']:lol: to jak wytlumaczysz mi ze ja sie nie slizgam a moje futra mnie nie specjalnie oszczedzaja :):):) wiesz lepiej? :) no chyba ze mowimy o chodzeniu po totalnym lodowisku ale takiej szklanki to ja bym musiala specjalnie i dlugo szukac.[/quote]
Na śniegu nie ubitym-świezym/zmrozonym, szczególnie tam gdzie chodzi mało ludzi takie buty się sprawdzaja, ale pisząc poprzedniego posta miałem na myśli aktualne warunki na chodnikach w czestochowie:lol:, może tylko u mnie jest tragedia:shake:. Wiesz, idąc po chodniku musisz się wpatrywac w ziemię, go jak nie to są bardzoo duże szanse na to że nagle/niespodziewanie pies zacznie na ciebie patrzeć z góry:lol::lol::lol:, a nie dj Bóg popatrzec za jakąś ładna dziewczyną.....:lol:. Leżycho murowane!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam !!!

A więc butki ManMat są uszyte z pianki ktora obszyta jest polarkiem a na to naszyte są kawałki dość grubego materiału coś w stylu Cordury która napewno niweluje poslizg ale nie zapobiegnie mu calkowicie ...

A tak pytanie co do butów dla ludzi to mogę się dowiedzieć jaki to model bucikow lub choc podeszwa która tak dobrze trzyma na lodzie ... Styczność z butami technicznymi mam z 14 lat ale nie udało mi się upolować takich skutecznych na lód ... a za jakiś czas szykuje zakup butów więc moze by wreszcie zakupić coś skutecznego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mellows']Witam !!!

A tak pytanie co do butów dla ludzi to mogę się dowiedzieć jaki to model bucikow lub choc podeszwa która tak dobrze trzyma na lodzie ... Styczność z butami technicznymi mam z 14 lat ale nie udało mi się upolować takich skutecznych na lód ... a za jakiś czas szykuje zakup butów więc moze by wreszcie zakupić coś skutecznego.[/quote]

Jak kupisz, to się podziel info i wrażeniami, bo jak pisałem mnie sie wibramy gdzies nie sprawdzają, choc jest ich jeden model (kiedys go miały Shagarmathy Alpinusa, ale Alpinusa juz nie ma) taki z ostrymi trójkątami w najwyższej twardości - to nie były ''skorupy'' tylko ''pół''

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Mellows']Witam !!!

A więc butki ManMat są uszyte z pianki ktora obszyta jest polarkiem a na to naszyte są kawałki dość grubego materiału coś w stylu Cordury która napewno niweluje poslizg ale nie zapobiegnie mu calkowicie ...
.[/QUOTE]

Dokładnie, sprawdzają się też, gdy łąpy psa są poranione od soli, którą posypuje się chodniki.
Mój Potwór szybciutko się do nich przyzwyczaił i przynosił mi je w pysku po jednym gdy chciał wyjść na spacer :)

Gdyby były z 10 cm dłuższe - byłoby idealnie, te czasem zsuwały się przy ostrych szaleństwach, ale rozumiem, że w przeznaczeniu szyte były dla trochę mniejszych łap :)
[img]http://images11.fotosik.pl/48/40efec0bd1accade.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...