Jump to content
Dogomania

Iams & Eukanuba Testują Na Zwierzętach!


nani ni

Recommended Posts

To juz stare ( artykul ma dwa lata) ale i tak napisze:

Eukanuba/Iams meczy zwierzeta testujac swoje zarcie. :evil:

Co najmniej 460 zwierzat zostalo " zuzytych" :grab: :

24 mlodym psom usunieto nerke, a druga uszkodzono, zeby zbadac reakcje psow z niedoczynnoscia nerek na proteiny.

28 kotom otworzono zoladki,zeby zbadac reakcje na cos tam( nie zrozumialam)po 2 godzinach operacji zabito je.

24 koty zostaly wysterylizowane,potem wypasione jak gesi i poddane szybkiej diecie.kiedy stracily 30%wagi wyjeto im watroby zeby zbadac zwiazek chorob watroby z utrata wagi.

6 psom implantowano kanalki w organy wewnetrzne i odciagano wode,zeby zbadac wplyw zarcia zawierajacego zboze.

14 szczeniakom husky wstrzykiwano przez pierwsze 12 tyg. rozne wiry,bakterie i proteiny wywolujace alergie zeby zbadac sile alergii.

12 huskim, 12 pudlom i 12 labradorom robiono regularnie rany ciete na klatce piersiowej zeby zbadac wplyw zarcia na odrost wlosa.

56 sukom wyjeto macice,zeby sprawdzic wplyw Beta- Karotyny.

Zdrowym psom, kurom, szczurom i myszom wyjmowano kosci i chrzastki zeby zbadac ich rozwoj.

:bad-word:

Nie kupie juz nigdy ani puszki Eukanuby, a te co mam to wyrzuce.

PS. To wsystko jest ze strony:

http://www.vgt.at/zeitung/tk20-01/tierfutter.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, tak, to jest argument. Teraz za każdym razem jak zobaczę Eukanubę na półce w sklepie, będzie mi się to przypominało. A czy myślicie, że inne firmy produkujące karmy nie robią takich doświadczeń? Czy to możliwe, żeby byli święci, czy tylko lepiej chronią swoje tajemnice?

Link to comment
Share on other sites

czy myślicie, że inne firmy produkujące karmy nie robią takich doświadczeń? Czy to możliwe, żeby byli święci, czy tylko lepiej chronią swoje tajemnice?

nie ma świętych! Są tylko sprytniejsi w ukrywaniu prawdy :evil:

I tak będę karmić eukanubą, po prostu służy moim psom.

Zwierzęta w ubojniach i w drodze do nich (zwłaszcza konie!) też cierpią :-? więc karmienie naturalne nie rozwiąze problemu

a stłuszczanie wątroby u gęsi na "pyszne" pasztety, czy to nie barbarzyństwo :-?

Przykłady można mnożyć. Świat jest pełen tragedii i cierpienia :(

Mam jednak nadzieję, że ten demaskujacy prawde artykuł wymusił zmiany w działaniu firmy, której dotyczył.

Link to comment
Share on other sites

Oto moja odpowiedź na list który ukazał się na jednej z grup news.

cyt.

Powiedz mi czy wiesz ilu ludzi zabito byś ty mogła się leczyć lekami które

sa obecnie dostępne?

Jak myślisz skąd tak dobra wiedza o funkcjach Twego ciała? Myślisz że

opracowano ją na nieboszczykach?

Jak myślisz z czyjej wiedzy korzysta się do dziś w medycynie i przemyśle?

Podpowiem skrótowo - eksperymenty w obozach (tworzonych w czasie gdy w europie królował kolor brunatny) nie poszły na marne. Do dziś korzystasz(korzystamy) z ich wyników.

To taki chcichot Pana Boga w stosunku do nas, ktoś umiera byś ty i inni

mogli żyć. Wiem że to straszne i sam tego nie popieram ale taka jest prawda.

Jesz mięso? Zastanów się ile zwierząt padło w wyniku testowania przez

producentów optymalnych mieszanek do ich skarmiania? Jesz warzywa? Pomyśl ile zwierząt ginie tylko po to byś dostała np. dorodnego pomidora.

Eksperymenty na wszystkim co żywe sa straszne. Lecz też jest inna prawda bez nich byśmy się nie posuwali na przód (patrz świnki morskie chociażby czy też świnie z ludzkimi genami). Taka jest cena postępu. Wszystko jest kalkulacją czy warto poświęcić jednostki dla tysięcy? Odpowiedź najczęsciej brzmi: Tak.

Własnie tak jest z tymi zwierzętami o których piszesz w swym poście. Być

może dzięki temu tysiące psów będzie żyło dłużej i lepiej.

Pewnie wielu się nie zgodzi z takim stanowiskiem ale mówi się "cóż".

Link to comment
Share on other sites

To co piszesz jest logiczne. Ale z drugiej strony spokojnie moglo sie obejsc bez meczenia tych zwierzat. Nie trzeba bylo pasc i odchudzac kotow itp itd.Tu chodzilo glownie o zaoszczedzenie czasu i kosztow szukania zwierzat,ktore by juz mialy potrzebne im do testow przypadlosci. I wzdragam sie przed mysla, ze zyjemy w czasach, kiedy przechodzi sie do porzadku dziennego nad tym, ze zwierzeta cierpia po to,zeby nam bylo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

To co piszesz jest logiczne. Ale z drugiej strony spokojnie moglo sie obejsc bez meczenia tych zwierzat. Nie trzeba bylo pasc i odchudzac kotow itp itd.Tu chodzilo glownie o zaoszczedzenie czasu i kosztow szukania zwierzat,ktore by juz mialy potrzebne im do testow przypadlosci. I wzdragam sie przed mysla, ze zyjemy w czasach, kiedy przechodzi sie do porzadku dziennego nad tym, ze zwierzeta cierpia po to,zeby nam bylo dobrze.

Mnie sie to też nie podoba (serce mnie boli gdy widzę przejechanego jeża - to nie żart). Jednak nie można być obłudnym.

Krzywdzą psa - O to bardzo źle!!!

Krzywdzą świnię - Eeeeeetam...

Krzywdzą biedronki - Nic mnie to nie obchodzi.

Żywa istota, to żywa istota, niezależnie od wielkości i "zastosowania".

Bardzo często można spotkać ludzi którzy użalają się np. nad ciągniętym na smyczy pudelkiem (kiedy właściciel jest nieczuły) a przechodzą obojętnie obok kundelka z przetrąconymi łapami.

Link to comment
Share on other sites

Eksperymenty na zwierzetach prowadza rozne firmy z roznych branzy. O ile jeszcze moge zrozumiez branze farmaceutyczna o tyle nie rozumiem na przyklad firm kosmetycznych. A przciez wiadomo, ze nie trzeba az tak straszliwych eksperymentow :cry:

Marka Eukanuba nalezy do koncernu Procter & Gamble, a ten z kolei przoduje w eksperymentach na zwierzetach.

Jak ktos ma ochote, mozna poczytac na stronie:

http://www.uncaged.co.uk/pg.htm

Ja nie karmie Eukanuba wlasnie dlatego.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam karmie i bede karmil Eukanuba, tylko dlatego, ze sluzy mojemu psu.

Posty w stylu nie kupie wiecej Eukanuby bo producent testuje ja na zwierzetach w wikszosci pisza hipokryci.

Czy Ci co zaprzestali zakupu Eukanuby po przeczytaniu artykulu, zaprzestali rowniez jesc miesa, kupowac kosmetyki i lekarstawa?

Jezeli nie to sa hipokrytami. Bardzo nie lubie takiej postawy. Albo sie jest za albo przeciew a nie tak na pol gwizdka , jestem przeciew ale........

Drgie ludki tamte psiaki umieraja po to aby wasze pociechy cieszyly sie dluzej lepszym zdrowiem. Moze jestescie tak wielkoduszni, ze wolicie np. oddac rok z zycia waszego przyjaciela zeby kilka psiakow sobie gdzies tam zylo???? Ja stawnowczo wole zeby moj pies cieszyl sie zyciem jak najdluzej.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno:

czy nikt nie pomyslal, ze ta kampania jest skierowana przeciewko calemu P & G ?????

Na stronie jest haslo "zmin swoja marke" - moze wybierz Benkisera lub innego duzego potentata - czy to nie daje Wam nic do myslenia????

Chyba slyszeliscie o platnych protestach ekologow???

Link to comment
Share on other sites

marcind napisał

Drgie ludki tamte psiaki umieraja po to aby wasze pociechy cieszyly sie dluzej lepszym zdrowiem. Moze jestescie tak wielkoduszni, ze wolicie np. oddac rok z zycia waszego przyjaciela zeby kilka psiakow sobie gdzies tam zylo???? Ja stawnowczo wole zeby moj pies cieszyl sie zyciem jak najdluzej.

:o :evil:

marcind – to znaczy, że jak mnie będzie bolec wątroba, to mają szukać leku testując męcząc innych ludzi?

Abyśmy My zdrowi byli, a inni niech zdychaja tak?

Ja karmię psa żarełkiem naturalnym i uważam, że jest to dla niego najlepsze. Poprzedniego tak karmiłam i dożył w dobrym zdrowiu i pełnej energii wieku 16 lat Poza tym moja suka po zjedzeniu samego suchego jest po prostu głodna.

Zresztą, żeby dopełnić informacji, to pierwsze sztuczne karmy zostały wprowadzone w USA. (wtedy u nas to mogliśmy o tym pomarzyć – a wręcz do głowy by nam nie przyszło). Niestety po paru pokoleniach psów karmionych sztuczną karmą stwierdzono skrócenie średniej długości życia psów.

Ale oczywiście oficjalnie o tym się nie mówi.

Link to comment
Share on other sites

Zadam Ci proste pytanie:

co to jest naturalne zarelko, krowa zabita w meczarniach??????

Poza tym nie mowimy o tym co jest dla psa lepsze , naturalnie zarzenieta krowa czy pedzone na hormonach kurczaki, tylko o tym ze pg tesuje karme na zywych organizmach!!!

Co do watroby - to osobiscie wole zebym ja i moja rodzina byly zdrowe, jezeli ma to byc czyims kosztem trdundo, trzba sie martwic przede wszytkim o siebie, a nie o innych , chyba, ze ktos jest Matka Teresa.

Link to comment
Share on other sites

Marcin – trochę wrażliwości.

Pomijając obozy koncentracyjne. Teraz testy leków na ludziach przeprowadza się w ostatniej fazie badań za zgodą osoby na której działanie leków testują.

I nie są one tak okrutne.

Zwierze takiego wyboru nie ma, poskarżyć się nie może. I po to ludzie walczą o humanitarny transport zwierząt i o humanitarne warunki ich uboju. W dobie komputerów, robotów i w ogóle techniki zdaje się coraz więcej firm zaprzestało „testowania produktów na zwierzętach’

NO ALE WG CIEBIE JAK TO NIE NA MOJEMU PSU WYCINAJĄ WĄTROBE TO WSZYSTKO W PORZĄDKU

:fist:

Link to comment
Share on other sites

Czy Ci co zaprzestali zakupu Eukanuby po przeczytaniu artykulu, zaprzestali rowniez jesc miesa, kupowac kosmetyki i lekarstawa?

Jezeli nie to sa hipokrytami. Bardzo nie lubie takiej postawy. Albo sie jest za albo przeciew a nie tak na pol gwizdka , jestem przeciew ale........

Ja bym mimo wszystko troche wstrzymala sie z oskarzeniami kogos o hipokryzje. Osobiscie nie karmilam nigdy E. i karmic nie bede. Kosmetyki tez mozna kupowac z takich koncernow, ktore nie testuja swoich produktow na zwierzetach a takowe sa i polskie i zagraniczne i nie tylko te z nizszych polek ale i te ekskluzywne wiec wybor jest duzy.

Poza tym swietnie zdaje sobie sprawe, ze pies jest zwierzeciem miesozernym i nie robie z niego wegetarianina. Sama tez nie jestem wegetarianka. Ale to , ze jem mieso nie musi oznaczac, ze automatycznie popieram bestialskie eksperymenty na istotach, ktore czuja.

A hipokryzja jest dbanie tylko i wylacznie o swojego zwierza z mysla: a niech innym dzieje sie co chce. Aby mojemu bylo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym mimo wszystko troche wstrzymala sie z oskarzeniami kogos o hipokryzje. Osobiscie nie karmilam nigdy E. i karmic nie bede. Kosmetyki tez mozna kupowac z takich koncernow, ktore nie testuja swoich produktow na zwierzetach a takowe sa i polskie i zagraniczne i nie tylko te z nizszych polek ale i te ekskluzywne wiec wybor jest duzy.

Moze Cie poprsotu nie stac ??? Wiem, ze to chamski argument ale wiele osob tak sie wlasnie zaslania!!!

Oczywiscie, ze kosmetyki mozna kupowac nietestowane na zwierzetach i popiearam to, co innego leki, niestety ktos musi umrzec zeby inny mogl zyc, taka jest smutna prawada, ale wielu z was idalistow nie moze tego pojac. Zycie nie jest bajka.

Poza tym swietnie zdaje sobie sprawe, ze pies jest zwierzeciem miesozernym i nie robie z niego wegetarianina. Sama tez nie jestem wegetarianka. Ale to , ze jem mieso nie musi oznaczac, ze automatycznie popieram bestialskie eksperymenty na istotach, ktore czuja.

Ja tez tego nie popieram, ale nie mam gwarancji, ze inne firmy nie robia takich samych experymentow jak PG. Dlaczego mam kupowac inna karme skoro ta jest dobra. Jezeli ktos udowodni , ze tylko Eukanuba jest jedyna karma klasy Super Premium testowana na zwierzetach , na 100 % zminie ja na inna!!!!!!

A hipokryzja jest dbanie tylko i wylacznie o swojego zwierza z mysla: a niech innym dzieje sie co chce. Aby mojemu bylo dobrze.

Slonko chyba musisz sprawdzic co znaczy slowo hiokryzja bo chyba nie znasz jego znaczenia!!!

To o czym napisalas to jest szczerosc do bolu i egoizm.

Nie rob ze mnie potwora!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marcin – trochę wrażliwości.

Pomijając obozy koncentracyjne. Teraz testy leków na ludziach przeprowadza się w ostatniej fazie badań za zgodą osoby na której działanie leków testują.

I nie są one tak okrutne.

Zwierze takiego wyboru nie ma, poskarżyć się nie może. I po to ludzie walczą o humanitarny transport zwierząt i o humanitarne warunki ich uboju. W dobie komputerów, robotów i w ogóle techniki zdaje się coraz więcej firm zaprzestało „testowania produktów na zwierzętach’

NO ALE WG CIEBIE JAK TO NIE NA MOJEMU PSU WYCINAJĄ WĄTROBE TO WSZYSTKO W PORZĄDKU

:fist:

Na poczatku bardzo dzikuje za "p i e r d o l sie" - nie ma co rodzice bardzo dobrze cie wychowali.

NIe jest w porzadku, ze psu wyciana sie watrobe, ale jak mam wybor to wole zeby to byl obcy pies nie moj - cielawe czy myslisz inaczej?

Jaka masz alternatywe? MOze podawaj swojemu psu Pedegree - ono napweno nie jest testowane na zwierzetach - tam poprostu nie ma miesa!!

Link to comment
Share on other sites

hmmm... dla mnie to wszystko jest jakies takie dziwne, bo chyba nikt nie pozwolilby na znecanie sie nad zwierzetami. w usa, gdzie rzekomo prowadzone sa badania na zwierzetach tez istnieje prawo, a takze organizacje chroniace praw zwierzat. a moze to ja jestem za bardzo naiwny ??

a tutaj linki - http://www.iamskills.com/

http://www.uncaged.co.uk/news/2003/iams.htm

Link to comment
Share on other sites

Marcin z tym pier..... może troche przesadziłam, fakt. Sorki :oops: Ale to nie było bezposrednio do ciebie, tylko do sytuacji. Poniosło mnie :oops:

Ale alternatywy testy na moim psie, czy jakimś obcym po prostu nie ma. Ja wybieram „ŻADNYCH TESTÓW NA ZWIERZĘTACH” moich, czy obcych.

A pedigree nie podam ani swojemu, ani obcemu psu, zgodnie z dewizą „żadnych testów na zwierzętach” :wink:

Zresztą pisałąm, że karmie psa zgodnie z tym jak go pan Bóg stworzył – mięskiem

Link to comment
Share on other sites

Moze Cie poprsotu nie stac ??? Wiem, ze to chamski argument ale wiele osob tak sie wlasnie zaslania!!!

Rzeczywiscie, argument chamski i mimo wszystko nietrafiony. Po pierwsze karmie swojego psa karma ANF i place 250 zl za 15 kg.

Po drugie Pedigree np tez nalezy do koncernu P&G a az tak drogie nie jest.

Ja tez tego nie popieram, ale nie mam gwarancji, ze inne firmy nie robia takich samych experymentow jak PG. Dlaczego mam kupowac inna karme skoro ta jest dobra. Jezeli ktos udowodni , ze tylko Eukanuba jest jedyna karma klasy Super Premium testowana na zwierzetach , na 100 % zminie ja na inna!!!!!!

Alez oczywiscie mozesz ja kupowac. To twoja sprawa.

Ja tylko podzielilam sie swoimi spostrzezeniami w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

A hipokryzja jest dbanie tylko i wylacznie o swojego zwierza z mysla: a niech innym dzieje sie co chce. Aby mojemu bylo dobrze.

Slonko chyba musisz sprawdzic co znaczy slowo hiokryzja bo chyba nie znasz jego znaczenia!!!

chyba jednak znam a, powinnam jedynie dodac, ze konieczne jest jeszcze nazwanie sia w takim przypadku milosnikiem zwierzat :-?

Ale to juz kazdy musi sobie rozwazyc sam.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia i tak nie chciala zrec tej eukanuby...chyba przeczytala ten artykul przede mna. :o Ona i tak gustuje w wolowince z warzywami, z kornflejksami dla psow, ryzykiem, tranem z dorsza i siemieniem lnianym.Ja odzywiam sie frytkami z piekarnika... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...