Jump to content
Dogomania

Wark


matiz91

Recommended Posts

Mam pytanko :eviltong:
Od soboty mam Yoreczkę w domu.. Od wczoraj się bardzo rozchulała po domu.. Ale również, gdy biega i weźmie się ją na ręce to zaczyna warczeć i się denerwować a nawet złapać swoimi malutkimi ząbkami.. Czy to przejawy agresji ? Przecież jest u nas tak mało, nie zaznała żadnej agresji z naszej strony.. Jak ją nauczyć że to jest złe ? Chciałbym żeby wiedziała, że w hierarchi jest ostatnia i musi być posłuszna. Jak tego dokonać ?

Link to comment
Share on other sites

skąd ja to znam-moja Lili do dziś tak ma,że jak nie ma ochoty na pieszczoty a ja czy ktos inny ją bierzemy to warczy,jak była maleńka to też ugryzła nas nie raz tymi igiełkami..ale juz tego nie robi.
na początku to moja Lili była pieszczochem ale wtedy kiedy ona chciała a nie kiedy sie ją brało-z tad te warczenie.dzis jak sie jej przeszkodzi w zabawie i wezmie na rece to tez warczy.
masz malego psa,ktory jeszcze nie bardzo rozumie kto ty jestes i od czego:co branie na rece to smakolyk,ale ze yoreczki maja male zoladki to moze na palcu byc pasztecik np.-psiak niech skojarzy,że rece to cos smaczengo i milego;ta metoda mozecie dojsc do wyeliminowania warczenia nawet jak jej/jemu cos nie pasuje lub do tego co ja mam:nie warczy,nie gryzie,ale jak naprawde w czyms jej przeszkodze to warknie-ale sie nie wyrywa i "poddaje sie mi"
to jest moja rada-nie wiem jak inni to widza

Link to comment
Share on other sites

Moja ma tak do dziś (ma 4 i pół miesiąca).
Gdy znudzi jej się siedzenie na rękach lub po prostu nie ma na to ochoty zaczyna warczeć, a czasami nawet lekko gryźć ;d. Nie ma chyba na to sposobu, słyszałam, że jeśli chodzi o tą hierarchię, to są sposoby na to żeby okazać psu swoją dominację nad nim - np. obrócenie go na plecy czy złapanie za kark.. Nic więcej o tym nie wiem - nie mam pojęcia czy to działa, osobiście nie stosuję, bo nie mam serca robić czegoś takiego mojemu maluchowi ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arabeska^^'] np. obrócenie go na plecy czy złapanie za kark.. [/quote]

nie nie nie.. to odpada :]
Zauważyłem już, że działa uspokajanie jej..
Mówienie szeptem i głaskanie.. wtedy się robi potulna i całuje.. :loveu:
Chyba, że jest naprawdę rozbrykana ale to nie ma sensu jej przeszkadzać w zabawie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matiz91']nie nie nie.. to odpada :]
Zauważyłem już, że działa uspokajanie jej..
Mówienie szeptem i głaskanie.. wtedy się robi potulna i całuje.. :loveu:
Chyba, że jest naprawdę rozbrykana ale to nie ma sensu jej przeszkadzać w zabawie :lol:[/quote]

Też tego nie uznaję, ale właśnie gdzieś o tym czytałam ;)

To dobrze że masz na nią przynajmniej jakiś sposób, bo ja na Fibi nie mam żadnego :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...