Jump to content
Dogomania

szukamy malego labradora


Guest sinbad

Recommended Posts

[quote name='Weronika']Już mi lepiej , ale powiem wam że chciała bym oj chciała polatać po wystawach i móc powiedzieć że moja sucz nie tylko jest mądra,opanowana,wyszkolona,piękna-ale też rasowa. :oops:[/quote]

Ale po co? Rodowód nie jest gwarancją mądrości, opanowania i wyszkolenia psa - o tym jak zachowuje się pies w dużej mierze decydujemy my - czyli odpowiedzialni właściciele. Odpowiedzialni to znaczy np. tacy, którzy nie decydują, żeby suczka "miała raz w życiu szczeniaczki dla zdrowia" /to następny mit który niestety wciąż jest bardzo popularny/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Weronika - cóż, trzeba przezyć - ale nie zapominaj, że wystawy to dla więksości wlaściwieli i psów tylko dobra zabawa i dodatek :) Kiedyś napewno uda Ci się pojeździć na jakąś wystawke - może nawet kupisz psiaka z rodowodem.
Karolina - no przykro mi bardzo - ale to tak brzmiało jak byś namawiała do kupna psaów bezrodowodowych twierdząc, że są ona "czysto rasowe, z dobrych hodowli". I myślę, że taka dyskusja to bardzo fajny temat :)

Link to comment
Share on other sites

Chyba trzeba zauwazyc taka zaleznosc - jak nie ma popytu, to nie ma tez produkcji, prawda? Jednym slowem jesli sie zacheca do kupowania szczeniat rodowodowych to dlatego, zeby ograniczyc (bo wyeliminowac to sie chyba nie da) produkcje szczeniat dla zysku. Kojarzenie przypadkowych zwierzat (chocby nawet i rodowodowych) co przeciez nie ma nic wspolnego z hodowla. Ja mam suczke w typie labradora, z tego co sie dowiedzialam rodzice sa rodowodowi i nawet utytulowani, jednak suka zostala pierwszy raz matka gdy jeszcze nie miala licencji hodowlanej, zdobyla ja na kolejnych wystawach (swoja droga jak mozna bylo do takiej ciazy doprowadzic). Nie ma rodowodu ale kosztowala poprzedniego wlasciciela 1000zl. Ja po stracie poprzedniego psa bylam w potrzebie ale bez finansow potrzebnych by nabyc rasowca poszukalam wiec psa w potrzebie i takiego znalazlam - moja sunia byla zgloszona do adopcji(problemy z temperamentem). Jedyne co teraz moge zrobic dla dobra rasy to nie rozmnazac jej. Ale tez nie prostuje zbyt gorliwie jak ludzie mowia "patrz jaki labradorek" kiedy ide ulica z psem. Kundelkiem tez jej nie nazywam, nie jest nim chyba jednak, wiec niech bedzie ze jest "w typie". Dla mnie jest wazne ze jest wspanialym psem. Ale az pisac sie nie chce co ludzie wyprawiaja z psami - znam przypadek, ze ktos przyprowadzil suke- mieszanca collie z nie wiadomo czym do owczarka podhalanskiego "zeby sie skrzyzowaly". Psy byly chyba madrzejsze od ludzi bo nic z tego "krzyzowania" nie wyszlo. Juz moge zrozumiec ze komus sie nie udalo upilnowac suki w cieczce ale zeby swiadomie? Po co? A schroniska pekaja w szwach...

Link to comment
Share on other sites

Weronika, pewnie to cie nie pocieszy ale ja tez mam ogromniastego boja, to samo zamierzam z moja zrobic. Wiem, ze trzeba i pojecia nie mam, jak ja to przezyje.Jestem w stanie upilnowac sunie w cieczce ale argument, ze sterylizacja moze zapobiec nowotworom sutka przemawia do mnie. Poprzednia sunie przez tego drania wlasnie stracilam. Nigdy nie miala szczeniat a moja wiedza w tym temacie byla mizerna.

Link to comment
Share on other sites

Hej
a ja Was pocieszę- znaczna większość naszych suczek w grupie ratowniczej została wysterylizowana, w najróżniejszym wieku- najstrasza w wieku 6 lat, najmłodsza w wieku 6 miesięcu. Wszystkie w przeciągu kilku dni wróciły do pewnej sprawności. Dziś ani one, ani ich właściciele nie pamiętają o zabiegu, także to nic takiego strasznego :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sinbad']Bardzo chcielibysmy takiego psiaka, nie zalezy nam na rodowodzie...ale jestesmy tylko studentami i jak narazie nie stac nas na kupienie szczeniaka w "normalnej" cenie :cry: Moze ktos z Was moglby nam jakos pomoc?[/quote]


a moze ten nie jest maly ale ....
[url]http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=29586[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...