Jump to content
Dogomania

Pomoc techniczna


anutka

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednak jestem geniuszem. Udalo mi sie to odzyskac :>


[quote] :o troche mi ciezko sie domyslec . Wiec moze sprobujmy tak.

Wejdz na strone [url]www.poczta.onet.pl[/url] i zaloguje sie na poczte. Wpisujesz swoj adres e-mail i haslo na niego i jak sie zalogujesz pojawi sie taka stronka z lista twoich wiadomosci na skrzynce. Po lewej stronie bedzie gdzies na niebiesko napisale Nowy list. Kliknij na to I otworzy Ci sie nowe okno.
To jest okno pisania nowego maila. Wiec trzeba wypelnic rubryczki.

W rubryce Od - wpisz [email][email protected][/email]
kojene zostaw puste nastepnie w rubryce Temat - wpisz "temat"

I kolejna rubryka to zalaczniki.

Sa 4 pola i obok sa przyciski Browse....

Kliknij na pierwsze od gory Browse i pojawi sie okienko z widokiem na Pulpit albo jakis foldre. Wybierz z tych plikow jeden, najlepiej jakies zdjecie.

Tez zjedz na dol i wpisz jakas tresc maila : Np czesc. I na samym dole kliknij wyslij.



Powinno sie udac. Jesli wszystko bedziesz robic tak jak opisalam. Ja tak zrobilam i wychodzi bez problemu.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Draczyn a po co drugkowac. Otworz sobie przegladarke drugi raz. Mozesz jednoczesnie miec otwarta pomoc techniczna na dogomanii i w drugim oknie onet.poczte Jak masz otwarta teraz dogo wcisnij klawisz Ctrl na lewo od spacji i nie puszczajac go wcisnij klawisz [b]N[/b] To spowoduje otworzenie nowego okna ( a przynajmniej na windowsie powinno ) I w tym drugim oknie wpisz to co podalam. Miedzy oknami poruszac mozna sie bardzo prosto wcisnieciem lewego klawisza [b]ALT[/b] (na lewo od spacji) i [b]TAB[/b] po lewej sronie pod klawiszami F1 F2 itd.

Link to comment
Share on other sites

Nic na to nie poradze Draczyn ze z komputerami mam do czynienia od 17 lat.
MOje poczatki tez byly trudne, staram sie obrazowo Ci wytlumaczyc co jest wg mnie jeszcze bardziej ciezkie niz posiedzenie przy kompie i nauczenie sie paru rzeczy. Poprobuj i na pewno Ci sie uda. Okno przegladarki mozesz po prostu otworzyc sobie dwa razy i w jednym miec dogo z tymi wskazowkami a w drugim oknie od razu to robic co opisalam. A miedzy oknami mozesz przelaczac albo myszka albo Altem i Tabem wcisnietym razem, Wciskasz lewy Alt i nie puszczajac wciskasz Tab.

Nie umiem tego bardziej obrazowo opisac. Zrobilabym Ci rysunek klawiatury ale moj komp jest zlomiasty i jestem dzisiaj troche zajeta. Wiec inaczej nie dam rady Ci pomoc. Opisalam to najprosciej jak sie da i mi wychodzi, ale na stronach forum takie rzeczy to na prawde ciezko opisywac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anutka']Własnie próbowałam nowe funkcje forum i skasowałam sobie avatar.
Jak mam go spowrotem dodać??[/quote]

[B]Aniu[/B] chyba w [I]panelu użytkownika[/I].Jest tam "edytuj awatar",nie próbowałam jeszcze ale wydaje mi się,ze to działa jak wczesniej "Profil".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elżbietarusos']Mam problem z zamieszczeniem zdjęć z imageshacka na dogo .
Czy powinnam wykonać inne niż dotąd czynności ?[/quote]

teraz aby dodac zdjeci nalezy kliknac w okienku odpowiedzi w zolty kwadracik z piramidą w środku -> patrzac na okno odpowiedzi mamy po kolei: pogrubienie (B) pochylenie (I), podkreslenie (U), nastepnie jakies kreseczki poziome, pozniej numeracje, punktowanie, jakies straleczki, globus, cos przekreslonego, koperte na tle kartki i dopiero NASZE PIRAMIDKI w ZOLTYM KWADRACIE :D

Klikamy w nie i tam sie daje adres www linka :D 8-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='basiulka22tychy']pomocyyy mam problem ze strona [URL="http://www.imageshack.us/"]http://www.imageshack.us/[/URL] i nie mam jak wkleic fotki znacie jakies podobne strony bo niego sie ich doszukac na forumm ;>[/quote]A na czym polega problem, ja korzystam z niego i jestem bardzo zadowolona. napisz konkretnie w czym problem , to Ci wytłumaczę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiulka22tychy']tzn . przy w czytywaniu zdjecia wyskakuje mi bład url :/ daje odswiez pieknie ladnie wczytuje zdjecie i znowu to samo :/ :([/quote]Bo może zdjęcia są za duże. Jak podświetlis zdjęcie to kliknij jego wlaściwości, jeśli zdjęcie jest większe niż 1024 piksele to image shack, go nie przyjmie. Program do zmniejszania zdjęć podala Anutka w galerii na stronie 223ej i bardzo ładnie tamwytłumaczyła jak z niego korzystać. Jeśli zdjęcie jest mniejsze niż 1024 , to przed naciśnięciem przeglądaj w image shack naciskasz resize image i wtedy image shack zmniejszy Ci zdjęcie do wielkości dożwolonej na forum

Link to comment
Share on other sites

Basiulka, jeśli wogóle nie wiesz, jak korzystać z "image shack" to na piszę Ci pokolei wszystkie czynności jakie musisz wykonać i napewno dasz radę. To napisz czego jeszcze nie kapujesz. Nie krępuj się. Ja tez tego na początku nie kapowalam , a od tygodnia dopiero sie nauczylam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...