Jump to content
Dogomania

Właściciele shar-pei zapraszam do dyskusji


Agama

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='króliczek'][B]KIKUNIA-[/B] Hillsem je ,Hillsem:mad:
Muszę jednak Hillsa zastąpić jakąś inną karmą (myślałam o Best Choice lub Nutro Choice)bo po Hillsie s...ją więcej niż jedzą:-o[/quote]

Może spróbujesz to czym ja karmię - kup mało:lol: ( Proformance)

Link to comment
Share on other sites

[B]Rekus -Eukanuba[/B] niestety od jakiegoś czasu zeszła na psy.Dlatego dzięki za radę ,ale nie skorzystam.Na Royalu był Nobis -ok. 3 m-ce i niby wszystko ok. ale przy wymianie sierści wyglądał dużo gorzej niż jak jadł Best Choice lub Nutra Nuggets.Teraz dla maluchów szukam czegoś optymalnego.Hills smakuje im bardzo ale stolce jak stodoła.:evil_lol:
[B]Kika-[/B]Proformance w pobliżu ,w małych opakowaniach niestety nie do zdobycia ,jedynie w dużych worach przez internet.Boję się jednak zaryzykować 15 kg.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Są małe worki - 3kg (chyba że się zapasy skończyły) Znajomym sprowadzałam - karmią amstaffa- bardzo zadowoleni.

A co do Eukanuby- ja bym nie ryzykowała - wiem z własnego doświadczenia,że psy wyrastają na niej jakby na szczudłach były trzymane.Zbyt szybki przyrost koścca, a to u molosa już zupełnie niewskazane.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą [B]KIKA[/B] w 100%.Najgorszy u molosa jest zbyt szybki wzrost.Dlatego m.in. Eukanuba odpada.Straciłam też resztkę wiary w Royala .A Proformance ?? Napisz mi coś więcej o tej karmie .Jakie dodatki w niej są .Na bazie czego jest produkowana?? itp.
Jeśli Bafiśka na niej ładnie wygląda i niealergizuje się to musi być ok:multi:
Masz może namiary na kogoś rozprowadzającego tą karmę w mazowieckim??

Link to comment
Share on other sites

Sharpeje są bardzo podatne na choroby skóry i wszelkie uczulenia. Moim zdaniem ich zdrowie zależy w dużej mierze od sposobu żywienia. Przede wszystkim żadnych przypraw i konserwantów, a będą żyły długo i szczęśliwie. Nie eksperymentowała bym z karmą zmieniając ją

Link to comment
Share on other sites

[B]Draczyn[/B] -u mnie to nie eksperymenty lecz szukanie złotego środka.U tak maleńkich psiaków jakimi są moje króliczki jedyną gwarancją i potwierdzeniem jakości i przyswajalności karmy (oraz jej dobrego wpływu na organizm) są właśnie kupy:p .Ja z obecnych QP nie byłam zadowolona (cztaj jak nie jesteś obrzydliwa.).Nie odpowiadała mi ich konsystencja ,zapach i wielkość .Czyli wszystko:cool3: .
Od wczoraj wprowadzamy 1/2 na 1/2 Nutra Nuggets(Super Premium).Już po 10 posiłkach widać różnicę(zdecydowana różnica).Stolce objętościowo mniejsze i bardzo,bardzo zwarte.Dodatkowo zapach dużo przyjemniejszy.Myślę ,że zakończę poszukiwania .Jednak i tak poczekam na rekomendację [B]Kiki[/B] względem Proformance.Człowiek uczy się całe życie,prawda??Warto wiedzieć co inni chwalą.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Draczyn ma rację , najlepiej karmić szczenięta naturalnie.
Ja często kupuję mięso w ubojni , i widzę że to którego nie biorą
indywidualni odbiorcy oraz producenci mrożonego mięsa dla psów pozostaje dla firm typu Bakutil ,ta z kolei przerabia wszelkie odpady mięsne ( a więc także mózgi , rodnice , macice i inne paskudztwa ) na mączki kostno-miesne , które z kolei dodawane są do zarówno drogich jak i tanich karm suchych. Tak naprawdę nie ma więc doskonałej suchej karmy.
Ja nawet mam większe zaufanie do karm nie konserwowanych , nie barwionych sztucznie ,bez dodatków smakowych i zapachowych ,które są bardziej naturalne , choć mniej chętnie jedzone przez psy.

Link to comment
Share on other sites

KROLICZKU witam w NOWYM ROKU i zycze spelnienia marzen najskrytszych...jesli nutra im pasi to mozesz tak trzymac . Ja szczeniaczkom podaje i naturalne papu a suche NUTRO CHOICE LAMB end RICE PUPPY :lol: co do Performance to znam tylko z folderkow reklamowych jutro moge sprawdzic i podam CI namiary dystrybutor to firma ,ktora miesci sie na Elblaskiej w warszawce jesli sie nie myle

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobię sprawę z tego ,że to co naturalne jest najlepsze.
Pod warunkiem :
*Gdy mamy możliwość zakupu mięsa nie konserwowanego chemicznie oraz wcześniej żywionego także naturalnie bez wspomagaczy ,hormonów i antybiotyków.
*Gdy potrafimy właściwie zbilansować ową karmę pod względem zapotrzebowania zwierzęcia i jego wieku.Zapewnić właściwe proprcje białka ,wypełniacza i dodać do tego w odpowiedniej ilości witaminy i mikroelementy
*Gdy potrafimy tak przetworzyć nasz domowy wyrób(pieczenie ,gotowanie ,mrożenie itp) aby była w nich zachowana jak największa ilość witamin i skład.Mineralnych.
*Gdy nasze zwierzęta zajadają nasz wytwór ze smakiem i nie mają przy tym żadnych sensacji-żołądkowo/jelitowych
*Gdy mogą liczyć na świeże i codziennie przygotowywane posiłki ,nie poddawane dodatkowym niepotrzebnym obróbkom
*itd
........Wtedy ma to sens.Ja niestety nie mogę spełnić już kilku p-któw z w/w wymienionych ,dlatego posiłkuję się suchą karmą z najwyższej półki.;)

Link to comment
Share on other sites

Oto mój maleńki RED DURANGO ze swoim nowym panem, testują prezenty :)

[URL=http://img348.imageshack.us/my.php?image=reddurango11tyg033co.png][IMG]http://img348.imageshack.us/img348/9233/reddurango11tyg033co.th.png[/IMG][/URL]

[URL=http://img348.imageshack.us/my.php?image=reddurango11tyg022dd.png][IMG]http://img348.imageshack.us/img348/2180/reddurango11tyg022dd.th.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...