Jump to content
Dogomania

Obroża dla kudłacza


Rauni

Recommended Posts

Co prawda mój pies to nie PON, ale też kudłaty i też owczarek, dlatego tutaj to pytanie.
Jaką założyć mu obrożę, żeby nie wycierała włosa?

Parciana wyciera. Skórzana wyciera. Łańcuszek nie dość, że wyciera, to jeszcze brudzi na popielato, a pies jest płowy.

Co noszą Wasze PONy?

Link to comment
Share on other sites

Możesz:
- kupić obrożę skórzaną szytą "na okrągło",
- kupić łańcuszek metalowy o dużych ogniwach (taki krowi;)), polecam Bosha - nie barwi sierści, ale przu bardzo szarpiącym się psie też tnie włos,
- kupić ringówkę, trochę trze ale o wiele mniej niż np parciana obroża (minus - jest jednoczęściowa, nie można psa po prostu "spuścić ze smyczy"),
- kupić halti, czyli kantarek dla psa, nie wyciera włosa, ręce nie bolą od szarpiącego się psa ;), kołtuni się troszke bardziej sierść za uszami, ale trzeba ją po prostu regularnie przeczesywać i jest ok (minus jest taki, że trzeba uważać z grzywką, żeby nie wytarła się pod paskiem - najlepiej ją wiązać albo spinać).

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, rozejrzę się chyba za obrożą szytą na okrągło :D Krowi łańcuch mi nie lezy, bo pies ma cieniutką szyjkę i głupio by to wyglądało, obroża musi być, bo na niej jest adresówka na wszelki wypadek, więc ringówka też odpada, halti mi jakoś nie pasuje, zresztą pies nie ciągnie (szkolony jest :D) więc nie ma potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

sorry czy możecie mi po krótce wyjaśnić jaka to jest obroża parciana i szyta na okrągło??? :-o
bo ja mam problem z ciągnięciem ale moja PONka ma dopiero 7 miesięcy więc trochę dziwnie by to wyglądało gdybym jej łańcuszek założyła ;) POMÓŻCIE!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...