Jump to content
Dogomania

Żywienie chińczyka


miniaga

Recommended Posts

[quote name='Iwona']Myszko- czyli za bardzo mam się nie przejmować :lol: i dawać małej co podaję, nie są to rzeczy baaardzo twarde i w sumie przeznaczone dla psów. Spotkałam sie jednak z tym że niektórzy daja nagusom miękkie zabawki czyli pluszaki itp...Taki płyn do zębów mam dla starszych suczek- ale strasznie nie lubią tego zabiegu.[/quote]

iwonka, ja bym sie az tak bardzo zebami nie przejmowała :lol: a taka paste, o ktorej pisze agama mam dla loli. faktycznie psy lubią jej smak.
a co do tych miękkich zabawek to moje maja bardzo duzo pozwiązywanych na supeł skarpetek, którymi uwielbiają sie bawić. cały czas je gryza i chyba to też pomaga w czyszczeniu ząbków. dodatkowo moglabyś taka zwiniętą skarpetkę popsikać płynem do czyszczenia zębów, wtedy jak psiak będzie ją gryzł sam rozprowadzi go po zębach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='onka']moje grzywki jedza suchą karmę i przerabialismy juz ojj mnóstwo...
zaczynajac od tych z górnych półek(czyli royal.eukanuba, bosch itd) na tych niższych kończąc...(akana, purina ) i nic mają w nosie każdą...
więc teraz np ostanio siłujemy się.. kto dłużej wytrzyma ja czy one..
bo jeśc nie chcą
)[/quote]

Wiesz, ja miałam problem z Clio ona też nic nie chciała jeść.
Wypróbowałam WSZYSTKO!
żartowałam nawet, że ona żyje chyba miłością, już zaczeła być bardzo chuda. Nawet poszłam z nią do Psy-chologa :) no i co, okazało się, że brakuje jej towrzystwa i konkurencji do miski! Jak widziałm jej siostę- Cleo to dosłownie z żalu mi się łzy w oczach kręciły, że mam takiego psa z fanaberiami!!!!
Wzięlam Tusię i są dwie! i jedzą aż im się uszy trzęsą. Clio- ze wzgledu na "anoreksję" wsuwa boscha dla psów które duzo spalają
a Tusia jak mi zaleciła lekarka zjada eukanubę dla maluchów
oprócz tego gotuję im mięsko indycze- bo mniej chyba sztuczne niż z kurczaków
jedzą dużo warzy i owoców
Clio dostaje jeszcze witaminy z keratyną, przemycane pomiędzy (niestety) "dropsikami czekoladowymi dla psów polskiej firmy Hilton. Można takich smakołyków dawać do 15 dziennie ale ja staram się dac tylko1/3 czyli 5 :)
Przysmaki- Szaleją za denta-stixami, i innymi takimi z Pedgrr... ale w małych ilościach :)
mam nadzieję, że mi Clio przytyje :)

Link to comment
Share on other sites

Dunke karmilam Eukanuba (wtedy to byla nowosc), Milva jako szczenie byla karmiona takze Eukanuba a potem Royal Canin. I juz przy tym zostalam:)
Czasami dajemy im kurczaka z ryzem oraz gotowane jazyny + oliwa z oliwek. Poza tym panny dostaja jako nagrodki surowa marchew - wtedy sie moga o nia pozabijac :o

Veronica i Milva jedza jakby byly stale glodzone :lol: :lol: Duna czasami ma rozne fanaberie ale tez ostatnio zaczela pochlaniac duze ilosci karmy :wink: A jak w misce karmy nie ma to rzuca micha po przedpokoju, wali nia, drapie - jednym slowej urzadza taki koncert ze zaraz potem miska sie sama napelnia :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Iwona pasta jest firmy Bernina nazwa na nalepce ,,Zahn- creme fur Hunde ; nastepnieToothpaste for dog firma jest niemiecka .Do mycia dolaczona jest szczoteczka z jednej strony wlosie malutkie z drugiej duze .Pasta jest dostepna w Polsce .ta sprawdzilam skutecznosc znakomita a dodotkowo smaczna dla psa :D[/quote]

ja też Demonowi myję Zahn-creme, polecam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia'][quote name='Agama']Iwona pasta jest firmy Bernina nazwa na nalepce ,,Zahn- creme fur Hunde ; nastepnieToothpaste for dog firma jest niemiecka .Do mycia dolaczona jest szczoteczka z jednej strony wlosie malutkie z drugiej duze .Pasta jest dostepna w Polsce .ta sprawdzilam skutecznosc znakomita a dodotkowo smaczna dla psa :D[/quote]

ja też Demonowi myję Zahn-creme, polecam[/quote]
Teraz stosuje dla moich psiaków "Fresh breath &dental-care"- aplokuje ja się na zęby i masuje wargami, jest jadalna i psy baaardzo ja lubią :lol: . Zawiera naturalne składniki antybakteryjne i ścierne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich!
Moja menażeria swoim menu miala już royala, nutrę, bocha, eukanubę, purinę-proplan i wszystko co mogła bym mieć w sklepie, ale na dzień dzisiejszy najbardziej im smakuje Bento-cronen, a dotego mięsko z warzywami i makaronem lub ryżem. Laweta super do wody i witamminy w tabletka (zestaw witamnin) Dolfos. warzywa uwielbiaja i owoce połykaja. A dotego kanapki które ukradną ze stołu. a lepszą rzeczą niż pasta jest spraj Bayra do usówania kamienia nazębnego. Polecam .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]A ja mam pytanie do tych wszystkich, którzy już próbowali dawać swoim piesiom [B][U]surowe jajka[/U][/B] - a może nadal dają??? proszę Was o informaje na ten temat :)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]dawać psu surowe jaja czy nie? jak to znoszą? (występują jakieś żołądkowe rewolucje?) jesli dawać, to jak często? (raz w tygodniu, czy raz na dwa tygodnie?)[/FONT] [IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/nie_wiem2.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja czasem daję jajko suniom, ale muszę przyznać,że dość sporadycznie:oops:, ale to tylko przez moją sklerozę:oops:. Zazwyczaj dokładnie myje w goracej wodzie , rozbełtuję i wlewam do karmy, czasem smażę na masełku lekko ściętą jajecznicę i daję z makaronem. Nie zauważyłam żadnych sensacji. podawanie jajek jest wskazane ze względu na "bombę" witaminową, dobrze wpływają na skórę i sieść.Wydaje mi się,że 2 jajka w tygodniu nie zaszkodzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em-ka'][FONT=Comic Sans MS]A ja mam pytanie do tych wszystkich, którzy już próbowali dawać swoim piesiom [B][U]surowe jajka[/U][/B] - a może nadal dają??? proszę Was o informaje na ten temat :)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]dawać psu surowe jaja czy nie? jak to znoszą? (występują jakieś żołądkowe rewolucje?) jesli dawać, to jak często? (raz w tygodniu, czy raz na dwa tygodnie?)[/FONT] [IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/nie_wiem2.gif[/IMG][/QUOTE]

my dajemy raz w tygodniu surowe żółtko

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Hmmmmm, przyznaję, że nie wiedziałam o tym i przed podaniem biotyny konsultowałam to z weterynarzem, który od malusiego opiekuje się Tito;[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]przestrzegam zalecanych dawek, więc mam nadzieję, że nie robię mu krzywdy ;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zima podaje algi morskie ,bo tylko o tej porze roku sa przyswajane preparatow jest duzo ,ale do mnie przemawiaja naturalne suszone np Algolit smierdza ryba przeokrutnie i niektore pieski nie chca jesc nawet z najlepsza karma -mysle o ulubionym miesku.NATOMIAST jesli ktos bywa w NIEMCZECH lub AUSTRI to polecam HOKAMIX chyda nic lepszego nikt nie wymyslil:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em-ka'][FONT=Comic Sans MS]Hmmmmm, przyznaję, że nie wiedziałam o tym i przed podaniem biotyny konsultowałam to z weterynarzem, który od malusiego opiekuje się Tito;[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]przestrzegam zalecanych dawek, więc mam nadzieję, że nie robię mu krzywdy ;)[/FONT][/quote]
Em-ka :lol:- nie chcę straszyć:shake:, poprostu akurat dzisiaj to przeczytałam i tak mi się nasunęło:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...