Jump to content
Dogomania

Tytuły ?


Sali6

Recommended Posts

superr ale wciaz za malo jak dla mnie jak mozesz to napisz jeszcdze cos wiencej na temat wystaw bardzo mnie to interesuje i moze masz jakies artykuly na temat wystaw bardzo mi zalezy aby sie dowiedziec duzo na temat wystaw dla mnie czyli przyszlego hodowcy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Husky na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych - Poznań 2003


W dniu 9 listopada 2003 roku odbyla się w Poznaniu Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB).
Na wystawę zgłoszono łącznie 3605 psów, wśród 215 ras. Dość liczny udział wystawców z zagranicy zapewnił możliwość zobaczenia przedstawicieli wielu ras niepopularnych w naszym kraju.
W dniu wystawy (niedziela) pogoda dopisywała, choć to nie miało za dużo znaczenia, ponieważ sędziowanie ras odbywało się w wielkich halach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, co tym samym ułatwiało dojazd na teren wystawy. Oprócz paru nie dociągnięć związanych ze sprawami organizacyjnymi, wystawę można uznać za udaną ;-).Najbardziej interesującą mnie rasa były Siberian Husky. Na poznańską wystawę zgłoszono mało przedstawicieli tej pięknej rasy psów północy, bo tylko 60. Trochę się rozczarowałam, bo na wystawę nie przyjechał żaden wystawca z zagranicy, mimo iż co roku można było zauważyć osoby z innych krajów np. w 2002 roku ze Zwycięsctwem Rasy pięknej srebrno-białej suczki Int.Ch Kristari's SPICE IS NICE wyjechała hodowla "Ciukci" ze słonecznej Majorki. Było kilka dobrych importów w polskich rekach, ale głównie przeważały psy z polskich hodowli.
Ocenę powierzono sędzinie międzynarodowej znanej z hodowli Akita Inu, pani Ewie Szelinga-Szeremecie.
Rywalizacja rozpoczęła się od psów w klasie młodzieży, ponieważ nie pojawił się pies z klasy szczeniąt.
W klasie młodzieży zgłoszono łącznie 8 psów. Sędzina na czwartej lokacie ustawiła Husqvarna DESPERADO, trzeci był SACHEM Z WATACHY Z Ostrego Zęba. Walka o pierwsza lokatę była zacięta, ale zwycięsko z niej wyszedł bardzo dobry w ruchu i statyce, piękny czekoladowo-biały importowany z Rumuni - QUICKY EYED Youkon Tanana uzyskując tytuł Zwycięzcy Młodzieży, drugie miejsce zajął wcale nie gorszy złoty NOI ANDIAMO Z Kaszubskiej Dąbrowy.
W klasie pośredniej lokatę pierwszą i wniosek CWC zdobył najlepszy z całej stawki, mój faworyt - EXPLORER BEAR Hydrargium, drugi zaś był zdecydowanie gorszy w statyce i ruchu DOŁGAN z Banciarni /FCI/, trzeci RUNAMUCK Russ Kennel, czwarty EVAN Fortunatus.
W klasie pośredniej walka o pierwszą lokatę toczyła się między bardzo dobrym w ruchu i statyce, lecz niestety o bardzo słabych kątowaniach, srebrnym Arktogea SWEETY, a drugim nieco cięższym, ale z bardzo dobrymi kątowaniami, również srebrnym CAMEL Gorzowska Panorama (Mł.Zw.Kl’03). Jednak sędzina po krótkim zastanowieniu, lokatę pierwszą i wniosek CWC przyznaje SWEETY. Kolejno trzeci był SONY Od Pięknej Sisi, a czwarty CEIK Z Tarnowskiej Riwiery.
W klasie championów tylko jeden pies, piękny Ch.Pl, Ch.Mł.Pl, srebrno-biały import z Węgier Explorer STARLIGHT EXPRESS uzyskując kolejne w swojej karierze CWC. Walka o wniosek CACIB oraz tytuł “Zwycięzcy Polski 2004” toczyła się między psami z klasy pośredniej, otwartej i championów. Z tej walki zwycięsko wychodzi zdecydowanie najlepszy EXPLORER BEAR , który co ciekawe jest już Młodzieżowym Zwycięzcą Polski z zeszłego roku. Res.CACIB otrzymuje STARLIGHT EXPRESS. W suczkach rywalizacje rozpoczęła suczka z klasy szczeniąt FINA Z Andrzejowego Ogrodu, która otrzymała ocenę wybitnie obiecująca, oraz tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie.
Klasa młodzieży to aż 11 suczek, jednak wśród nich bardzo wyraźnie wyróżnia się według mnie jedna suczka, późniejsza triumfatorka EVORA de Ciukci, ze znanej hiszpańskiej hodowli. Druga już dużo mniej efektowna NAOMI PRINCSS Książęta Północy, trzecia Husqvarna CASABLANCA, czwarta BAJKA Sądeckie Pieszczochy.
W klasie pośredniej małe zaskoczenia, ponieważ lokatę pierwszą oraz wniosek CWC otrzymuje mało znana, ale ładna suczka SONIA FIDELITY Chucho, druga znacznie bardziej znana miotowa siostra Zwycięzcy Polski’04 choć w tym dniu w nie za dobrej kondycji Ch.Mł.Pl EAGLE RIVER Hydrargium, trzecia DONA Nektar Północy, a czwarta CHOCOLATE NEGRES Nitor Nivalis.
Kolejną klasą była oczywiście otwarta, gdzie nie można było od razu wyłonić zwycięskiej suczki. Ale sędzinie najbardziej spodobała się suczka importowana z Węgier, ładna w ruchu Explorer ART OF NOISE otrzymując CWC, druga ASZA Gorczański Wędrowiec, trzecia Arktogea MEYBELINE, a czwarta niedoceniona piękna suczka ROMA de Estrella Polar.
W klasie championów tylko dwie z trzech zgłoszonych suczek, obie ładne choć w innym typie, jednak Zwycięski “prym” wiedzie Snowy Grove’s BLISSFUL BROWNIE która otrzymuje kolejne CWC a w późniejszym porównaniu CACIB, NSwR oraz tytuł “Zwycięzcy Polski 2004“, lokata druga przypadła dla GODNA z Coyoacan która otrzymuje res.CACIB.
Długo oczekiwane ostatnie porównanie o tytuł Zwycięzcy Rasy BOB, gdzie na ring wchodzą : QUICKY EYED, EVORA, EXPLORER BEAR oraz BLISSFUL BROWNIE. Ale było widać że sędzina miała już swojego faworyta …i tak Zwycięzcą Rasy -Poznań 2003 przypada ślicznemu EXPLORER BEAR Hydrargium. EXPLORER BEAR zajmuje również III miejsce na BOG V Grupy, co tylko potwierdza klasę zwycięzcy ;-)!
Serdeczne gratulacje dla właścicielki EXPLORER BEAR Hydrargium, pani Teresy Radomskiej!

Tekst: Lidka

Link to comment
Share on other sites

thx za ksiazke jest u mnie wujek i powiedzial ze ma te ksiazke napewno od niego pozycze :D :o :o izam masz azjate moj wojek ma :o ja mam od niego dostac samca w ramach hodowli ale nie wiem co to ale wiem ze za darmo :)) narazie ide spac ZzzzzZZZZ :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sali6']thx za ksiazke jest u mnie wujek i powiedzial ze ma te ksiazke napewno od niego pozycze :D :o :o izam masz azjate moj wojek ma :o ja mam od niego dostac samca w ramach hodowli ale nie wiem co to ale wiem ze za darmo :))[/quote]
a mój artykuł sie podoba :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']super że mogłam pomóc. Mi książka wiele powiedziała o mojej rasie chociaż kontakty z hodowcą dają wiele więcej. Hodowca, od którego kupowałam moją sunię cały czas służy mi cennymi radami (za co Martusiu bardzo ci dziękuję :lol: )[/quote]
no bo DOBRY hodowca powinien utrzymywac kontakty z nabywcami szczeniat od siebie :) ja mam kontakt z wszystkimi wlascicielami szczeniat z mojej hodowli
Pzdr
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Savannah kiedy palnujesz jakiś miocik??? Przydało by się jakieś towarzystwo mojej małej księżniczce :wink:[/quote]
oo :) ja nastepny miot planuje dopiero pod koniec roku, teraz mam jeszzce szczeniaki z ostatniego miotu (zostały 2 :-? )
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...