Jump to content
Dogomania

Sedziowie - ktorzy dobrzy,a ktorych unikac


nefesza

Recommended Posts

[quote name='bo'][b]nefesza[/b] przepraszam. Nikt Ci nie odpowie na to pytanie tylko dlatego, że każdego sędziego tez odbieramy subiektywnie. Nie zrobisz listy tylko dobrych czy tylko złych sędziów. Niemożliwe. Jeden będzie odpowiadał mnie a inny Tobie. I tak niech zostanie.[/quote]

[b]bo[/b] swięta racja!!!!!

Tu jest jeszcze inna ważna kwestia - psa ocenia sie przecież na tle całej stawki( myślę tu oczywiście o porównaniu) .Wiecie przecież jak dużo zależy z jakimi psami spotykamy się na ringu.
Bywa i tak że super lokata na jednej wystawie nie musi sie wcale równac takiej samej na pozostałych. Nie spotkałam sie z sytuacją żeby sędzia zmienił zdanie na temat mojego psa, najwyżej ulokował go na innym miejscu w stawce( oczywiście nie zawsze byłam z tego zadowolona :wink: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nefesza -Skandale sedziowskie sa lepsze -prawdziwa rzeczywistosc wystaw i zachowania ludzi,ktorzy zyja tylko z psow !!

Przeczytajcie co sie dzialo w Krakowie na miedzynarodowej 26.06,
Wlos staje deba !!!-str. 95

I kto sie teraz ze mna nie zgodzi,ze byly i beda uklady-nawet to sie rymuje z nazwiskiem sedziny.
:o

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że czas pisać na temat to znaczy sędziowie dobrzy a których unikać więc może zacznę........ i po nazwiskach. Jeśli chodzi o terriery to polecam Vivę Marię Soleckyj Szpunar. Oglądałam ją w akcji kilka razy. Bardzo rzeczowa i kulturalna. Daje bardzo staranne opisy i wiesz dlaczego twój pies dostał taką ocenę jaką dostał. Ma dziewczyna oko.Lubi pięknie zbudowane psy i bardzo zwraca uwagę na ruch. Wzorce ras ma w jednym palcu. Każdego psa dokładnie wymaca. A nawet jeśli schodzisz z bdb. potrafi na osłodę powiedzieć coś miłego o twoim pupilu i gorsza ocena tak bardzo nie boli. Tego sędziego P O L E C A M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']
Orsini a jak to sprawdzisz?? Bo kolezanka Ci powie ze na przyklad ten sedzia jest do niczego (bo akurat kiedys u niego przegrala...) ....Wystawianie to drogie hobby , ale wystawy to nie tylko przegrane i wygrane. Niektorzy o tym chyba zapominaja[/quote]

NORMALNIE!!!
biore katalog patrze jakie byly stawki, a potem patrze co powybieral sedzia na pierwsze lokaty i widze-co lubi, czy w ogole cos lubi czy raczej moze w kazdej klasie wybieral co innego i juz wiem czy warto wydac pieniazki czy bedzie to wyrzucenie ich w bloto.Proste :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Toz to cud ze jeszcze ktos jezdzi na wystawy ;-)[/quote]
nie:))
bo jest bardzo wielu sedziow znajacych sie na rzeczy:)))))
smiem zasugerowac, ze tych niechlubnych rodzynkow jest duzo mniej:))natomiast oni jakos zapadaja w pamiec gleboko w przeciwienstwie do tych normalnych:))))

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm.... Zwracam uwagę, że jak na razie w tym topiku o konkretnych sędziach było tylko dobrze - nikt błotem nie został obrzucony i jak się okazuje, o sędziach nie musi być tylko źle. Więc może nie warto wywoływać wilka z lasu akurat w tym topku? :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Flaire[/b] czepiłaś się słówek, doskonale wiesz, że nie o to mi chodziło. Właśnie z tych powodów, o których piszesz, nie chciałam tego postu zamieścić, gdzie indziej. Może lepiej czasami nie komentować. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nasi sędziowie nie są tacy najgorsi ,bo często mam okazję widzieć całkowitą ignorancje polskich wystawców ,przez sędziów z Niemiec .
Jest to czasem takie upokarzające ,że już kilka razy ugryzłam się w język ,żeby coś nie chlapnąć .
Układy są wszędzie i w Polsce nie jest inaczej ,ale zawsze dla mnie jest istotne jak pies się prezentuje i czy podoba się ,a sędzia ,to sędzia "zawsze ma racje" .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...