Jump to content
Dogomania

Sedziowie - ktorzy dobrzy,a ktorych unikac


nefesza

Recommended Posts

nefesza, Dzidtka mądrze prawi: nie słuchaj głupstw o "układach", bo większość z tego to bredzenia tych, co nie umieją przegrywać, sorry. Moim zdaniem trzeba być skrajnie naiwnym, żeby wierzyć, że sędzia, który przyjeżdża do obcego kraju i sędziuje w dwa dni 150 psów różnych ras, sędziuje każdą klasę w każdej rasie według schematu podyktowanego "układami". Myślisz, że on się z góry na pamięć uczy, jak ma te psy poustawiać, czy ściągę ze sobą na ring przynosi? Przecież to się kupy nie trzyma. BOG i BIS to inna sprawa, ale przecież nie od tego się zaczyna przygody z wystawami.

Mnie jest naprawdę przykro, gdy słyszę powtarzane tego typu plotki o układach - bo to są jedynie plotki, skoro własnych doświadczeń nie masz. Jeśli chcesz w takie plotki wierzyć, to nie ma po co jeździć na wystawy, bo i tak nie masz szans. Więc masz do wyboru - albo nie wierz w plotki i wystawiaj, albo wierz i siedź w domu.

Moje doświadczenia z polskich wystaw są takie, że przyjechałam tutaj nie znając nikogo, wystawiałam bardzo niewiele, a jednak intera skończyłam. Więc przynajmniej w mojej rasie, z jakotakim psem, jest to na pewno możliwe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nefesza dokładnie jedz sama to sie przekonasz :)

Wystawy to nie tylko sędziowie to masa fajnych ludzi, których masz okazje poznać to kontakt z pięknymi psami itp.

Są tez minusy jak wszystko ale jedz sprawdz sama czy to sie TOBIE podoba czy nie :) JA mam 2 sędziów do którcyh juz na pewno nie pojade ale to JA nie pojade ktos inny moze ich chwalić.

A z układami są jak wszędzie ale JA na 45 wyjść z 9 róznymi psami 18 razy byłem na I lokacie 12 na II, a bez lokaty tylko 5 wiec nie jest tak źle :)

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']
A z układami są jak wszędzie [/quote]

Dzieki! Juz myslalam, ze to co poczytalam, to bujdy tylko....

[b]Flaire[/b], dlaczego nie mowisz tego, co mowisz mi (ze nie ma ukladow, sedziowie sa obiektywni itd) ludziom, ktorych to dotknelo osobiscie na topicu skandale sedziowskie?
Poza tym we wrzesniu 2003 sama napisalas, cytuje "Misia była kiedyś oceniana przez sędziego, który jej nie dotknął, nie sprawdził zgryzu i nie kazał się poruszać. (...) A ja, naiwna, zawsze byłam zdania, że jedyne, co mi się należy na wystawie, to żeby sędzia mojego psa dokładnie obejrzał!"
Czyzby przez 2 lata az tyle zmienilo sie na dobre, ze teraz sedziow bronisz??? No to tylko sie cieszyc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Poza tym we wrzesniu 2003 sama napisalas, cytuje "Misia była kiedyś oceniana przez sędziego, który jej nie dotknął, nie sprawdził zgryzu i nie kazał się poruszać. (...) A ja, naiwna, zawsze byłam zdania, że jedyne, co mi się należy na wystawie, to żeby sędzia mojego psa dokładnie obejrzał!"
Czyzby przez 2 lata az tyle zmienilo sie na dobre, ze teraz sedziow bronisz??? No to tylko sie cieszyc![/quote]nefesza, pokaż gdzie ja [b]kiedykolwiek [/b]napisałam, że padłam ofiarą układów. Temu, że są sędziowie lepsi czy gorsi, czy też temu, że nawet ci najlepsi mają lepsze lub gorsze dni ja ABSOLUTNIE nie zaprzeczam. Ale co to ma do rzeczy z rzekomymi "układami"? Jeżdżenie na wystawy myśląc, że wszystko jest z góry ustawione po prostu nie ma sensu - no i oczywiście ja nie wierzę, że wszystko jest ustawione, bo jak dopiero co tłumaczyłam, to po prostu nie byłoby możliwe. Tamten pan nie wykonał swojego zadania, ale nie wierzę, że kierował się żadnymi "układami". Z resztą on akurat ma opinię "nieukładowego", cokolwiek to znaczy.

[quote name='nefesza'][quote name='Marek z Gromem']
A z układami są jak wszędzie [/quote]

Dzieki! Juz myslalam, ze to co poczytalam, to bujdy tylko....[/quote]Bo większość to SĄ bujdy. Ktoś przegrywa i nie przyjmuje do wiadomości, że psa źle wystawił, bądź że pies się po prostu temu sędziemu nie podobał, więc zwala na jakieś "układy". Ja nie twierdzę, że to się nigdy nie zdarza, ale jestem pewna, że zdarza się o wiele rzadziej niż jest podawane jako przyczyna przegranej. Pomyśl, z praktycznego punktu widzenia, jak takie "układy" miałyby działać? Pytałam w poprzednim poscie - czy według Ciebie sędzia uczy się na pamięć poprzedniego dnia jak ma te 100 psów ustawić, czy ściągę przynosi? :roll:

[quote name='nefesza'][b]Flaire[/b], dlaczego nie mowisz tego, co mowisz mi (ze nie ma ukladow, sedziowie sa obiektywni itd) ludziom, ktorych to dotknelo osobiscie na topicu skandale sedziowskie? [/quote]Bo mnie tamten topik nie odpowiada i większość wypowiedzi na nim moim zdaniem nie ma racji bytu. Na przykład to, że pies który dotąd zazwyczaj wygrywał nagle dostaje ocenę b. db. nie jest, moim zdaniem, żadnym skandalem - znaczy tylko, że danemu sędziemu ten pies się nie podobał. Na tym polega wystawianie - jednemu Twój pies będzie się podobał, a drugiemu nie. Cała zabawa polega własnie na tym, że sędziowanie to rzecz bardzo subiektywna. Dowodów na to, że gdzieś zadziałały jakieś tam "układy" niemal nigdy nie ma - są tylko opinie "poszkodowanych". Ja siebie za poszkodowaną nie uważam i nie potrzebuję się nigdzie użalać. A innych poszkodowanych też nie mam zamiaru przekonywać, dlaczego tak naprawdę przegrali. :roll:

Natomiast uważam za bardzo szkodliwe to, że czytanie o tych "skandalach" daje nowicjuszom jak Ty tak wypaczoną opinię o tym, co się dzieje na wystawach i propaguje opinię, że jedyny sposób na wygrywanie to "układy" - bo to nonsens totalny. Ja też mam listę sędziów, u których już nigdy więcej nie wystawię, z wyżej wspomnianym panem na czele - ale to nie ma nic wspólnego z żadnymi układami czy nieuczciwością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']serio przykro mi kiedy czytam takie maile... nie wystawiałaś a już masz taka opinie, najpierw SPRÓBUJ!!!! np pojedż do sędziego Adama Ostrowskiego gwarantuje Ci rzetelną ocene wygrasz to znaczy, że masz dobra suke (a w to nie wątpie) przegrasz to dowiesz się dlaczego[/quote]

podpisuje sie pod tym dwoma rękami i jeszcze czterema łapkami :P :D
a z tego co widze, to masz Lhasa-apso?? :D :D

Link to comment
Share on other sites

[b]Flaire[/b] Masz swoja liste? Jak widze Ty masz, ktos inny tez.... Wiec po co cala dyskusja? Wszystko zaczelo sie od mojej prosby, zeby wlasnie pisac swoje czarne listy. Jesli ktos pojawialby sie na nich zbyt czesto oznaczaloby, ze generalnie wypada go unikac (za "uklady", nierzetelnosc, nieuprzejmosc itp).

Przykro mi tylko, ze swoja zlosc na "teorie ukladow" wyladowalas na mnie i na tym topicu (bo "tamten" Ci nie odpowiada). Prawdopodobnie "tam" za wielu ludzi mialoby przeciwne zdanie do Twojego..... a tutaj latwiej....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'][quote name='carotina']
a z tego co widze, to masz Lhasa-apso?? :D :D[/quote]

A tak sie jakos zlozylo :wink:[/quote]

no to bardzo dobrze się złożyło :D :D :D , dobry wybór :wink: :D :D
a gdzie chcecie debiutować? zobaczymy kto tam sędziuje i może coś podpowiemy ewntualnie, jeżeli mamy doświadczenie z danym sędzią :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carotina']a gdzie chcecie debiutować? zobaczymy kto tam sędziuje i może coś podpowiemy ewntualnie, jeżeli mamy doświadczenie z danym sędzią :wink:[/quote]

Do Legionowa zabraknie 4 dni do 6 m-cy... wiec pewnie w grudniu Nowy Dwor Maz. lub w 2006 dopiero.....
Za oferte dziekuje, na spewno skorzystam. Poza tym mam suczke od Ewy z Azurowej Amhary i jestem pewna, ze Ewa nie zostawi mnie zagubionej przed debiutem :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'][b]Flaire[/b] Masz swoja liste? Jak widze Ty masz, ktos inny tez.... Wiec po co cala dyskusja? Wszystko zaczelo sie od mojej prosby, zeby wlasnie pisac swoje czarne listy. Jesli ktos pojawialby sie na nich zbyt czesto oznaczaloby, ze generalnie wypada go unikac (za "uklady", nierzetelnosc, nieuprzejmosc itp).[/quote]Ja osobiście NIGDY nie będę żadnego sędziego oczerniać publicznie z imienia i nazwiska, sorry. I to nawet nie tylko dlatego, że wielu sędziów czyta dogomanię - ale po prostu dlatego, że uważam to za zupełnie niestosowne zachowanie, które dodatkowo, moim zdaniem, łamie punkt 3 Regulaminu forum.

[quote name='nefesza']Przykro mi tylko, ze swoja zlosc na "teorie ukladow" wyladowalas na mnie i na tym topicu (bo "tamten" Ci nie odpowiada). [/quote]Złość??? ja nie jestem zła - mnie jest tylko przykro. Zresztą nie tylko mnie - spójrz w tym topiku, już Ci kilka osób pisało to samo... Poczytaj... A piszę do Ciebie, a nie do tamtych ludzi, bo myślałam, że jeszcze jest szansa, żebyś Ty zaczęła myśleć sama, a nie powtarzać za innymi. A osoby piszące w tamtym topiku są już tak skwaśniałe, że nie warto nawet próbować. Nie mówiąc już o tym, że tamten temat jest jednak trochę inny i, jak już tłumaczyłam kilkakrotnie, nie zamierzam do niego dokładać.

[quote name='nefesza']Prawdopodobnie "tam" za wielu ludzi mialoby przeciwne zdanie do Twojego..... a tutaj latwiej....[/quote]Łatwiej co??? Tamten topik jest o skandalach, ja nie mam żadnych skandali do opowiedzenia, więc co miałabym tam pisać??? A to, że te opowiastki o układach to w znakomitej większości nonsens pisałam już wiele razy w wielu rozmaitych topikach, nie tylko tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Acha, jeszcze tylko drobiazg [b]Flaire[/b] : slowo "uklady" na tym topicu padlo po raz pierwszy od Ciebie........[/quote]Słowo owszem, ale już po tym, co Ty napisałaś:

[quote name='nefesza']A zagraniczni sedziowie.... znaja naszych i sedziow, i wystawcow. Pewnego razu, na gr.III sedzia byl z zagranicy, ale przez czas wystawy zatrzymal sie u polskiego sedziego w domu. Tak sie zlozylo, ze ow Polak wystawial rase oceniana przez zagraniczniaka. Zgadnij, czyj pies zdobyl BOB? [/quote]

Jeśli to nie była sugestia układów, to co to było? :wink: A na to właśnie odpowiadałam, gdy użyłam tego słowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']A piszę do Ciebie, a nie do tamtych ludzi, bo myślałam, że jeszcze jest szansa, żebyś Ty zaczęła myśleć sama, a nie powtarzać za innymi. A osoby piszące w tamtym topiku są już tak skwaśniałe, że nie warto nawet próbować. [/quote]Ale prawdę mówiąc, to masz rację i niepotrzebnie się w ogóle wtrąciłam - jak Ty wolisz wierzyć, że cały świat wystaw przeciwko Tobie, to nie mnie to próbować naprawiać. :roll: Zresztą jak tak wierzysz, to na pewno tak będzie, więc mnie nie pozostaje nic, jak tylko się wymeldować. Dobrej nocki.

Link to comment
Share on other sites

Proponuje zamknac temat.
Nie dojdziemy do porozumienia, od oceny, czy jest lamany - lub nie - regulamin forum jest Moderator tego dzialu (tak, pamietam jak wycielas moja krytyke lecznic), inni dyskutanci nie bronili cala piersia sedziow jak Ty (wypowiedzi i za, i przeciw, co sie neutralizuje).

A jesli chodzi o wymienianie nazwisk - sama proponowalas mi, zebym ich szukala na dogo, tylko przy uzyciu wyszukiwarki. A gdyby ich nie bylo (skoro to nieprawidlowe Twoim zdaniem), to co by pozostalo?

Acha, odpowiem tez na watpliwosc dot. sedziow zagranicznych. Na pewno nie kazdy ring jest ustawiony i "nie ucza sie na pamiec list" - ale jesli juz ktorys jest/bylby to wystarczy, ze znaja wystawce/ow i wtedy obojetnie, z jakim psem wyjdzie i na ktorym ringu....

A ten topic zupelnie nie mial byc o ukladach....... jak juz napisalam, Ty pierwsza uzylas tu tego slowa..... i sie zaczelo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='nefesza']Acha, jeszcze tylko drobiazg [b]Flaire[/b] : slowo "uklady" na tym topicu padlo po raz pierwszy od Ciebie........[/quote]Słowo owszem, ale już po tym, co Ty napisałaś:
[/quote]

Przed, napisalas o ukladach jeszcze PRZED ta moja wypowiedzia.... widac masz naprawde jakas slabosc na tym punkcie.....

cytat z 1 strony:
"nefesza napisał:
Mowisz o tej samej razie? Nasuwa mi sie w takim razie wniosek, ze nie jest wazne, jaki jest pies - i jak bardzo pasuje do wzorca - tylko jakie jest w danym momencie widzimisie sedziego

Nie, tu nie chodzi o widzimisię ani o układy. "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']jak Ty wolisz wierzyć, że cały świat wystaw przeciwko Tobie, to nie mnie to próbować naprawiać. [/quote]

Nigdy nic takiego nie napisalam i na pewno tak nie mysle. To Twoja nadinterpretacja moich wypowiedzi. Widac wyciagnelas z nich tylko to, co chcialas........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']A ten topic zupelnie nie mial byc o ukladach....... jak juz napisalam, Ty pierwsza uzylas tu tego slowa..... i sie zaczelo[/quote]

A ja się jedynie wtrące, że jednak to [b]Ty nefesza [/b]jako pierwsza użyłaś słowa "układy" i przez cały czas próbujesz udowodnić, ze to jest podstawa ocen na wystawach.

[quote name='nefesza']Mowisz o tej samej razie? Nasuwa mi sie w takim razie wniosek, ze nie jest wazne, jaki jest pies - i jak bardzo pasuje do wzorca - tylko jakie jest w danym momencie widzimisie sedziego (ew. jego [b]uklady[/b]) i jego spojrzenie. A jak sie juz naczytalam, bywa z tym roooznie......
Ech, przykre to troche...... [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']A ten topic zupelnie nie mial byc o ukladach....... jak juz napisalam, Ty pierwsza uzylas tu tego slowa..... i sie zaczelo.[/quote]nefesza, sorry, ale chyba się mylisz. Ja widzę słowo "układy" po raz pierwszy w Twoim poscie o 19:50, a pierwszy raz w moim dopiero o 19:59. Sprawdź. Nie ja zaczęłam o układach, tylko Ty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PSYLLA']
przez cały czas próbujesz udowodnić, ze to jest podstawa ocen na wystawach.
[/quote]

Przepraszam, ale w ktorym miejscu?????
Od poczatku pisalam, ze sedziowie sa rozni - uczciwi i nieuczciwi, z ukladami i bez, rzetelni i nierzetelni, uprzejmi i nieuprzejmi.
Zaproponowalam zbiorowa "czarna liste" i "biala liste".

Swoja droga, dlaczego temat sie skupil raczej na dyskusji o tych zlych, a ci dobrzy wymienieni sa sporadycznie? (bodajze raz czy dwa).

Bronie tylko zdania, ze uklady sie [b]zdarzaja[/b] - i temu zaprzecza chyba glownie (jesli nie jedynie) Flaire. I stad cala niepotrzebna wymiana zdan....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Ja widzę słowo "układy" po raz pierwszy w Twoim poscie o 19:50, a pierwszy raz w moim dopiero o 19:59. Sprawdź. Nie ja zaczęłam o układach, tylko Ty.[/quote]

Jesli chodzi o scislosc, padlo tam "ew. uklady" czyli skrot od ewentualnie, ale jesli chcesz to zawezic to zgoda. Moja odpowiedz byla na Twoje wczesniejsze, ze napisalas PO mojej kolejnej wypowiedzi. Szkoda, ze wtedy nie sprawdzilas tak dokladnie :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Jesli chodzi o scislosc, padlo tam "ew. uklady" czyli skrot od ewentualnie, ale jesli chcesz to zawezic to zgoda. [/quote]Ja niczego nie chcę zawężać - pisałaś, że ja pierwsza używłam słowa układy, a to nieprawda i tyle.

[quote name='nefesza']Szkoda, ze wtedy nie sprawdzilas tak dokladnie :wink: :lol:[/quote]Czego niby nie sprawdziłam dokładnie??? Właśnie dokładnie przeczytałam Twoją wypowiedź, zobaczyłam tam słowo "układy" i na to odpowiadałam.

Wybacz, ale ja nie wymyśliłabym, że o to Ci chodzi gdybyś sama tego nie napisała. Do tego momentu pisałam Ci tylko generalnie o tym, czego szukam u sędziego (inni zresztą też) i jak znajduję informacje na temat sędziów. Dopiero jak Ty wyskoczyłaś z jakimiś ewentualnymi układami temat się zmienił - a teraz próbujesz wcisnąć, chyba już po raz trzeci, że to ja o tym zaczęłam. :roll: Powtarzanie tego nie zmieni prawdy, więc powtarzaj do woli.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz prosze, ale nie mam sily juz z Toba prowadzic tej rozmowy.
Wciaz zawezasz ja do atakowania mnie i nawracania, a nie o to mi od poczatku chodzilo....

I nie nam oceniac cala dyskusje, bo podchodzimy obie do tego zbyt emocjonalnie.

Dobrej Nocy Flaire.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Bronie tylko zdania, ze uklady sie [b]zdarzaja[/b] - i temu zaprzecza chyba glownie (jesli nie jedynie) Flaire. [/quote]nefesza, zacznij od przeczytania tego, co ja napisałam, a potem pokaż choćby jedno miejsce, gdzie ja piszę, że układy się nie zdarzają...

Może tu?
[quote name='Flaire']nie słuchaj głupstw o "układach", bo [b]większość [/b]z tego to bredzenia tych, co nie umieją przegrywać, sorry.[/quote]

A może tu:
[quote name='Flaire']BOG i BIS to inna sprawa, ale przecież nie od tego się zaczyna przygody z wystawami. [/quote]

Albo tu:
[quote name='Flaire']Bo [b]większość [/b]to SĄ bujdy.[/quote]

Albo może tu:
[quote name='Flaire']Ja nie twierdzę, że to się nigdy nie zdarza[/quote]

Wszystko to cytaty z tego topiku - dosyć już, czy jeszcze mam wstawiać? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...