Jump to content
Dogomania

Ubranka,gumeczki,kokardki,spineczki-czyli Yorkowa rewia mody


nikusia

Czy warto uczyć psa sztuczek?  

497 members have voted

  1. 1. Czy warto uczyć psa sztuczek?

    • Tak, to dobra zabawa i miło spędzony czas razem
    • Nie, to głupie
      0
    • Jeśli ktoś chce i ma czas to może...


Recommended Posts

Zgłosiłam Ramzesa na casting do jakiegoś nowego serialu :D
Nie sądzę żeby coś z tego było ale spróbować nie zaszkodzi... Oni szukają niewielkiego kundelka, który będzie grał rolę Charliego... I tyle wiem o serialu :lol:
Na razie tylko zdjęcia, drugi etap- jeszcze w grudniu- to prezentacja. Nawet jeśli fotki się spodobają(a nic specjalnego nie wysłałam) to się na pewno wyłożymy na prezentacji, bo mały nie lubi nagle znajdywać się w dziwnych miejscach gdzie jest duże zamieszanie a tym bardziej psy... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A! I jeszcze wysłałam jego zdjęcie na konkurs "Mojego Psa". Trzeba było tylko cyknąć fotkę w chustce, którą dołączyli w grudniowym numerze. :D
A do wygrania zegarek i profesjonalna sesja zdjęciowa(dla piecha oczywiście :D )
Uznałam, że ma szansę, bo pewnie większość zdjęć będzie z dużymi psami i chustką na szyi, a Rami ma "egzotyczną" spódnicę :lol:

[img]http://www.ramzesyork.republika.pl/moj%20pies.jpg[/img]

[img]http://www.ramzesyork.republika.pl/moj%20pies2.jpg[/img]

I jak Wam się podoba? :D


Ps. On po prostu uwielbia pozować!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupujecie psiakom stroje mikołaja? Moi znajomi uznali że mam bzika i w ogóle przesadzam, jak im pokazałam Ramisia w nowej kreacji...
Z resztą tak sobie poprzypominałam stare czasy i gdy nie było Ramzesika też się dziwiłam jak widzałam Yoreczki w kiteczkach i ubrankach, bo to była rzadkość... A teraz... Mam wrażenie, że od kiedy Rami mieszka z nami, coraz więcej jest Yorczków... :-D
Plaga prawdziwa!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']Kupujecie psiakom stroje mikołaja? Moi znajomi uznali że mam bzika i w ogóle przesadzam, jak im pokazałam Ramisia w nowej kreacji...
[/quote]

a dlaczegóżby nie ?:-)
jest cieplutkie, wygodne, a przy okazji cieszy oko (moje bo jemu wszystko jedno). On lubi ten stoj bo uwielbia jak przechodnie sie nad nim zachwycaja i zwracaja na niego uwage (samemu nie wolno mu zaczepiac wiec musi byc grzeczny, a tak to inna sprawa) a w tym stroju ma to zagwarantowane :-)

[IMG]http://www.yorkshire-terrier.com.pl/1/1.jpg[/IMG]

nawet czapka mu nie przeszkadza (dotad mial tylko raz-do fotki i zaloze mu jutro na chwile) byleby tylko pancia pozwalala sie wyszalec na całego :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']A! I jeszcze jedno.
A buciki? Ma ktoś z Was dla psiaka? Przydają się?[/quote]

czapeczka jest wiazana pod broda grubymi polarowymi paskami
bucikow nie mamy, choc juz nam je doradzał vet, aptekarka i tu na dogo
poki co łapy sie troche zaleczyły i mniej krwawią ( były poparzone od jakiejs chemi ktora u nas rozpuszczali snieg na chodnikach) i narazie chyba sobie darujemy. Tofik napewno by ich nie chciał dlatego sie troche wzbraniam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

yorki to rasa psow ktore mozna i nawet nalezy stroi.Wygladaja przepieknie.Oczywiscie bez przesady typu sukieneczki czy fraki.Ja mojego tez stroje, kupuje mu przesrozne kokardki, kubraczki, obowiazkowo na zime ocieolany,ma tez kubraczek a wlasciwie pelerynke na deszcz. spotkalam sie tu zkrytyka ze nie nalezy ubierac, ale czy wiecie ze yorki maja za duza powierzchnie ciala do wagi, dlatego jest im zimno.pewnie ze potrafia tez wykorzystywac nasze slabosci ale czy mozna im tego zabronic, To takie opieski.nie na darmo nazwano je Jego Wysokosc Yorkshire Terrier :lol:
Nie umilabym patrzec jak mi sie czesie zzimna ja opatuloona w kozuch , czapke szalik a on marznnie, Nie wazne czy sie to ludziom podoba czy nie, jak ktos zareaguje wtaki sposob o pies w ubranku ,mowie prosze zdjac kurtke iz obaczymy czy pani tez bedzie wesolo.Zreszta tez jak wiekszosc z was prezstalam regowac na glupie uwagi ale nie pozwalam nikomu obrazac mojego psa,ani zniego szydzic ani drwic, bo chodzi ubrany.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

>yorki to rasa psow ktore mozna i nawet nalezy stroi.Wygladaja >przepieknie.

Polemizowalabym.

>spotkalam sie tu zkrytyka ze nie nalezy ubierac, ale czy wiecie ze yorki >maja za duza powierzchnie ciala do wagi, dlatego jest im zimno.

Skąd czerpiesz takie informacje?
:crazyeye:

>Nie umilabym patrzec jak mi sie czesie zzimna ja opatuloona w kozuch , >czapke szalik a on marznnie,

Trochę rozsądnego, szybkiego ruchu i dziwnym trafem się przestają trząść, dziw nad dziwy.
:cool3:

>Nie wazne czy sie to ludziom podoba czy nie, jak ktos zareaguje wtaki >sposob o pies w ubranku ,mowie prosze zdjac kurtke iz obaczymy czy pani tez bedzie wesolo.

Wiesz jaką normalnątemperaturę ciała ma pies?:lol:

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze wiem!
o powierzchni ciala dowiedzialm sie i przeczytalm w necie na jakies yorkowej stronie, natomiast informacje ta potwierdzil wet.

szybki ruch -owszem, nawet pobiegam z psem bo mam tez sheltie ktory wymaga wiekszosci ruchu .
polemizowac oczywiscie mozemy, po to jest forum, kazdy ma prawi do swojego zdania i swoje doswiadczenia.Jedni wieksze inni mniejsze ale kazdy sie uczy by najwazniejsze nie skrzywdzic psa, tym ktotrym ubieranie, kokardki sie nie podobaja niech im tego nie daja, a tym co to lubia niech stroja swoje pupile.tak jak ludzie jedni sie stroja bo to lubia inni nie przywiazuja do tego najmniejszej wagi jak wygladaja.
pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']>yorki to rasa psow ktore mozna i nawet nalezy stroi.Wygladaja >przepieknie.

Polemizowalabym.
Oczywiscie mozemy bardzo chetnie

>spotkalam sie tu zkrytyka ze nie nalezy ubierac, ale czy wiecie ze yorki >maja za duza powierzchnie ciala do wagi, dlatego jest im zimno.

Skąd czerpiesz takie informacje?
Ze strony internetowe, co potwierdzil lekarz wet.
:crazyeye:

>Nie umilabym patrzec jak mi sie czesie zzimna ja opatuloona w kozuch , >czapke szalik a on marznnie,

Trochę rozsądnego, szybkiego ruchu i dziwnym trafem się przestają trząść, dziw nad dziwy.

jak myslisz ze nasz spacer wyglda? stoimy i czekamy az pies sie zalatwi? Nie!mam jeszcze innego psa sheltie a ten wymaga dosc duzo ruchu i wiem jak mam postepowac nawet ztakim psem jak york.
:cool3:

>Nie wazne czy sie to ludziom podoba czy nie, jak ktos zareaguje wtaki >sposob o pies w ubranku ,mowie prosze zdjac kurtke iz obaczymy czy pani tez bedzie wesolo.

Wiesz jaką normalnątemperaturę ciała ma pies?:lol:[/quote]

wyzsza niz czlowiek
wychowlam doch synow, czytajac na ten temat mase ksiazek, zawsze staralam sie robic wszystko by mi nie chorowaly by byly bezpieczne , czyste itd.teraz ma psiaczki i tak samo swiadomie i odpowiedzialnie ich traktuje pod kazdym wzgledem.By nie bylo im zimno, mialy cielutka starwe, zapewnionego lekarza w razie potrzeby,
czy kiedys twoj pies byl chory wlasnie dlatego ze sie pzreziebil?
i lekarz poradzil bym kupila i ubierala go.
Mysle cze czasem mozna miec swoje zdanie ale nie nalezy wten sposob krytykowac innych za to ze robia to albo cos inego.Mozna doradzic a nie wymmardzac sie.
srdecznie pozdrawiamCie Barek

Link to comment
Share on other sites

"czy kiedys twoj pies byl chory wlasnie dlatego ze sie pzreziebil? "

Wiesz, ja dość intensywnie pracuję nad zahartowaniem moich psów.
Oczywiście, przy dużych mrozach je ubieram - zwlaszcza że większość jest już starszawa, a wtedy - wiadomo.:cool1:

>i lekarz poradzil bym kupila i ubierala go.

Wszystko zalezy od tego, jak wyglądająspacery naszych yorków... warto jednak pamiętać że ubieranie, zwląszcza kiedy nie jest jeszcze zbyt zimno (mam na myśli temp. oscylująca wokół "0" czy "-1") wybitnie wydelikaca organizm.
Wtedy już nei ma przebacz i pies jest na ubranko skazany.
Póki moge - unikam tego losu dla moich psiurow.

>Mysle cze czasem mozna miec swoje zdanie ale nie nalezy wten sposob >krytykowac innych za to ze robia to albo cos inego.Mozna doradzic a nie >wymmardzac sie.

Szalenie niemiło to zabrzmiało, zwłaszcza, że piszemy na forum DYSKUSYJNYM gdzie każdy, jak mi się dotąd zdawało - może przedstawić swoj punkt widzenia.
Dość zdumiewające wydaly mi się gloszone przez Ciebie poglądy dotyczące fizjologii tych piesków czemu daję niniejszym wyraz.
Zważywszy że już gdzieś czytalam Twoje twierdzenie jakoby yorki miały "mniejsze" pęcherze i dlatego przychodzila im z trudem nauka czystości, co mnie ,przyznaję - nader zafrapowalo :lol: :evil_lol: - nie mogę się oprzeć pokusie spytania o naukowe podstawy takich stwierdzeń.

Czyż jest to "krytyka"?
Wielkie nieba...! :shake: :-(

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to krytka ale uwazam ze bardzo chcesz narzucac wszystkim swoje zdanie i madrosci.Niestety nie kazdy mysli tak jak ty, wiec trochu szacunku, do wypowiedzi poprzednikow.malo tego.a jak myslisz jakie precherzki maja yorki? zoladeczki? nie psilam nigdy o malym pecherzyku ale o tym ze John Fisher w swojej ksiazce poodal staystycznie jakie psy roznych ras maja predyspozycje do uczenia sie wychodzenia i z czasem jaki potrzebuja do nauki czystosci.Poczytaj sobie moze to cie przekona zreszta ne mam zamiaru udawadniac niczego nikomu jesli ktos pozjADAL WSZYSTKIE MADROSCI.
A moje zdamie i moja wypowiedz jest moja wypowiedzia dokladnie taka i takim sposobem jakim traktuje moje psy, czy ci sie to podoba czy tez nie.Wiec prosze przestan w kazdym swoim poscie wyrazac swoje madrosci i pouczenia jakoby to wszyscy tu robili wszystko zle.lacznie z ubtrankami kokardkami itd.

Link to comment
Share on other sites

>Nie jest to krytka ale uwazam ze bardzo chcesz narzucac wszystkim wije >zdanie i madrosci.

De gustibus non disputandum est :lol:
Nie musisz w ogóle nawet śledzić moich wypowiedzi.

>Niestety nie kazdy mysli tak jak ty, wiec trochu szacunku, do wypowiedzi poprzednikow

Żeby mieć szacunek do wypowiedzi poprzednikow muszę miec jakąś "zahaczkę" - t.j. zorientować się że moj interlokutor wie, o czym mowi (pisze). ;)

>a jak myslisz jakie precherzki maja yorki? zoladeczki?

A jak myślisz, jakie są proporcje? :lol: Sznaucer oblrzym czy chihuahua mają dokladnie taki sam - proporcjonalnie do wielkości - pęcherz.
:lol: :cool3:

>John Fisher w swojej ksiazce opodal staystycznie jakie psy roznych ras maja predyspozycje do uczenia sie wychodzeniai z czasem jaki potrzebuja do nauki czystosci.

Oczywiście - statystyka może jednak klamać, bowiem potrzeba ją jeszcze zinterpretowac.
W przypadku małych ras typu "toy" problem leży we wlaścicielach ktorzy je sobie kupują oraz w warunkach w jakich psiaki żyją (statystycznie rzecz biorąc jest ich więcej np. w centrach wielkich miast itd).
Do tego dołóżmy statystyczną sytuację rodzinną wlaścicieli oraz ich wiek i... voila'!.

>Poczytaj sobie moze tpo cie przekona

John Fisher popelnił ksiązki ktore - oprocz tego, że się "fajnie czytają" - absolutnie nie są Biblią Objawiona, stwierdzam ze smutkiem.
W sumie w miarę poprawne merytorycznie są jego pierwsze rzeczy - najgorzej z ostatnią, wydaną już pośmiertnie.
:-(

>zrezzta ne am zamiaru ydawadniac niczego nikomu

Hm. Chwali się to, chwali. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...