Jump to content
Dogomania

Europejska Helsinki 2006


Draczyn

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jo-jo']Carr czyżbyś się wybierała na taką wyprawe do Helsinek ?? 8)[/QUOTE]
Szczerze mowiac obecnie sa to pytania czysto hipotetyczne,bo cos mi sie wydaje,ze sie w domatora zamieniam.
BTW.To ja jeszcze apropo oplat.Mozna placic na miejscu czy honorowane sa zgloszenia tylko z dowodem wplaty ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandko']Nie, 21 kwietnia jest ostatnim terminem. śzczegóły masz tutaj [URL="http://www.kennelliitto.fi/VOITTAJA/EN/European+Winner+2006/Entry/"]http://www.kennelliitto.fi/VOITTAJA/EN/European+Winner+2006/Entry/[/URL][/QUOTE]

Dziekuje Wandko :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Na promach Tallin-Helsinki nie ma żadnych problemów z psami. My weszliśmy z nimi nawet do restauracji na śniadanie, gdzie spotkała nas kompromitacja. Nasza suka z nerwów dostała pospolitej sraczki :oops: :oops: :oops: . Ale obsługa nam pomogła, dała dużo ręczników papierowych i jakoś się z tym uporaliśmy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A propos. W 2004 na Aptus show w Helsinkach byliśmy jedynymi polakami. Dużą pomoc okazała nam pani urzędowy vet wystawy, która też okazała się polką, mieszkającą na stałe w Finlandii. Specjalnie przyszła nas odszukać i porozmawiać. :multi: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Promy najlepiej szukać w necie. Eckeroline lub Sijalinen i jeszcze jakieś inne. Miejsca można też wykupić w necie, płacąc VISĄ. Jedynie psy trzeba zgłosić dodatkowym mailem i opłacić przy załadunku na prom.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Co do dojazdu to ostrzegam przed przejazdem przez Rygę. Strasznie łatwo się jest zgubić, a w samym mieście brak oznaczeń trasy przelotowej. W pewnym momencie okazałao się, że jedziemy całkiem ładną autostradą ale na Psków !:mad: Po zawróceniu trafiliśmy na wielopoziomowe skrzyżowanie bez żadnych oznaczeń. Szał !![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pumcia']Chcialabym sie przylaczyc z moja sunia boksia na wyjazd grupowy autokarem.Czy sa jakies nowe informacje dotyczace wyjazdu?Niewiele czasu zostalo,trzeba cos dokladnie zaplanowac.[/quote]

No właśnie-są jakieś dodatkowe informacje.I czy ewentualnie zmieszczę się z dogiem?:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Obecnie to paszport, ważna wścieklizna, jak do wszystkich zwykłych krajów Unii. Ja byłam tuż po wstąpieniu do Unii, to przy wejściu na prom z Tallina do Helsinek nic nie sprawdzali. Wtedy miałam jeszcze tylko książeczki, które sprawdzali na wystawie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue] Ja byłam tuż po wstąpieniu do Unii, to przy wejściu na prom z Tallina do Helsinek nic nie sprawdzali. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
A podpowiedz mi jak jest z promem? Rezerwowałaś coś z Polski przed wyjazdem, czy dopiero w Tallinie, jak często odchodzą, jaka linia... Wybieram się na wystawę i nie chciałbym w Tallinie stanąć "przed ścianą".

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ceny niestety nie pamiętam. Są trzy linie pomiędzy Tallinem i Helsinkami. Myśmy w każdą stronę płynęli inną, bo tak nam pasowało. Na jedną załatwiałam w biurze podrózy obok siebie, a w drugą kupiłam w internecie. Wklep w Googla "Tallin Helsinki ferry" i znajdziesz co Ci potrzeba. Zwykle jeśli kupujesz w te i z powrotem, to jest trochę taniej. Pamiętaj tylko, aby kupić w sieci bilet najlepiej mieć wypukłą (imbusowaną) kartę kredytową. Przejrzyj też ten watek od poczatku, chyba tam były jakieślinki do stron promowych. I radziłabym ze szczerego serca tak zaplanować podróż, aby wygospodarować choć kilka godzin na Tallin - to jest cudo ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dowiadywałam się w Biurze podróży jakoś tak na początku kwietnia i radzili nie zwlekać. Normalnie jak jeżdżę do siostry, to nigdy nie rezerwuję, nawet w wakacje, bo zawsze coś znajdę, najwyżej trzeba trochę poczekać, ale w związku z Europejską przewidują duży przewóz.
Ja za samochód osobowy płaciłam 17 EUR, tyle samo za osobę dorosłą a za psa 13 EUR, który podróż musi spędzić pod pokładem tam gdzie są samochody, w specjalnym boksie i właśnie z tym może być problem, bo tak normalnie to nie są one rozchwytywane, ale w tym przypadku to większość będzie płyneła z czworonożnymi. My plyniemy VIKING LINE. Podobno najtanszy jest TALLINK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja w obie strony wprowadzałam psy na pokład , nawet do restauracji, bez problemów.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Czytałam o tym wyżej, ale niestety linie, którymi my płyniemy mają takie przepisy, jak napisałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...