Jump to content
Dogomania

Pomoc techniczna


anutka

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

To jest juz od dłuższego czasu,tylko nie tak jak dziś.Już ten temat poruszano w "administracji".Ja napisałam odpowiedź Agamie,napociłam się,po 10 minutach wkleiły mi się dwa posty.Chciałam jeden skasować,skasowały się dwa :lol:.Musiałam od nowa się produkować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tutaj postaram sie jeszcze raz wyjasnic i pomoc w wystawieniu zdjecia.
Poniewaz Ja&Roniuś ma jakies problemy :>

No wiec tak. Zeby wystawic zdjecie na dogo trzeba je najpierw zmniejszyc. Widze ze Avatarek juz gotowy to mam nadzieje ze i ze zmniejszaniem nie bedzie problemow. Jak cos to tez mozna podeslac na maila [email][email protected][/email] to moge zmniejszyc.
Maxymalny rozmiar zdjec na dogo to 500 na 500 piksela.

Gdy mamy juz tak przygotowane zdjecie, trzeba je umiescic na serverze. Tutaj na dogo najczesciej linkujemy zdjecia na [url]www.imageshack.us[/url]
Po wejsciu na strone trzeba kliknac na niej przycisk [B]Browse..[/B] i wybrac z listy plikow z dysku ten plik ktory chcemy umiescic na serverze. Jak juz wybierzemy to klikamy [B]host it![/B] i czekamy. Jak zaladuje sie kolejna strona to odszukujemy link do zdjecia - [B]Direct link to image[/B]. Kopiujemy ten link czyli cala linijke od http do .jpg
Wchodzimy na dogomanie zaczynamy pisac nowy post i klikamy ikonke przedstawiajaca taki obrazek z górami i sloneczkiem. Jest to 14 od lewej przycisk nad polem pisania notki. W okienko ktore wyskoczy wklejamy ten skopiowany link i wciskamy OK :>

Powinno sie udac. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Ja&Roniuś']
Nie umiem cytować wiec przekopiowałam :evil_lol: [/quote]


Dobra to postaram sie wyjaśnić jak cytować czyjąś wypowiedź.

No więc tak...

Widzisz post na który pragniesz odpowiedzieć z cytatem.. obojętne czy cały tekst chcesz cytować czy tylko fragment.. Przy tym poście znajduje się kwadracik [B]Quote[/B]. W prawym dolnym rogu obok posta. Należy to kliknąć i pojawia się okienko jak do napisania nowej wiadomości.
Okienko niczym się prawie nie różni poza tym ze znajduje się w nim tekst który będziemy cytować. Zaczyna sie od [I]quote [/I]i tak samo kończy tylko z "/" ;)
No więc tu trzeba się zastanowić czy chcesz cytować całość czy tylko trochę. Jesli calość to za tym koncowym nawiasem [B]][/B] zaczynasz pisać swoją wypowiedź. Jeśli chcesz cytopwać tylko kawałek to z tego tekstu który jest wpisany w tym okienku musisz skasować niepotrzebne fragmenty, normalnie tak jak kasuje się w wordzie czy gdziekolwiek.
Jak juz wszystko napiszesz klikasz [B]zapisz odpowiedź[/B] i powinno byc OK :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris'][IMG]http://www.sp1.czersk.pl/sp1/sp1/dzialal/sport/zdrowie/duszek-tr.gif[/IMG]

No to próbuj tutaj się pobawić w cytowanie. Zacytuj mój cały post, a później kawałek :)[/quote]
Ale ten duszek fajny jeszcze raz dzięki hehe ciekawe czy się uda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fredzia:)']Zarejestrowalam sie na fotosiku tylko nie wiem jak mam dodac swoje zdiecia.Prosilabym Klaro o pomoc:)[/quote]


No to pomagamy.

Jeśli się zarejestrowałaś to musisz się zalogować na swoje konto. Podajesz login i hasło. Klikasz [B]panel użytkownika[/B] i w nim jak Ci się otworzy klikasz [B]Dodaj zdjęcie [/B]lub [B]Dodaj zdjęcia[/B]. Pojawia się stronka ze sporym napisem zielonego koloru - DODAJ ZDJĘCIE należy wtedy nacisnąć obok tego napisu przycisk [B]Browse[/B] i wybrac zdjęcie ze swojego komputera :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie,tu nie chodzi o kodeki,bo mam XP a do niego nie potrzeba.A po za tym przed formatem wklejałam i oglądałam Wasze filmiki i było ok.
Teraz pokazuje mi się czarny ekran,jak załaduję play,to normalnie idzie tylko bez obrazu.I to tylko filmiki z forum.Bo jak ktoś mi prześle pocztą czy swoje,które mam na dysku,to jest ok.
Ale dzięki,muszę poprostu kogoś zawezwać,zeby mi to sprawdził :).

Link to comment
Share on other sites

Misiaczki - do XP nie trzeba sterownikow do urzadzen bo ten windows ma uniwersalny pakiet sterownikow. Ale kodeki trzeba. A format je mogl usunac :)


Jesli piszesz ze tylko ze stronki Ci filmiki nie chodza to moze byc cos w ustawieniach przegladarki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...