Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='cockermaister'][url]https://lh3.googleusercontent.com/-jVI6G0fGuyo/Tun5VX-wQsI/AAAAAAAAAVs/vD1yjAev2gw/s640/PC150046%252520%2525282%252529.JPG[/url] ale kusisz tymi szelkami :diabloti: chyba je kupię :shake::cool1: tylko boje się ,że mi mała z nich wyjdzie...[/QUOTE]

U nas już była próba spacerowa i pies mimo różnych dziwnych pozycji i zabaw z innymi czworonogami nadal pozostał w szelkach - nie jest więc tak źle :lol: Ale są naprawdę porządne, dobrze zszyte, miękkie od strony skóry psa - jestem bardzo zadowolona :) Za niecały tydzień będzie próba generalna - 8 godzin w pociągu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale super - cieszę się że chociaż dwie już doszły :)

Lawendowa - ślicznie do Twoim złocisty wygląda :) Dziękuję za pierwsze opinie na gorąco, czekam na testy w terenie ;)
Metalowe klamry są naprawdę piękne, mam nadzieję, że się spiszą. Tylko jedna uwaga - raczej dla większych psów, bo mają swoją wagę (są dość ciężkie - w porównaniu z plastikami).

ps. Co do cienkości obróż - nie martwcie się, uszyte są na bazie taśmy nośnej, dość cienkiej, ale raczej nie do zerwania.
Zależało mi, żeby obróżki były dość miękkie, ładnie dopasowujące się do szyjki psiej.
Jestem na etapie poszukiwań nieco grubszych taśm nośnych (żeby nie było tego wrażenia delikatności), ale również miękkich (takich "lejących się").

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']Ale super - cieszę się że chociaż [B]dwie[/B] już doszły :)

Jestem na etapie poszukiwań nieco grubszych taśm nośnych (żeby nie było tego wrażenia delikatności), ale również miękkich (takich "lejących się").[/QUOTE]
Poprawka trzy już doszły :-) Nasza też doszła, ale niestety jest już tak ciemno i tak beznadziejne światło, że zdjęcia zrobię jutro :-) Obróżka jest piękna, mięciutka, klamra wydaje się być dość mocna mimo, że sprawia wizualne wrażenie bycia delikatnej ;-) później pójdę na spacer i zdam relacje jak na pierwszym spacerze będzie się sprawowała ;-)

A może spróbuj z taśmami rurowymi? Są mocne, miękkie, ale ale żeby nie było tak kolorowo to w praniu niestety szarzeją, ale to raczej nie będzie problem skoro obszywane będą taśmami ozdobnymi? :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawendowa']Ślicznie jej :smile:[/QUOTE]

dziękuje ;)

[quote name='Corse']Ale super - cieszę się że chociaż dwie już doszły :)
[/QUOTE]

[quote name='vege*']Poprawka trzy już doszły :-) [/QUOTE]

właściwie to 4 ;)

Moli już testuje
Pierwsze wrażenia, bardzo pozytywne, ale M. musi w niej pochodzić bym mogła coś więcej powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

My byliśmy na pierwszym spacerku, trochę ciągnięcia było. Raz do psa wystartował, kilka razy to ja musiałam niuchacza pociągnąć...klamra się nie rozpięła, obroża po pierwszym razie nie wyciągnęła. A miałam wrażenie, że przy tym okuciu - kółeczku do przypięcia karabińczyka tak właśnie może się stać ;-). Wiadomo że jednen spacer to żaden test...ale tak na "już" wiadomo że mimo pozornej delikatności z obrożą nic strasznego się nie stało.
Metalowa klamra owszem jest nieco cięższa zapewne, ale nie jest to jaki ogromny ciężar, raczej powiedziałabym że wręcz przyjemny, bo bardzo ładnie dociąża obrożę i sprawia że ślicznie leży na psie :)

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam, że nie spodziałam się że tak szybko dojdą...Motyleqq - niestety z doświadczenia wiem, że w Wawie najdłużej idą...paradoks jakiś, ale tak jest.
Miejmy nadzieję, że jutro dostaniecie ;)
Cieszę się, że pierwsze wrażenia po zobaczeniu na żywo są pozytywne :)

ps. A ja właśnie dostałam nowe wzory materiałów - mam nadzieję że Wam się spodobają :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy mogę robić:
2cm - na klips plastikowy, klips metalowy, półzacisk typu Rogz
2,5cm - jak wyżej
3cm - póki co tylko półzaciski
Za jakiś miesiąc, mam nadzieję, że będą już łańcuszki do półzacisków.
Póki co większych szerokości robić nie będę, bo nie mam okuć...może z czasem :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Corse[/B] No i jesteśmy po pierwszym spacerku z nową obróżką :-) Powiem tak, jest bardzo fajna, fajnie się dopasowuje do szyi psa i jest mięciutka, nie rozciągnęła się ani nie poluzowała, jak na razie same plusy :loveu:
No i prosimy o zdjęcia nowych materiałów :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

hehehe szalone jesteście :lol::lol::lol:
Zdjęcia dopiero w weekend, bo muszę zrobić przy świetle dziennym, a w tygodniu nie bywam w domu za dnia :roll: Flesz strasznie przekłamuje kolory i wzory wychodzą jakieś takie nijakie....Wytrzymajcie jeszcze chwile :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Podziwiam ludzi, którzy wyprowadzają swoje psy na krótkich smycz czyl >2,5m. Dzisiaj przyszedł nam rogz do kompletu i do chodzenia przy nodze i spuszczenia psa super, ale do prowadzenia - dla mnie zdecydowanie za krótko. Będzie na treningi, bo tam się akurat przydaje krótka smycz której nie trzeba zawijać. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...