Jump to content
Dogomania

nóżki świńskie


ivowo

Recommended Posts

gdy jakis czas temu powiedzialam wetowi, ze pies jest na BARFie, to skrzywil sie i musialam wysluchac jak trudno usuwa sie kosci wbite w jelito, itp. opowiadalam co wiedzialam o diecie i jak poszlismy ostatnio to tylko spytal 'jak sie piesek czuje na surowym"? hehehehe
pewnie ze moja rada poczytal sobie co nieco 8)

Link to comment
Share on other sites

Mój wilczarz na karmie Royal i Hill's był prawdziwym King of Gas.
Na BARFie sporadycznie puści bączka- od razu mogę skojarzyć po czym- ale w porównaniu do tamtych to prawdziwa przyjemność.
Uważam, że jeśli pies puszcza smrodliwe bąki i w dużych ilościach , to świadczy to o tym,że pokarmu nie przyswaja prawidłowo i należy szukać innej diety.

Link to comment
Share on other sites

Mój je głównie surowe mięso, podroby itp. a ja w ogóle nie wiem co to gazy u psa, nie zdarza mu się to :D
A propos galaretki z nóżek. Czytałam w jakiejs książce o żywieniu psów, że należy z nich ugotować właśnie galaretę, gdyż w tej formie kolagen jest najlepiej przyswajalny.

Link to comment
Share on other sites

wolfi uwielbiam Twoje porownania z wilkami :roll: ale tam genetyka napewno nie jest tak pomieszana jak u nas, moze tam nie ma pojecia dysplazja? A jesli jakis osobnik na to choruje to sie nie leczy, proste - cierpi podczas chodzenia i tyle :roll:
skoro wilki nie sa szczepione przeciw jakims chorobm wirusowym my tez mamy nie szczepic naszych psow?
Wilk to nie domowy pies i chyba powinno sie to zapamietac - porwnywanie jednego z drugim nie ma sensu. Ta samo jak nie ma sensu porownanie konia z mustangiem (ktore wbrew niektorym tez nie sa dzikie dzikie) - im sie nie robi kopyt, nie sciera ew zebow, nie czysci, nie karmi owsem.

Link to comment
Share on other sites

Agnes, jeśli chodzi o sposób żywienia, to jak najbardzierj JEST SENS porównywać psy z wilkami! I dysplazja, szczeonienie, czy ścieranie zębów nie ma tu nic do rzeczy! (BTW, gdyby udomowione konie żyły tak, jak dzikie mustagi, gdyby jadły to co one, to czy ścieranie im zębów i robienie kopyt byłoby konieczne?)

Link to comment
Share on other sites

Porównania z wilkami czy nie z wilkami - przodkami psów nie są ludzie albo np. kaczki ,tylko ponad wszelką wątpliwość wilki.
Człowiek udomowiając psy nie przemodelował ich wewnętrznej budowy i metabolizmu.
Skoro wilki mogą mieć zdrowe stawy i kości bez gotowania galarety z nóżek, to i psy nie muszą sobie jej gotować.
A chore osobniki zawsze się zdarzają - ale to inny temat.

Link to comment
Share on other sites

asher traktujesz lapki kurze jako obiad dla psa? Ja nie, wiec nie porownuje psow do wilkow biorac pod uwage zywieniem lapkami - u mnie to minimalny dodatek, dostrczajacy ew tego co psu moze zabraknac i wspomaganie stawow.
Zgadzam sie ze wilki i psy maja wiele wpsolnego pod wzgledem zywienia - dlatego wkurza mnie fakt jak ktos twierdzi, ze pies nie moze jesc kosci/surowizny/czy warzyw. Ale nie rozumiem w tym temacie porownania ich do wilkow, naprawde...dla lapki to pewne wyeliminowanie dysplazji a jak juz pisalam - tutaj kompletnie nie widze porownania
wolfi a skad wiesz ze te wilki maja zdrowe stawy? pytales? a moze przez czerwonego kapturka sie z nimi komunikowales?
I jeszcze - ja podalam powod gotowania lapek czy nozek, daje psu gotowane bo na surowiznie nie mialabym czym psa karmic - nie mam dostepu do hurtowni, ale to nie ma nic wspolnego z teoria na temat metabolizmu psow/wilkow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...