Jump to content
Dogomania

Żywienie chińczyka


miniaga

Recommended Posts

Mam pytanko.
Czym karmicie swoje pieski? Kto z was gotuje? Jakie witaminy?
Ja mam zamiar karmić pół na pół. Czyli posiłek gotowany(mięso surowe sparzone, gotowany właściwie tylko ryż, bo warzywa też poł na pół)
I karma jako dodatek - codziennie połowa porcji.
Do tego witaminy i minerały.

Mam problem jedynie z ciasteczkami - poszukuje przysmaku na nagrodę, ale nie tłuczącego.

Jestem przekonana do takiego jadłospisu, ale wciąż szukam karmy. Narazie mała je Royala, który ze wzgledu na ogrom konserwantów mi nieodpowiada i chętnie posłucham jak to jest u was.

Czytałam kilka wątków o żywieniu na dogomani, ale osobiście przestudiowalam opakowania trzech polecanych i drogich karm i żadna mi nie odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja tam nie wiem , moze zaczniesz spowdzac sucha karme bez konserwantów z kanady tam taka maja 8) 8) :lol: 8) 8)

a teraz na serio , my tez gotujemy jedzenie najczesciej kurczaka lub wolowine z ryzem i warzywami do tego witaminy , a jako przekaske u mnie psy dostaja royal dla yorkow , bo ladna siersc po tym jest :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Angel :(

Nio ja jestem blondynką, ale nie aż taka by nie wiedzieć, ze w kazdej karmie sa konserwanty.... :lol:

Problemem dla mnie jest ich ilość....
Zresztą chyba już znalazłam, ale nie wiem czy dobrze napiszę - PREMIUM EDGE. Zobaczymy, ale chyba jednak zdecyduję się na tą karmę.

A jak czesto dajesz psiakom surowe? Ja mojej poprzedniej suni dawałam w większosci surowe mięso i nie miala żadnych problemów gastrycznych.
Tylko teraz tak dużo jest zagrożeń w surowym mięchu, że się boję troszke.

Link to comment
Share on other sites

Aniu rewelacyjny pomysł, ale nie dla mnie, onieważ nie posiadam w domu piekarnika :(
Mamy małą kuchnie i żeby pomieścić wszystkie graty musieliśmy zrezygnować z piekarnika na rzecz szafki. :(

Ale napewno zgloszę sie po przepis jak tylko zamienimy mieszkanie.
Mam nadzieję, że już wkrótce :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Angel :(

Nio ja jestem blondynką, ale nie aż taka by nie wiedzieć, ze w kazdej karmie sa konserwanty.... :lol:

Problemem dla mnie jest ich ilość....
Zresztą chyba już znalazłam, ale nie wiem czy dobrze napiszę - PREMIUM EDGE. Zobaczymy, ale chyba jednak zdecyduję się na tą karmę.

A jak czesto dajesz psiakom surowe? Ja mojej poprzedniej suni dawałam w większosci surowe mięso i nie miala żadnych problemów gastrycznych.
Tylko teraz tak dużo jest zagrożeń w surowym mięchu, że się boję troszke.[/quote]

ja nie daje surowego miesa wogole , ani smazonego , tylko gotowane :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Czyli sucha karma i sporadycznie gotowane?
Ja swoją sunię karmiłam pół na pół, więc i teraz spróbuje. drazetke gammolenu? Co to jest, bo nie słyszałam?[/quote]

mozesz pol na pol , ale niektore psy jak jedza gotowane to suchego nie chca , moj Norbi tak ma i Happy tez , skubane tylko gotowane , a inne wszystko zjedza tylko bananow nie lubia

Link to comment
Share on other sites

[color=indigo][b]Miniaga:[/b][/color] musisz oczywiscie dobrać karmę specjalnie dla Twojego pieska - bo nie każdą karmę pójdzie ( mam tu na myśli stopień przyswajalności);
z doswiadczenia wiem, że jak zaczęłam gotować Tito mięso z ryżem i warzywami to karma była już fee, no i zaczęły się problemy! nie chciał jeść suchej karmy tylko gotowane - wolał pić samą wodę; jak planujesz karmić psa gotowanym pamietaj o kompleksie witamin;
jak sucha karmę - to jest to zbędne, gdyż karma jest tak zbilansowana, że nie ma konieczności podawania dodatkowo witamin; możesz podawać nienasycone kwasy tłuszczowe (na włos);

zapomniałabym o warzywkach i owocach - mój pies chetnie je marchew i jabłka; unikam pomidorów - ma po nich biegunkę :wink:

Link to comment
Share on other sites

moje jedza z suchej karmy Acane - jestem zadowolona :D
ponadto codziennie dostaja gotowane jedzonko:

1) ryz, warzywa gotowane (marchew, pietruszka, seler), biały ser
lub
2) ryz, warzywa, gotowane skrzydelka z kurczaka
lub
3)ryz, warzywa, surowa wolowina
[size=2]4)czasami zjadaja saszetki Pedigree - wtedy gdy nie ma sie czasu na gotowanie np. w gosciach, na wystawie ;)[/size]

Rano tj. ok 8 dostaja suche chrupki, ktorymi bardziej sie bawia jak jedza :D Pozniej ok. 11 dostaja gotowane i nastepnie ok 18 tez gotowane. Chrupki maja do dyspozycji przez caly dzien i w koncu ok 22 w nocy udaje im sie je zjesc :lol:
Do tego dostaja fosoran wapnia, oliwe z oliwek, raz w tygodniu surowe żółtko, oraz witaminy Kerabol - na siersc i skore.

[b]Gammolen[/b] -> [url]http://www.tymofarm.pl/gammolen.php[/url] - tez stosowalam go przez miesiac (az mi sie skonczyl) i teraz bede musiala kupic go w Poznaniu na wystawie :D

Link to comment
Share on other sites

Moje też jedzą suchą Royala, czasem pedigri z puchy i oczywiście mięcho z warzywami i ryżem. O owocach nawet nie wspominam :wink: . Przedtem Gizmo dostawał suchy Pro-Plan który uwielbiał, ale kooopsko walił 3 x taką niz zjadł i to w takim samym kolorze :evilbat: więc mu zmieniłam na Royala.
Na ewno będziesz musiała wypróbować nie jedną zanim dobierzesz odpowiednią. :lol:

Link to comment
Share on other sites

moje grzywki jedza suchą karmę i przerabialismy juz ojj mnóstwo...
zaczynajac od tych z górnych półek(czyli royal.eukanuba, bosch itd) na tych niższych kończąc...(akana, purina ) i nic mają w nosie każdą...
więc teraz np ostanio siłujemy się.. kto dłużej wytrzyma ja czy one..
bo jeśc nie chcą
a że Agi jes wciązy no i jeśc musi więc gotuje dla niej ,przy okazji to samo je cipupek Teddy on to juz jest rozwyrdzony z jedzieniem... :roll: ale to moja wina no ale co tam :)
takie mieszanki jak podano wyżej czyli mięso+ryz lub makaron i warzywa
z witaminami
no biotyna na siersc jako przysmak
duzo owoców teraz sezon gruszkowy wiec same sie dokarmija na ogrodzie, duzo jabłek, marchewki itd
bardzo lubia płatki , musli, kukurydziane itd
podaje tez czasmi mleko głównie kozie bo przepadaja i nie maja żadnych rewolucji żoładkowych ani kłopotów z sierscia

jednak jak juz sie młoda oszczeni no to jej jeszcze dogadzac bede a na razie Vasco i Wiewióra strajkuja i wnosie mają (juz 3 dzien dzis..)

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe te diety :lol: grzywaczyków :lol: .Kesi je suchą karmę dla juniorów Royal Canin- tzn. ma w misce :D a je karmę starszych dziewczyn. W związku z tym mam pytanie- czy nie zaszkodzi jej na zęby taka karma? są to spore granule- bo zatruć to chyba się nimi nie zatruje :lol: . Starsze oczywiście czyszczą skutecznie miskę Kesi- mam nadzieję,że nie grozi im zdziecinnienie :oops: .
Co dajecie swoim nagusom do gryzienia- wiem,że maja słabe zęby i słabe szkliwo - Kesi libi gryźć/mamlać takie kości z prasowanej słoninki. Czy mozna jej to podawać?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :D
martwią mnie te zęby grzywaczy- nie chciałabym by mała była bezzębna szybko :-? . Wiem już ,że ma tendencje do odkładania sie kamienia, na to wet poradził podawanie Oral Hygiene Royal Canin- 18 zł za 7 szt do podawania codziennego.Myc jej zębów nie próbowałam jeszcze- chyba musze zacząć- Agama napisz dokładna nazwę pasty i jak/czym myjesz łusolom zęby.

Link to comment
Share on other sites

marcel ma 7 lat i jak na razie (odpukac) zadnych kłopotów z zębami-zero kamienia, wszystkie na miejscu :wink: i musze sie przyznac, ze nieczesto mu je myje :oops: mysle, ze duzo daje sucha karma i przerozne gryzaki, ciasteczka, kostki czyszczace zęby. a pasty nie uzywam do mycia, mam za to taki płyn w spray'u dezynfekujący buziaka.

Link to comment
Share on other sites

Iwona pasta jest firmy Bernina nazwa na nalepce ,,Zahn- creme fur Hunde ; nastepnieToothpaste for dog firma jest niemiecka .Do mycia dolaczona jest szczoteczka z jednej strony wlosie malutkie z drugiej duze .Pasta jest dostepna w Polsce .ta sprawdzilam skutecznosc znakomita a dodotkowo smaczna dla psa :D

Link to comment
Share on other sites

Myszko- czyli za bardzo mam się nie przejmować :lol: i dawać małej co podaję, nie są to rzeczy baaardzo twarde i w sumie przeznaczone dla psów. Spotkałam sie jednak z tym że niektórzy daja nagusom miękkie zabawki czyli pluszaki itp...Taki płyn do zębów mam dla starszych suczek- ale strasznie nie lubią tego zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Iwona pasta jest firmy Bernina nazwa na nalepce ,,Zahn- creme fur Hunde ; nastepnieToothpaste for dog firma jest niemiecka .Do mycia dolaczona jest szczoteczka z jednej strony wlosie malutkie z drugiej duze .Pasta jest dostepna w Polsce .ta sprawdzilam skutecznosc znakomita a dodotkowo smaczna dla psa :D[/quote]
Serdecznie dziękuję Agama :D - przy najbliższej wizycie w sklepie rozejrzę się za tą pastą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...