Jump to content
Dogomania

Schronisko w Nowodworze.Może właśnie tu bije dla Ciebie psie serduszko ...


matrioszka2

Recommended Posts

  • Replies 8.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ladySwallow']Wątek Szczotki: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/188747-Ma%C5%82a-szczotka-typowa-terierka-mini-z-charakterkiem-zbieramy-na-DT%21?p=14999147#post14999147"]http://www.dogomania.pl/threads/188747-Ma%C5%82a-szczotka-typowa-terierka-mini-z-charakterkiem-zbieramy-na-DT!?p=14999147#post14999147[/URL][/QUOTE]

To Szczotka ma iść do Murki a nie do Funi ?

[quote name='ladySwallow']Szczotka nie ma więcej, niż 2 lata. To mała terierka, sięgająca do połowy łydki, o pięknym umaszczeniu czarnym podpalanym. Suczka jest uległa w stosunku do innych psów, a do ludzi? Szczekam i uciekam ;) Jest dosyć nieufna, ale po jakimś czasie podchodzi do ręki. Malutka, wesoła - szkoda jej na schronisko. Zbieramy więc na DT. W tym tygodniu dowiem się, czy sunia ma szczepienia, na pewno jest odrobaczona, być może jest również wysterylizowana - też o to dopytam. Jeśli nic się nie zmieni, będę miała niedługo miejsce w kolejce u Murki - zbieramy więc deklaracje na hotelik dla suni.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Matrioszka napisała tutaj tak:
[quote name='matrioszka2']Teoretycznie - da.Praktycznie - na żadną nie ma deklaracji, więc na razie zatrzymajmy się na rudej Andzi ;) 240 zł miesięcznie plus szczepienia i ewentualne wizyty u weta plus zabiegi (uszy , czy skóra, witaminy).A jak się jeszcze okaże, że chora, to będzie nieciekawie. Zalecany jest umiar.[/QUOTE]

Więc zabierzemy Szczotkę do Murki, a do funi pójdzie Ruda. Niezależnie.

Link to comment
Share on other sites

Są miejsca lepsze i gorsze. Punkt widzenia zależy również od punktu siedzenia, relacji międzyludzkich i tak dalej. Ale gdy mamy wybór między hotelikiem u funi i hotelikiem u Murki - ja stawiam na Murkę. I uprzedzę - to żaden osobisty atak, po prostu według mnie hotel dla psów powinien być prowadzony właśnie tak, jak odbywa się to u Kasi w Janowie Lubelskim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Ja to ślepa jestem i nie doczytałam,że maja to być dwa różne hotele. Może lepiej dać dwa psy do jednego boksu?[/QUOTE]

Za 2 psy w 1 boksie u Funi jest zniżka. No, ale ja się nie wtrancam, bo i tak wyjeżdżam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdrapka']Za 2 psy w 1 boksie u Funi jest zniżka. No, ale ja się nie wtrancam, bo i tak wyjeżdżam.[/QUOTE]

Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć inną małą suczkę do Rudej - ona jest zgodna, więc nie będzie z tym problemu. Tyle,że obie suczki powinny być wprowadzone do nowego środowiska w tym samym momencie, żeby nie było spięć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć inną małą suczkę do Rudej - ona jest zgodna, więc nie będzie z tym problemu. Tyle,że obie suczki powinny być wprowadzone do nowego środowiska w tym samym momencie, żeby nie było spięć.[/QUOTE]

Tylko wtedy deklaracje muszą być na 3 psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdrapka']Tylko wtedy deklaracje muszą być na 3 psy.[/QUOTE]

Ale i tak myślę, że będą deklaracje dodatkowe - jeśli każdy pies będzie ich miał na 2/3 czy jeszcze lepiej, 3/4 kwoty, to nie będzie problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ale i tak myślę, że będą deklaracje dodatkowe - jeśli każdy pies będzie ich miał na 2/3 czy jeszcze lepiej, 3/4 kwoty, to nie będzie problemu.[/QUOTE]

To dla bezpieczeństwa lepiej najpierw te deklaracje zebrać, a potem wyciągać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrioszka2']Już to przerabialiśmy - nie da rady uzbierać w miesiącu 3 x 240 zł.To jest kupa forsy.Dasz radę tak miesiąc - dwa , ale nie pół roku, czy rok.Deklaracji musi być jakieś 180-200 zł na psa.Stałych.[/QUOTE]

Znam historię konfliktu Evl i Lady Swallow z Funią - szczegóły na wątku Froda. Powód niechęci dziewczyn do oddawania tam psów jest mi znany. Polecam gorąco wizytę Evl i Lady Swallow u Murki w hoteliku - bo na zdjęciach jak wiadomo całej prawdy nie zobaczycie, więc przed decyzją i umieszczeniem tam psa - proszę pojechać i sprawdzić warunki w jakich będzie pies - bo potem będzie tak samo jak z Funią na wątku Froda - znowu nie będzie pasować. Najmądrzej i najlepiej dla suczek oraz naszych kieszeni - byłoby, żeby poszły do Funi - bo wtedy potrzebujemy mniej pieniędzy na nie obie - a tym samym szybciej nazbieramy i szybciej zabierzemy psy. Cóż, dużo racji budzi dużo niechęci, więc róbcie jak chcecie. Od razu mówię, że ode mnie 2 deklaracji nie można się spodziewać, a mam deklarację na boks u Funi.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, powiem tak: funia jasno zaznaczyła, że od nas psa nie chce, a i my narzucać się nie będziemy. W schronisku jest od groma małych suczek, zawsze można jakieś wziąć, miesiąc temu pokazywałam suczki małe, nawet myślę, że mikro - przecież nikt nie każe Wam płacić akurat na Szczotkę... Wstawiłam wątek, bo myślałam, że choć się na nim zjawicie, ale nie, że będziecie komentować. Więc powiem jasno: u Murki były psy znajomych mi osób, poniekąd czasem "moje". Dla naszych wspólnych stosunków z funią lepiej będzie, jak będziemy się omijały, niż generowały kolejne konflkty. I jeszcze jedno - jeśli nie zbiorą się deklaracje, to Szczotka do Murki nie pójdzie - o ile Was zadowala pilnowanie czyiś portfeli. Ja nikomu nie każę i od nikogo nawet w najmniejszym stopniu nie wymagam, aby dawał na jakiegokolwiek psa deklarację- wszystko to jest zależne jedynie od Was i jeśli nie - no to nie, ja to rozumiem, psów jest dużo, pieniędzy mało, a jeśli tak - no to miło.

Edit: Rozmawiałam z matrioszką, popiera pomysł tego, aby Ruda poszła do funi, a Szczotka do Murki - na zupełnie oddzielnych deklaracjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Dziewczyny, powiem tak: funia jasno zaznaczyła, że od nas psa nie chce, a i my narzucać się nie będziemy. W schronisku jest od groma małych suczek, zawsze można jakieś wziąć, miesiąc temu pokazywałam suczki małe, nawet myślę, że mikro - przecież nikt nie każe Wam płacić akurat na Szczotkę... Wstawiłam wątek, bo myślałam, że choć się na nim zjawicie, ale nie, że będziecie komentować. Więc powiem jasno: u Murki były psy znajomych mi osób, poniekąd czasem "moje". Dla naszych wspólnych stosunków z funią lepiej będzie, jak będziemy się omijały, niż generowały kolejne konflkty. I jeszcze jedno - jeśli nie zbiorą się deklaracje, to Szczotka do Murki nie pójdzie - o ile Was zadowala pilnowanie czyiś portfeli. Ja nikomu nie każę i od nikogo nawet w najmniejszym stopniu nie wymagam, aby dawał na jakiegokolwiek psa deklarację- wszystko to jest zależne jedynie od Was i jeśli nie - no to nie, ja to rozumiem, psów jest dużo, pieniędzy mało, a jeśli tak - no to miło.

I jeszcze jedno - jeśli chcecie zabrać też Szczotkę do funi - choć Aśka mówiła, że nie chcecie, więc nie wiem, o co wielkie halo - to zabierzcie. Po prostu. Psów w potrzebie jest wiele. W takim wypadku proszę kogoś o przejęcie jej wątku.[/QUOTE]
Dla ścisłości - Funia nie weźmie psa od Ciebie i od Evl. O Matrioszce - dla której jest rezerwacja miejsca, czy o kimkolwiek innym mowy o odmowie współpracy już nie ma. Mylnie sądziłam, że trzeba robić coś dobrego dla psów nie bacząc na personalne ludzkie animozje. Nie pilnuję Twojego czy czyjegoś portfela - po prostu na 2 suczki w 1 boksie trzeba nazbierać mniej pieniędzy - a oznacza to, że szybciej będą mogły wyjść ze schroniska, co jest korzystne dla nich - jeszcze raz to piszę, bo chyba nie przeczytałaś. Nikt nie każe nam płacić na Szczotkę - ale zbierając deklaracje na miejsce małej Rudej - automatycznie opłaca się 1 boks, w którym mogłaby być Szczotka, logiczne. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie - byłaś u Murki ? Żeby nie była kolejną kandydatką do odmowy współpracy z Tobą i Evl. Sprawdź najpierw warunki - nie neguję, że Murka jest złota dziewczyna (podobnie jak Funia), ale pojedź i zobacz co w realu może zaoferować psom oprócz własnego serca, żeby nie było tak samo. Z Funią i tak się zawsze mijałyście, nawet przed wybuchem konfliktu o "karmienie gównem psów" jak to ładnie któraś z Was nazwała mimo że innej karmy nie zawiozłyście - ani razu przecież nie pojechałyście odwiedzić któregokolwiek "swojego" psa.

Link to comment
Share on other sites

Zdrapka - przede wszystkim, pilnuj swojego sumienia. Dla Twojej informacji - do Froda zamierzam od przyszłego tygodnia jeździć regularnie, bo dopiero wtedy będę w Zamościu. Ale to akurat nie powinno Cię interesować. Hotelik u Murki polecają osoby, którym ufam, ja u Murki nie byłam, bo nie mam jak - doskonale to wiesz, ale i tak lubisz drążyć. Rozmawiałam przed chwilą z matrioszką, która powiedziała, że nie chce brać dwóch psów do boksu nowodworskiego z racji na to, że jeśli jedna z suk zachoruje, to będzie problem finansowy - z tego powodu chcemy zabrać Szczotkę gdzie indziej, czyli do Murki i znaleźć na nią osobne deklaracje. To nie jest wymysł mój czy evl, tylko decyzja, którą przed sekundą przedyskutowałam z matrioszką. Jeśli chcesz wziąć jeszcze jednego psa do boksu u funi, to weź - jest przecież tyle suk w schronisku, że na pewno znajdą się jakieś zaszczepione. Do konfliktu o karmie prosze mnie nie mieszać - ja tylko zadałam pytanie o rzecz, której funia wcześniej nie napisała, a w samym konflikcie się nie odzywałam. Tutaj odpowiedzialność zbiorowa nie funkcjonuje.

Link to comment
Share on other sites

Boks u Funi "należy" do Matrioszki, nie do mnie i nie do Ciebie, więc jeśli nie ma jednomyślności i Matrioszka ma swoje zdanie na temat tego, ile psów i którego zabrać - to nie ma o czym dyskutować. Szkoda tylko, że nie było to jasne od początku przedstawione na wątku. Co do tego którego psa ja mogę wziąć - to się wyluzuj - boks jest Matrioszki, nie mój, o czym dobrze wiesz, więc te prowokacje są zbędne. Mam wystarczającą liczbę psów, którymi się opiekuję w realu i na wątkach, nie cierpię na niedobór. O czym też wiesz. Pozostaje mi życzyć powodzenia w zbieraniu deklaracji. [quote name='ladySwallow']Zdrapka - przede wszystkim, pilnuj swojego sumienia.[/QUOTE]

A co do mojego sumienia którego pilnowania mi zalecasz ... wybacz ... nawet nie skomentuję, wiesz ? Nie będę się zniżać. Żenła.

Link to comment
Share on other sites

Zdrapko - ale to było przedstawione... Nawet cytowałam posta matrioszki... '


[quote name='matrioszka2']Teoretycznie - da.Praktycznie - na żadną nie ma deklaracji, więc na razie zatrzymajmy się na rudej Andzi ;) 240 zł miesięcznie plus szczepienia i ewentualne wizyty u weta plus zabiegi (uszy , czy skóra, witaminy).A jak się jeszcze okaże, że chora, to będzie nieciekawie. Zalecany jest umiar.[/QUOTE]

Post z 6.07.

Dlatego dziwię się, że w ogóle jakieś awantury się tutaj wyprawiają... I dlatego chcemy wyciągnąc dwa psy na dwa różne konta, różne deklaracje. Ty natomiast nie pomagasz, mając do mnie pretensje o coś, co Ci umknęło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Zdrapko - ale to było przedstawione... Nawet cytowałam posta matrioszki... '




Post z 6.07.

Dlatego dziwię się, że w ogóle jakieś awantury się tutaj wyprawiają... I dlatego chcemy wyciągnąc dwa psy na dwa różne konta, różne deklaracje. Ty natomiast nie pomagasz, mając do mnie pretensje o coś, co Ci umknęło.[/QUOTE]
Oczywiście, że nie pomagam. Never, never, never :) Cytujesz rozważania Matrioszki - nie jej decyzję. Decyzja zapadła po Waszych rozmowach telefonicznych jak sama pisałaś. Nie napisałaś na wątku o zamiarze zabrania terierki do Murki i zbierania 2 x deklaracji, prawda ? Decyzje zapadły poza wątkiem. Ale nieważne - pomagaj więc Ty tak, jak umiesz. Ja mam stałą deklarację na boks u Funi i to jest jedyna moja pomoc finansowa jakiej można się po mnie spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdrapka']Oczywiście, że nie pomagam. Never, never, never :) Cytujesz rozważania Matrioszki - nie jej decyzję. Decyzja zapadła po Waszych rozmowach telefonicznych jak sama pisałaś. Nie napisałaś na wątku o zamiarze zabrania terierki do Murki i zbierania 2 x deklaracji, prawda ? Decyzje zapadły poza wątkiem. Ale nieważne - pomagaj więc Ty tak, jak umiesz. Ja mam stałą deklarację na boks u Funi i to jest jedyna moja pomoc finansowa jakiej można się po mnie spodziewać.[/QUOTE]

Nie mówię, że nie pomagasz w ogóle, tylko w tej sprawie, tworząc konflikty. Nie wyolbrzymiaj słów, wiem, że to lubisz, jednak daj sobie spokój - pamiętasz, kiedyś zdecydowałyśmy się nie kłócić. Rozważania matrioszki przeszły w decyzję, myślę, że sama też wejdzie i to napisze. Żeby było jasne - wklejając tutaj ten wątek nie miałam zamiaru wymagać od kogokolwiek, aby już teraz natychmiast składał deklarację na nią. Koniec.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, dajcie już spokój. Jeżeli uzbierają się deklaracje, to Szczotka pojedzie do Murki. Jeśli nie - nie pojedzie. Matrioszka mówiła od razu, że do funi pójdzie na razie jedna suka i nie ma co rozrywać szat, ani się licytować kto komu, ile i za co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Dziewczyny, dajcie już spokój. Jeżeli uzbierają się deklaracje, to Szczotka pojedzie do Murki. Jeśli nie - nie pojedzie. Matrioszka mówiła od razu, że do funi pójdzie na razie jedna suka i nie ma co rozrywać szat, ani się licytować kto komu, ile i za co.[/QUOTE]

Masz rację Evl. Ja sobie spokój daję. Definitywnie. Dobranoc. :) Nie mam zamiaru doświadczać dłużej wątpliwej przyjemności czytania tego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...