Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Voute']Nam się ostatnio zerwała najlepsza skórzana smycz, która zresztą była kupiona dla dużo większego psa :angryy: I teraz się zastanawiam jaki kolor smyczy do zielono-brązowych szelek i czarno-żółtej obroży? [B]Jest coś co pasuje do obu tych rzeczy? [/B]Chciałam taśmową smycz El Perro, ale nie umiem się zdecydować na kolor :roll:[/QUOTE]
Zwykła czarna taśmowa smycz, albo ta z gumą ABS? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Tez tak mam kupiłam przepinaną czarną tasmowke i jest do wszystkiego, bynajmniej moge kupic obroze bez obawy o smycz :lol:[/QUOTE]
Ja też mam właśnie czarną przepinaną od Taks, druga jest nieprzepinana z tą gumą ABS (polecam) i pasują do wszystkiego ;-) Mam jeszcze skórzany komplet, ale na Nukę się za mały zrobił a szkoda mi go sprzedać bo jest ładny, może mi się kiedyś przyda dla przyszłego szczeniaka :-)
A tą smycz z ABS polecam, mam ją już chyba ponad 1 mies i jest super, nie pali rąk, nie ślizga się w rękach i do tego jest bardzo lekka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie chyba kupię czarnego odblaskowego Rogza, bo mi się strasznie te smycze podobają. Nad tą podgumowaną myślałam, ale jakoś Rogz ładniejszy :evil_lol:
Z tym, że podoba mi się jeszcze limonka El Perro i chyba też kupię, będzie do szelek pasował. To wszystko przez ten wątek, uzależnia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']A tylko w rogzach jest takie zapięcie? gdzie można kupic obróżę nie tylko z rogzów z takim zapięciem? orientuje sie ktos? ;)[/QUOTE]

ja kupiłam rok temu na wystawie w Opolu komplet zupełnie nieistniejącej w internecie firmy Europet- za obrożę i smycz 28zł : o a naprawdę ładne i wytrzymałe, nawet z odblaskową nitką : D

Link to comment
Share on other sites

[B]a_niusia, [/B]elki to tylko smycze chyba były...

[quote name='"japanisze"']Przede wszystkim - sunia przepiękna![/QUOTE]
dziękujemy :)


[B]cockermaister,[/B] już się zdecydowałam na ten różowy, ale popatrzyłam w galerii na ostatnie zdjęcia Twojej suczki i teraz znowu nie wiem..
miałabyś może jakieś w lepszym świetle?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']jak ma być wyregulowany półzacisk żeby pies nie ściągnął go przez głowe ? ile cm mniej niż ma w szyi ? a może ma być taki obwód jaki ma szyja?[/QUOTE]
Ja mam tak, że po zaciśnięciu się jest na styk i Nuka nigdy mi nie wyciągnęła z półzacisku głowy ;-)

[B]omry[/B] wydaje mi się, że się nadają, one są podobne do norwegów tylko, że mają te siodełko ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja mam tak, że po zaciśnięciu się jest na styk i Nuka nigdy mi nie wyciągnęła z półzacisku głowy ;-)
[/QUOTE]
oki, będę próbować tak i na inne sposoby, bo pies jest wybitnie sprytny i z obroży na klamrę, ciasno założoną potrafi tak fikać, wręcz się dusić żeby tylko się uwolnić..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Mam pytanie. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy Juliusy nadają się np. do biegania? Chodzi mi o psa przypiętego do pasa biodrowego i biegnącego przy ludziu.[/COLOR][/QUOTE]
Jeżeli pies ma Ci biec obok, a nie Cię ciągnąć, to podarowałabym sobie w ogóle podpinanie do pasa biodrowego, bo wtedy to tylko przeszkadza. ale tak, nadadzą się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Prawdę mówiąc ja bym akurat tego rogza wcale nie brała, jakość jest zdecydowanie nieadekwatna do ceny. Dla mnie rzeczy z tej serii to jednorazówki.
Doradźcie, zbierać na juliusy, kupić guardy z manmata czy może od jakiejś firmy typu Dogstyle? Wszystkie mi się podobają, a nie wiem co wybrać.[/QUOTE]
Juliusy są wygodne, uwielbiam je, tylko do pływania się na nadają- długo schną :P Gurady mnie irytują, bo się przekręcają, mam je tylko po to by mieć na zmianę i do wody... a szkoda mi kasy na coś nowego.
Jutro jadę na wystawę :D Jak niczego nie znajdę dla Arniego, to zamawiam norwegi u Marty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Jeżeli pies ma Ci biec obok, a nie Cię ciągnąć, to podarowałabym sobie w ogóle podpinanie do pasa biodrowego, bo wtedy to tylko przeszkadza. ale tak, nadadzą się.[/QUOTE]

To do czego go przypiąć?
Jestem całkiem zielona w temacie, nigdy żadnych sportów z psem nie uprawiałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']To do czego go przypiąć?
Jestem całkiem zielona w temacie, nigdy żadnych sportów z psem nie uprawiałam.[/QUOTE] Można kupić już gotowe, albo kupić na zamówienie taki pas biodrowy do biegania z psem, podobno wygodniej się z tym biega, ale ja tak tylko słyszałam ;-)

Link to comment
Share on other sites

Biegasz z Ivanem, tak? Z patento pet są takie nakładki na rękę (nie pamiętam już na którą jej część), które są tak jakby odpowiednikiem pasa biodrowego. Pas się przydaje jak uprawiasz z psem canicross (czyli pies biegnie z przodu i Cię ciągnie), ale jak pies biegnie z boku to tylko się niepotrzebnie majta między nogami i łatwo o misterną glebę. Zawsze możesz wziąć smycz w rękę.
Z pasem się fajnie biega o ile pies biegnie przed tobą i najlepiej, żeby napinał linkę amortyzującą.

Link to comment
Share on other sites

Iwan to już 11 lat ma, z nim nie biegam :)
Pytam przyszłościowo. W takim razie musiałabym najpierw sprawdzić jak pies by biegał (czy wolałby obok czy przede mną) tak? I dopiero wtedy dobrać sprzęt? Bo mi to szczerze obojętnie.
Zawsze myślałam o pasie biodrowym, lince i szelkach :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Pytam przyszłościowo. W takim razie musiałabym najpierw sprawdzić jak pies by biegał (czy wolałby obok czy przede mną) tak? I dopiero wtedy dobrać sprzęt? Bo mi to szczerze obojętnie.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Zawsze myślałam o pasie biodrowym, lince i szelkach [/COLOR]:smile: [/QUOTE]
Z tego co kiedyś czytałam, to celowałaś w rottki i ttb, czyli spore psy, wtedy tak, trzeba sprawdzić jak biegają, ale równie dobrze, można je przyuczyć do ciągnięcia ( o ile będą w pełni rozwinięte anatomicznie), bo canicross to fajna zabawa i ciekawa rozrywka dla psa o ile lubi taki typ pracy. I gdybyś poważnie myślała o takim czymś to bym Ci wtedy polecała zakup nie guardów, tylko sledów. Mój pies przykładowo biega i tak i tak, w zależności od tego, jaki sprzęt akurat biorę na spacer, już się nauczył, że bez komendy biega obok mnie, a ciągnie na komendę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Z tego co kiedyś czytałam, to celowałaś w rottki i ttb, czyli spore psy, wtedy tak, trzeba sprawdzić jak biegają, ale równie dobrze, można je przyuczyć do ciągnięcia ( o ile będą w pełni rozwinięte anatomicznie), bo canicross to fajna zabawa i ciekawa rozrywka dla psa o ile lubi taki typ pracy. I gdybyś poważnie myślała o takim czymś to bym Ci wtedy polecała zakup nie guardów, tylko sledów. Mój pies przykładowo biega i tak i tak, w zależności od tego, jaki sprzęt akurat biorę na spacer, już się nauczył, że bez komendy biega obok mnie, a ciągnie na komendę.[/QUOTE]

Na razie muszę się liczyć z domowniczką, więc niestety duże psy odpadają. Będzie to mała sunia.
Dziękuję za odpowiedź. Zanim zaadoptuje jakiegoś psa pewnie minie trochę czasu, muszę się widocznie jeszcze sporo poduczyć :)

Link to comment
Share on other sites

nasze nowe nabytki;
hilton
[IMG]http://i1167.photobucket.com/albums/q638/chrupcia1/DSCN0920.jpg[/IMG]

i lupine
[IMG]http://i1167.photobucket.com/albums/q638/chrupcia1/DSCN0933.jpg[/IMG]

no i nasze skromne zbiory razem, brakuje mi tutaj czegoś eleganckiego
[IMG]http://i1167.photobucket.com/albums/q638/chrupcia1/DSCN0940.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...