Jump to content
Dogomania

Pierwszy Bokser


PiotrekJ

Recommended Posts

Abi, a czy uważasz, że wyżej pokazane boksery są brzydkie?????
I, że ten maluch też? :|
ośmieszyłaś się troszeczkę.. przynajmniej w moich oczach. Ale nie przejmuj się-w końcu mam 'boksera' (bo nierodowodowego, w dodatku z blizną na łapie-po wypadku :o ) i kundliczkę-przygarniętą prosto z dworu (która akualnie jst pogryziona)....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Abi, a czy uważasz, że wyżej pokazane boksery są brzydkie????? [/quote]

Mysle, ze sie juz wypowiedzialam na ten temat

[quote]ośmieszyłaś się troszeczkę.. przynajmniej w moich oczach. Ale nie przejmuj się-w końcu mam 'boksera' [/quote]

Nic a nic sie nie przejmuje i nie przejelabym sie nawet gdybys w domu miala KROLOWA ELZBIETE :wink:

Link to comment
Share on other sites

Alez Piotrku, piszesz, ze swiadomie wybrales boksera "niedoskonalego" a obrazasz sie, ze sie z toba zgadzam.

Tak pisales:
[quote]Gdybym chciał pieska pięknego, idealnego i wogóle różne takie tam to pojechałbym do hodowcy i kupił sobie psa z rodowodem[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Skąd Ty się wzięłaś bo ja już nie wiem?
W przeciwieństwie do Ciebie przy wyborze psiaka kieruję się miłością do tych zwierząt, a nie ich metryczką ...
Podobno serwis [url]www.dogomania.pl[/url] jest przeznaczony dla miłośników wszystkich psów, a nie tylko tych z rodowodem, a więc co Ty tu robisz? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Podobno ludzie, gdy sie otaczają rzeczami - a jak w tym wypadku zwierzętami - idelanymi, 'świecącymi' (czyli tu rodowodowymi), żeby tylko móc się pokazać bez strachu, że mają coś 'niemarkowego', w rzeczywistości chcą ukryć pod płaszczykiem idealności swoje skazy, przeszłość lub haniebne czyny (Jeżeli ktoś chce poczytać więcej na tn temat, odsyłam do książek do psychologii).

U mnie nie było mowy o psie z rodowodem, szczerze mówiąc, to tylko papier, żadnej gwarancji nie ma, że pies będzie miał wzorcowy harakter czy zdrowie, zwłaszcza z polskiej hodowli. Jestem przeciwniczką wystaw, według mnie to tylko męczenie psa, to całe 'show', uczenie idealnych póz, prowadzenie krótko na smyczy, kiedyś jeszcze cięcie uszu (bleh :x ), pies przebywa wtedy wśród dużej liczby innych czworonogów, i zamiast bawić się z nimi, musi pozować dla sędziów.

Niektóre osoby, które mają hopla na punkcie rasowości i rodowodów, uważają psy rasowe lecz nierodowodowe za zwykłe mieszańce bądź, mówiąc mniej kulturaknym językiem, kundle. Ale również powszechnie wiadomo, że właśnie te mieszańce cieszą się lepszym zdrowiem, niż psy rasowe. Więc ja mam mieszańca, bokserki z bokserem :) I jest on IDEALNYM przyjacielem i towarzyszem życia. Rodowód mu do tego jest absolutnie zdędny. Bycie wzorcowym również. A ja go kocham takim, jakim jest.

Wiele takich osób również uważa, że z bokserami trzeba chodzić na szkolenia. Hmmm... Ja uważam, że te psy trzeba uczyć, a nie szkolić, i to najlepiej w najbliższym, znajomym im otoczeniu.

To by było na tyle z mojej strony na temat rodowodów i wszystkiego co z tym jest związane.

Piotrek, czekam na relacje z pierwszych chwil młodego w nowym domku ;) To już niedługo :lol: Oj chłopie, szykuj się na tornado :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']

[quote]To pies musi być idealnym wzorcem rasy zebyś uznała że jest ładny???! [/quote]

Idealny moze nie, ale napewno zblizony do wzorca.[/quote]

No to bardzo powierzchownie patrzysz na psy Abi, właśnie przez metryczkę a nie na ich faktyczną urodę. Dla mnie np.choćby najbardziej wymuskany shar pei (czy jak to się tam pisze :) ) nie jest urodziwy i tyle,to że pies jest rasowy nie znaczy że piekny i na odwrót. :wink:


[quote]Ale cóż, jedni na psy patrzą sercem, inni poprzez pryzmat wzorowej metryki i wartości nagród zdobytych na wystawie... [/quote]

Wybacz, ale jesli niektorzy patrzyliby na psy tak jak ja, schroniska swiecilyby pustkami - wiec mnie nie obrazaj :P[/quote]

Ależ Abi, nie widzę nic obraźliwego w tym co napisałam i nawet nie było to skierowane bezpośrednio do Ciebie tylko ogólnikowo! Stwierdzam fakt i tyle. Widać że wystarczy uderzyć w stół, a nożyce się odezwą :wink: :D
Zresztą tak jak dalej napisałaś, lubisz dyskutować, dlaczego więc obrażasz się gdy ktoś inny podejmuję tą dyskusję..?i jest po drugiej stronie barykady? Coś mi tu zalatuje rozpieszczoną dziewczynką, która nie znosi sprzeciwu innych i...lubi mieć tylko najlepsze zabawki z Pewexu... :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PiotrekJ']Skąd Ty się wzięłaś bo ja już nie wiem?
W przeciwieństwie do Ciebie przy wyborze psiaka kieruję się miłością do tych zwierząt, a nie ich metryczką ...
Podobno serwis [url]www.dogomania.pl[/url] jest przeznaczony dla miłośników wszystkich psów, a nie tylko tych z rodowodem, a więc co Ty tu robisz? :niewiem:[/quote]

Sory, ale co rodowód ma do miłośnika zwierząt. Bo to, ze chcę 100% rasowego psa i nie mogę być przez to miłośnikiem ? Bo wybieram rodziców szczeniaka, patrzę się na osiągniecią na wystawach, szkoleniach czy zawodach i zdrowiu? A może to snobizm, ten papierek?

Tak, masz rację nie wiem co tu robię 8), bo to dogomania, serwis przeznaczony dla miłośników. A gdybym nim nie była, to nie byłoby mnie w schronisku, nie pomagałabym zwierzętom, nie gotowała. Ba.. a mój pies, to by był sama skóra i kości.

Każdy właściciel psa, powinien widieć nie tylko zalety psa, ale też jego wady, bo co to za pan, który wychwala swojego psa, że jestem pod każdym względem super. Ja umiem od samego początku. Wiem i nie jest mój pies super, ani super ładny, jest berodowodu.. jest strachliwa, co naprawdę jest to komplikacja, ma za dlugą kufę.. Kocham ją, ale potrfię wymienić jej wady, bo nie będę żyć w przekonaniu, że mój pies jest perfekcyjny. Wiem, że następny pies będzie z rodowodem z Niemiec, bądź ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Cimi, chyba się nie zrozumieliśmy. Post do którego się odnosisz był skierowany do Abi, a nie do Ciebie. Poprostu swój pościk napisałaś w tym samym czasie co ja, tyle że trochę szybciej ...
Nie mam nic przeciwko psiakom z rodowodem, tylko większości ich właścicieli ... Jak chociaż wspomniana wcześniej Abi. Dziewczyna korzysta z serwisu skierowanego do miłośników psów, podczas gdy dla niej "prawdziwy" psiak to tylko ten z metryczką ...

Link to comment
Share on other sites

Mam nowe fotki :D


Na początek sesja z polowania na kota :D


[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie1.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie2.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie3.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie4.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/Polowanie5.jpg[/img]


A teraz czas na drzemkę :D


[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/pioch.jpg[/img]
[img]http://i22.photobucket.com/albums/b348/PiotrekJ/piochydwa.jpg[/img]


Niestety więcej zdjęć nie posiadam :( ... Następne będą już z nowego domku :D ...

Link to comment
Share on other sites

Również nei mam nic do psiaków z rodowodem, wrecz przeciwnie-wolałabym, żeby mój Rasel byl z metryką (bo w końcu wszelkie rasy zanikną-z kochanego, rodzinnego boksera zrobi się pies z tendencją do agresji, z yorka-pies krótkowłosy itd.itd.), ale wypowiedź Abi zabrzmiala nieco.. dziwnie :-?

PiotrekJ czekamy na nowiny. A z pieska - cudo :). I uważaj, bo później 'zabawa z kotami' nie jest już taka zabawna.. Zwłaszcza, gdy znajdujesz się na końcu smyczy :P.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Widze, ze troszke "pouzywaliscie" sobie na mojej osobie, niestety ale dopiero teraz moge sie troszku obronic (dopiero wrocilam do domu).

Argumenty, ze jestem smieszna, lecze swoje kompleksy, tuszuje prawdziwa osobowosc, jestem rozpieszczona i nie kocham psow - to wasz glos sprzeciwu na rodowod??

A czy psy z rodowodem sa gorsze, czy nie zasluguja na milosc czlowieka?

Wybaczcie, ale ja po prostu wyrazilam moja opinie co do urody dwoch bokserow. Ojciec szczeniat to pies mlody, podobnie chyba matka - boksery maja slabe zeby - wyobrazcie wiec sobie co stanie sie wkrotce z zebami tej parki, nie chronionymi przez wargi - w wieku 4 lat polowy juz nie bedzie, wyobrazcie sobie 30-latka bez zebow :o . Czy zdajecie sobie sprawe, ze laczenie pary o tej samej wadzie spowoduje jej poglebienie, ze szczeniaczek Piotrka bedzie mial szczeke jeszcze bardziej wysunieta i zeby straci jeszcze szybciej.
Na tym polega hodowla - eliminowaniu wad, ktore stanowia nie tylko o urodzie zwierzecia - ale czesto o ich zdrowiu.

A co do mojej osoby - owszem posiadam dwa psy z rodowodem, jednego z mniej znanej hodowli, drugiego z bardziej - zaden z moich psow nie byl i nie bedzie rozmnazany (suczka jest wysterylizowana), moje psy nie bywaja wystawiane - ale o zgrozo (Bodziulka) wyobraz sobie, ze oba sa szkolone - bo to lubie robic z nimi najbardziej - wspolnie spedzac czas, wspolnie pracowac, wspolnie wyjezdzac i chodzic po lesie - a rodowody leza gleboko w szafie i nikomu ich nie pokazuje opowidajac o moich (wbrew pozorom) ukochanych psach, bo wiem ze reprezentuja swoje rasy nie tylko wygladem - ale przede wszystkim Charakterem.

Czy sa gorsze niz wasze bezrodowodowe psy - ani gorsze, ani lepsze - po prostu rasowe :P .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']
A czy psy z rodowodem sa gorsze, czy nie zasluguja na milosc czlowieka?
[/quote]

Dziewczyno, nikt nie napisał że psy z rodowodem są gorsze ... To Ty usilnie twierdziłaś, że dla Ciebie prawdziwy psiak to tylko ten z papierkiem. I dziwisz się jeszcze, że wszyscy na Ciebie wsiedli?
A co do wieku rodziców szczeniaka - tata ma 4,5 roku (psi stomatolog twierdzi że z jego ząbkami jest wszystko ok i tak będzie cały czas), mama ma 3 lata (gdzie Ty widzisz u niej wystającą dolną szczękę??)

Link to comment
Share on other sites

łoooooooooo ale goraca

([size=1]zrobilo sie tak "przyjemnie" jak na jednym bokserowym forum[/size] 8) )


ja tylko tyle :drinking: :drinking: aby sie maluch dobrze chowal


Abi jedno ale szkoda, ze na czyjes galerii poruszylas ten temat troche sie Piotrkowi zrobil nieladny kociolek :(


ja oczywiscie raczki umywam od dyskusji i poponuje tu juz zamknac temat rodowodow i przeniesc go gdzie indziej ;)

ale zamotalam hahahahaha


no to za obnizenie temperatury na druga noge :drinking: :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dbsst']
Abi jedno ale szkoda, ze na czyjes galerii poruszylas ten temat troche sie Piotrkowi zrobil nieladny kociolek :(


ja oczywiscie raczki umywam od dyskusji i poponuje tu juz zamknac temat rodowodow i przeniesc go gdzie indziej ;)
[/quote]


Dokładnie, zgadzam się z tym w 100% ... Abi, skoro uważasz, że tylko psiaki z rodowodem są piękne, idealne itd. to myśl tak sobie dalej. Najwyżej będę miał psa nierasowego :). Mi to nie przeszkadza i cieszę się, że jest taki jaki jest. Tobie nie musi podobać się ani on ani jego rodzice :) ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...