Jump to content
Dogomania

Tytuły ?


Sali6

Recommended Posts

Siemka jestem tu nowy :)
Chcialbym sie dowiedziec o tytułach na wystawach jakie sa i co trzeba zrobic zeby taki tytul uzyskac :-?
co to cac,cwc itd bo ja mniejwiencej wiem ale chcialbym zeby ktos bardziej mi to wyjasnil :-? jakie sa klasy psa kiedy sie dostaje reproduktora i suke hodowlana :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proponuję zapoznanie z Regulaminem Hodowli Psów Rasowych

[url]http://www.zkwp.pl/index_pl.htm[/url]
(odnośnie reproduktorów i suk hodowlanych)

natomiast co się tyczy tytułów oraz klas wystawowych polecam Regulamin Wystaw Psów Rasowych

[url]http://www.zkwp.pl/index_pl.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ja zaczne :)
więc CWC - Wniosek na Ch.Krajowego, potrzebne 3 CWC , w tym conajmniej jedno z wystawy międzynarodowej lub klubowej. Każdy kraj ma swój tytul danego kraju, np Ch.PL, CH.D, CH.CS itp :) Miedzy pierwszym a ostatnim wnioskiem musi upłynąc conajmniej 6 miesiecy i 1 dzien

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izam']nie kumam tego ostatniego pytania
.
a tak poza tym

to tych cacibów cwców itp tez nie łapie
moze ktoś dobry nam to wyjasni?[/quote]
mam nadzieje że to dobrze wyjaśniłam :wink: jak byscie mieli jeszcze jakies pytania to pytajcie :wink:
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

-pies po 15 mies. zycia musi uzyskac 3 oc. doskonałe -jedną koniecznie z wystawy międz. lub klubowej. A repr. zostaje po ukonczeniu 18 mies, W niektórych rasach dodatkowo musi być przeswietlony na dysplazje.i dop. jest A.B,C .Jezeli jest D wykluczony jest z hodowli.
Dodatkowo np. w kaukazach przechodzi test psychiczny.

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi ote wszystkie tytułyi wyróznienia (czy jak to tam się nazywa) przez które mam koszmary!!!!!:)


Najpierw jest klasa szczeniąt(jakiejs tam rasy). jakie tytuły moze dostać szczeniak?

pozniej mlodziez i tak dalej


moze ktoś napisac?

Link to comment
Share on other sites

wystawianie szczeniaka daje nam informacje odnośnie ewentualnych przyszłych szans na tytuły. W klasie szczeniaków można uzyskać oceny:
Wybitnie obiecujący (WO), bardzo dobry (BDB), dobry (DB).

To dla nas informacja jak wielkie mamy szanse i czy w dobrym kierunku zmierzamy aby nasz psiak otrzymał tytuł Młodzieżowego Championa lub później Championa :)

W kartach oceny dostajemy uwagi co jeszcze należy dopracować, poprawić by nasze psiaki miały szansę na wyższą ocenę

Link to comment
Share on other sites

więc w szczeniakach, można na wystawie klubowej uzyskac tytuł Najlepsze Szczenie Klubu
normalnoie w szczeniakach dostaje sie ocene wybitnie obiecująca, pootem mozna dostac Tytuł Najlepsze Szczenie w Rasie, można również dostac BIS Puppy czyli Najlepsze Szczenie wystawy.
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']wystawianie szczeniaka daje nam informacje odnośnie ewentualnych przyszłych szans na tytuły. W klasie szczeniaków można uzyskać oceny:
Wybitnie obiecujący (WO), bardzo dobry (BDB), dobry (DB).

[/quote]
nie zgodze się, w klasie szczeniat jedyne DWIE oceny to ocena:
-wybitnie obiecujaca
-obiecujaca

nie ma innych :wink:
jeszcze dodam że za ocene wybitnie obiecujaca dostaje sie wstazke zółtwa za obiecujaca biała

w szczeniakach NIE ma oceny bardzo dobrej i dobrej, sa one juz od klasy młodziezy ale NIE w szczeniakch :wink:
pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...