Jump to content
Dogomania

czy to ciąża?


bertula

Recommended Posts

Witam

Moja suczka zostala pokryta 15.11 i krycie zostalo powtorzone dnia nastepnego. Odbylo sie to wszystko 12go dnia cieczki. Wiem ze minelo bardzo malo czasu ale jestem niecierpliwa bo bardzo chcailabym aby sie udalo. Jestem laikiem w tych sprawach to moja pierwsza suczka i chcialabym sie dowiedziec czy sa jakies sposoby na sprawdzenie czy sunia jest w ciazy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bertula']Witam

Moja suczka zostala pokryta 15.11 i krycie zostalo powtorzone dnia nastepnego. Odbylo sie to wszystko 12go dnia cieczki. Wiem ze minelo bardzo malo czasu ale jestem niecierpliwa bo bardzo chcailabym aby sie udalo. Jestem laikiem w tych sprawach to moja pierwsza suczka i chcialabym sie dowiedziec czy sa jakies sposoby na sprawdzenie czy sunia jest w ciazy.[/quote]Po pirwsze trochę nie tak była kryta, bo nie powinno się kryć dzień po dniu, prawidłowo powinna być kryta po 48miu godzinach od pierwszego krycia. Badać można w 30ym dniu ciąży, czyli masz jeszcze sporo czasu. Przewaznie jeśli suczka załapala, to ma zaczerwienione sutki i trochę zmienia się jej charakter. Robi soie bardziej uważna, mniej ruchliwa itd

Link to comment
Share on other sites

No nic musze sie uzbroic w cierpliwosc :-) Wiem ze powinnismy byli ja pokryc drugi raz po 48h ale nie mielismy niestety takiej mozliwosc, pies reproduktor byl z daleka i musial szybko wracac do siebie. Daltego tez zdecydowalismy sie na krycie dzien po dniu. Mam nadzieje ze sie udalo

Link to comment
Share on other sites

Bądż dobrej myśli :D
Można zdiagnozować ciążę sposobem omacywania ok 24-25 dnia ciąży(max do 26 dnia -po tym dniu może już się to okazać niemozliwe .Potem już tylko USG).Jest to wtedy tzw.test ampułowy.Płody są wyczuwane palpacyjnie jako pojedyńcze jeszcze ampuły.Dobry,doświadczony wet (od rozrodu)stwierdzi w tym czasie bez problemu ciążę lub jej brak.Stwierdzić może także czy jest to ciąża mnoga czy pojedyńcza -co uważam jest niezmiernie ważne w dalszym postępowaniu i przygotowaniu do porodu.

Link to comment
Share on other sites

Najwcześniejszą metodą diagnostyczną jest USG. Spokojnie można badać 20 dniowe płody - na usg są wtedy pęcherzykami wielkości ok. 1cm z pływającą w środku malutka fasolką. Takie maleństwa oglądałam 12 dni temu u mojej suczki (niestety nie wydrukowałam obrazu z usg), obecnie na usg wyglądają tak (ok 32 dzień ciąży):
[img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/0/7/7/12842493_d.jpg[/img]
[img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/8/3/3/12842492_d.jpg[/img]

należy jednak pamiętać, że mówię o [b]dniu ciąży[/b] a nie dniach od krycia: może być tu parę dni różnicy :P
Takie wczesne badanie ma też ten plus, że można dokładnie okreslić wiek ciąży: włąsnie w 20 dniu pęcherzyki są 1 cm :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='tristan']Jeżeli ktoś ma problem ze sprzedażą lub oddaniem niechcianych piesków lub kotków to spróbujcie tutaj [URL="http://www.kupiepsa.pl"]www.kupiepsa.pl[/URL][/quote]

1.zasmiecasz temat
2. strona mi sie nie podoba
bo np. przejrzalam ogloszenia o yorkach i tylko jedno było bez zarzutu, nie wpominajac o tym ze ktos chcial sprzedac 6 tygodniowe yoki! To drugie allegro :(
z jednej strony dobrze napisane - ze stronka dla tych ktorzy chca oddac niechciane zwierzeta, ale jak czytam ogloszenia ze piesek ach och i wogole i wcisną komus takiego małego bączka ktory dalej z mamusią powinien byc, to mi sie nóż w kieszeni otwiera

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bertula']Byłam dzisiaj na badaniu usg z moja suczka. Dzisiaj minal 32 dzien od krycia no i niestety okazalo sie ze nie jest w ciazy. Smutno mi :cry:

Pozdrawiam[/QUOTE]
Niekoniecznie tak musi być. Ja też robiłam badanie USG w 31 dniu od krycia i nic nie było widać, a po kolejnych dwóch tygodniach zobaczylismy na ekranie dwa płody.
Do porodu został nam na jeszcze tydzień i gdyby nie mocno powiększone sutki, to nikt by nie powiedział, że moja sunia jest w ciąży

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']1.zasmiecasz temat
2. strona mi sie nie podoba
bo np. przejrzalam ogloszenia o yorkach i tylko jedno było bez zarzutu, nie wpominajac o tym ze ktos chcial sprzedac 6 tygodniowe yoki! To drugie allegro :(
z jednej strony dobrze napisane - ze stronka dla tych ktorzy chca oddac niechciane zwierzeta, ale jak czytam ogloszenia ze piesek ach och i wogole i wcisną komus takiego małego bączka ktory dalej z mamusią powinien byc, to mi sie nóż w kieszeni otwiera[/quote]Już któryś raz na dogo widzę tego Tristana reklamującego swoją stronkę. To chyba nie jest w porządku. Mnie też ta stronka nie przypadła do gustu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...