Jump to content
Dogomania

Neurontin


wolfi

Recommended Posts

Dziękuję za włączenie się do dyskusji. :D
Wiem,że u ludzi jest stosowany z dość dobrymi efektami.
Być może będę podawać go swojemu psu i dlatego szukam informacji na temat Neurontinu w terapii u psów. Chodzi przede wszystkim o obserwowane w praktyce objawy uboczne. Psy inaczej metabolizują leki niż ludzie i stąd chętnie dowiedziałabym się czego się spodziewać...
Choć oczywiście każdy pies może reagować zupełnie inaczej.
W piśmiennictwie amerykańskim podaje się ,że jest dobrze tolerowany przez psy ale oczywiście bardzo drogi, podobnie jak u nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']Dziękuję za włączenie się do dyskusji. :D
Wiem,że u ludzi jest stosowany z dość dobrymi efektami.
Być może będę podawać go swojemu psu i dlatego szukam informacji na temat Neurontinu w terapii u psów. Chodzi przede wszystkim o obserwowane w praktyce objawy uboczne. Psy inaczej metabolizują leki niż ludzie i stąd chętnie dowiedziałabym się czego się spodziewać...
Choć oczywiście każdy pies może reagować zupełnie inaczej.
W piśmiennictwie amerykańskim podaje się ,że jest dobrze tolerowany przez psy ale oczywiście bardzo drogi, podobnie jak u nas.[/quote]

no właśnie i pewnie ze względu na zenę pewnie w weterynarii rzadko stosowany,ale trzebaby popytać weterynarzy

opakowanie 100 tb bez zniżki kosztuje około 300zł!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A "Topamax", też niestety potwornie drogi lek nowej generacji. Na moje dziecko Depakina działała destrukcyjnie, natomiast na Topamax'ie jest super. Czasami jeżeli napady ustąpią a pojawią się np. problemy z aparatem ruchu lepiej zaczekać na przyzwyczajenie się organizmu do leku niż zbyt szybkie wycofywanie się z niego. Oczywiście wszystkie decyzje podejmuje lekarz wet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...