Jump to content
Dogomania

golden i praca


madalenka

Recommended Posts

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madalenka']No pewnie ze tak cudnie to chodzic przy nodze nie umie, ale caly czas sie uczymy:D Tylko niestety jak jej sie nudzi to przechodzi mi miedzy nogami i koniec. Wtedy gucio z rownania.. A ja bym bardzo chciala na PTT, tylko musze sobie to przyblizyc... :cool3:

PIES TOWARZYSZĄCO TROPIĄCY – PTT
Jest to szkolenie dla psów które ukończyły podstawowy kurs posłuszeństwa PT. Kurs odbywa się według regulaminu ZKwP - to znalazlam. Ja nie chce isc na PT, bo juz wiekszosc umiemy. Po co mam tracic forse, czas i cierpliwosc moja i psa na uczenie sie siad, zostan, itd...?[/quote]

Nie zawsze kurs. Możesz iść na skzolenie, gdzie ktoś przygotuje Cię do PTT. I zdasz najpierw PT (skoro twierdzisz, że umiecie) później PTT. I po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Madalenka, dopasuj cwiczenia i dlugosc ich trwania do mozliwosci psiaka, to jeszcze maluszek. Nie moze byc tak, ze pies sie znudzil, musisz zakonczyc zanim cos takiego sie stanie. I duzo zabawy podczas nauki czegokolwiek. Cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc, masz naprawde duzo czasu jeszcze. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja mam pytanie - trochę nie na temat, ale też związane z goldenem i pracą myśliwską.

Otóż za jakiś czas (rok, dwa) planuję kupno goldena. Chciałabym mieć psa użytkowego, który od najwcześniejszych dni byłby obyty z zapachami dzikich zwierzaków, aportem bażanta itd.
W związku z tym pomyślałam, że jeśli już wybiorę hodowlę, to chciałabym aby pieski od najwcześniejszych dni miały kontakt ze specjalnie obrobionymi zwierzakami (na jakiejś stronie internetowej widziałam małe goldenki w wieku paru tygodni tarmoszące bażanta, albo kuropatwe, nie wiem dokładnie co to za ptak był).
I z tąd moje pytania:
1. Czy takie specjalnie obrobione zwierzątka są niebezpieczne w jakimś stopniu dla małych szczeniąt?
2. Od jakiego wieku podawać szczeniakom do zabaw takie zwierzątka?
3. Czy jeśli poda się szczeniakowi np. 6 tygodniowemu - a wiadomo, że w tym wieku maluchy to ogromne łasuchy... - jest ryzyko, że piesek może zjeść takiego bażanta?
4. Skąd brać takie bażanty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Już małym szczeniaczkom (nawet jeszcze w hodowli) można podawać np skrzydło bażanta itp ([URL="http://www.piesmysliwski.pl"]www.piesmysliwski.pl[/URL]). Warto też wziąć szczenie z uzytkowejhodowli gdzie juz u hodowcymiało by podstawy :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[url]http://i49.tinypic.com/wb8n00.jpg[/url]
[URL="http://www.woprdg.com/sekcjapsow/pliki/Regulamin%20V%20Mistrzostw%20WOPRDG.pdf"]REGULAMIN MISTRZOSTW[/URL]

Jeśli macie wolna sobotę to serdecznie zapraszamy:loveu: udział jest bezpłatny:) Każdy może sprawdzić swoje siły w duecie ze swoim psikiem i dobrze się bawić:)
Jeśli jednak wolicie pokibicować nam z brzegu również zapraszamy;)

W razie pytań proszę pisać, odpowiem na wszystkie:)

Psy każdej rasy i nie rasowe mogą wziąć udział w zawodach:)
Dajcie znać znajomym, może oni tez się skuszą??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...