Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Besti']Teoretycznie tak. Ale ciężko samemu taką obrożę skonstruować.[/QUOTE]

Bardzo ciężko :shake: ale zamiast obroży z obciążeniem można łańcucha używać :cool3: ja mam 2 każdy ma koło 200g ;) a co do tej obroży pitmana, elperro ma więcej kolorów :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']My mamy szelki obszyte minky z przodu i od góry- nosi je golas i nie zauważyłam, żeby jakoś specjalnie grzały ;)[/QUOTE]
się jeszcze zastanowie.. ;)
[quote name='razed_in_black']oto mój Roni w juliusach ;)



[/QUOTE]bardzo fajnie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_biggrin.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Szukam opinii na temat tego cuda:) [URL]http://www.pitman.pl/pl/p/Obroza-z-obciazeniem-POWER-DOG/139[/URL][/QUOTE]
mam obroże z obciążeniem ale z el perro cena prawie identyczna a mogę ją polecić .
[URL]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/521537_592667917429766_260640425_n.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']A może coś takiego:

([URL]http://www.pawsitivedog.pl/pl/p/SZELKI-NORDIC-KORONKA/65[/URL])[/QUOTE]

Bardzo podobają mi sie te rozowe szelki PSDD :loveu:

Do wyboru jest sporo rozowych, moze takie z DS ?
[IMG]http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/78/73/70/3178737014[/IMG]

[B]razed_in_black -[/B]bardzo ładnie mu w tych czerwonych julkach :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Teoretycznie tak. Ale ciężko samemu taką obrożę skonstruować.[/QUOTE]

Od poniedziałku zaczynam produkcję. :diabloti: I będę sprzedawać po 6 dych. Zarobie na każdej co najmniej 5. Dość opłacalne. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']My czekamy od 16 kwietnia, i też napisali, że czas oczekiwania 5 dni roboczych :roll: W poniedziałek już się wkurzyłam i wysłałam maila, z pytaniem, co z obrożami, wczoraj dostałam odpowiedź, ze zostały wysłane w poniedziałek. Mam nadzieję, ze jutro moze dojdą...[/QUOTE]

Dzięki, to ja też będę dzisiaj czekać na listonosza. ;)

[quote name='Jara']Za dobry sprzęt się odpowiednio płaci.[/QUOTE]

Ale tak się składa, że co to niby za sprzęt? :???:
Po prostu taśma z odlewami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']
Ale tak się składa, że co to niby za sprzęt? :???:
Po prostu taśma z odlewami...[/QUOTE]

no wiesz, większość produktów można kupić drożej lub taniej ;) np juliusy, konstrukcja tych szelek pojawia się też w innych firmach o połowę lub więcej tańsze ;) i jakoś wciąż wiele osób wybiera juliusy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no wiesz, większość produktów można kupić drożej lub taniej ;) np juliusy, konstrukcja tych szelek pojawia się też w innych firmach o połowę lub więcej tańsze ;) i jakoś wciąż wiele osób wybiera juliusy[/QUOTE]
dokładnie .
a akurat obróż/szelek z obciążeniem nie robią inne firmy niż te nastawione mocno na sprzedaż dla ttb , z tego co widziałam tylko 4 firmy robią te obroże w tym 2 w Polsce i ceny są bardzo podobne .

chętnie kupie jak ktoś stworzy tej jakości obroże w mniejszej cenie tylko właśnie o ile będzie tej jakości;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no wiesz, większość produktów można kupić drożej lub taniej ;) np juliusy, konstrukcja tych szelek pojawia się też w innych firmach o połowę lub więcej tańsze ;) i jakoś wciąż wiele osób wybiera juliusy[/QUOTE]

tak, ale w wypadku juliusów mamy co najmniej kilka rzeczy, które mogą się różnić jakością, np:
- zatrzaski,
- materiał, z którego wykonane jest siodełko,
- gąbka/pianka/bawełna, która bezpośrednio dotyka psiego ciała.

W wypadku w/w obroży z pitmana jakością może się różnić żeliwo (sferoidalne lub szare - dla przeciętnego człowieka nie ma to żadnego znaczenia). Taśma jak taśma - wiadomo, że się nie przerwie. Klamra jak klamra, o jej trwałość raczej nie trzeba mieć obaw. :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']Ale jednak jest. nie znam się na tym. nie widziałam nigdy szelek z tym polarem. Moze ktoś ma i się wypowie..? :)[/QUOTE]

My mamy i też sie tego obawiałam, ale tak jak napisała Rika to tylko cieniutki pasek z przodu i teraz jak widze w tym psa nie sadze zeby moglo go to w jakis sposob nadmiernie ogrzewac. W naszych ten pasek nie przylega ścisle do skory tak wiec cyrkulacja powietrza jest. Mysle ze takie norwegi podszyte z przodu minky grzeją napewno duzo mniej niz podszyta minky obroża.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']w przypadku psa Majusi obroża 2,5 a nawet 3cm wyglądałaby dobrze.
i nie byłaby szerokości szyi psa.;)
zamierzam jak mi się uda kupić na wystawie w sobote rogza z nitką wersje walącą po oczach(zielona lub żółta) dla młodego , 2,5cm :lol:
dla suki niestety nie kupie [B]bo 2cm to stanowczo za mało a 2,5 za duży obwód[/B] .[/QUOTE]

No własnie ja też tak mam :(. Bardzo podobają mi się rogzy ale potrzebuje 18/20 lub 2,5....a w naszym obwodzie moge dostac tylko 16mm.
Figa ma w obwodzie 31/32cm a obroża o szerokosci 20mm zaczyna się od 34cm :shake:.

Dlatego zdecydowałam się na PSDD miękki i lekki który do nas przed chwilą przyszedł :crazyeye: CUDNY ! :loveu:
Tak wiec ( jak to u mnie w zwyczaju;)) małe sprawozdanie:
Dogadałam się z babeczką w niedziele na temat niestandardowej obroży którą sobie wymyśliłam:eviltong:
W poniedziałek rano złożyłam zamówienie i zrobiłam przelew. Jeszcze tego samego dnia pożnym wieczorem dostałam informacje że przesyłka została nadana ( CO ZA EXPRESS :cool3:) i dzis rano ( wczoraj święto) mam przesyłkę w domu. Tak więc duży plus za szybką i sprawną realizajcję.
Teraz do rzeczy :) Komplet jest świetny, lekki, miękki, porządnie uszyty zatrzask , karabinczyk - wszystko wygląda na mocne.
- smycz, rewelacyjna ! Nie mam sie do czego przyczepić śmiało daję 5+ !
- obroża, uszyta wg mojego widzimisię :p pod względem wizualnym super, (ozdobne przeszycie jest tylko na wierzchu, od wewnątrz taśma jest gładka żeby się nic nie strzepiło i nie drażniło psa) porządnie uszyta itd . 2,5cm trafione wygląda OK, ale jest mały minus za zatrzask. Wygląda na mocny tu się nie mogę przyczepić ale jest nieprofilowany. Wczesniej tego nie doceniałam ale teraz widze w dodatku przy większej szerokości rożnicę. Profilowane się 100% lepiej układają. Wieczorem zrobie Wam fotkę tego zatrzasku i pokażę Wam w czym rzecz. Gorzej się uklada z jednej strony dlatego za to minus. Poza tym wszystko OK!

Podsumowując, bardzo miłe zaskoczenie gdyby nie ten prosty zatrzask wszystko było by super extra. Myślę ze to nie moje ostatnie zakupy u nich :evil_lol:

teraz na szybko, nasz miękki i lekki PSDD :loveu:

Edited by majusa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']tak, ale w wypadku juliusów mamy co najmniej kilka rzeczy, które mogą się różnić jakością, np:
- zatrzaski,
- materiał, z którego wykonane jest siodełko,
- gąbka/pianka/bawełna, która bezpośrednio dotyka psiego ciała.

W wypadku w/w obroży z pitmana jakością może się różnić żeliwo (sferoidalne lub szare - dla przeciętnego człowieka nie ma to żadnego znaczenia). Taśma jak taśma - wiadomo, że się nie przerwie. Klamra jak klamra, o jej trwałość raczej nie trzeba mieć obaw. :)

Pozdrawiam.[/QUOTE]
Jeśli ktoś się zdecyduje kupić obroże czy szelki z obciążeniem to będzie to osoba posiadająca TTB lub innego psa np molosa. I jak ktoś już zdecyduje się na zakup to i tak wybierze PitMana lub El Perro, a nie firmę "krzak". Dla Ciebie to zwykła taśma parciana z obciążnikami, a dla osób, które znają sprzęt tej firmy wiedzą, że to jest produkt wysokiej klasy, który nie zniszczy się, nie zajdzie brudem.


Tak jak ja nie rozumiem jak można wydawać kasę na badziewne szelki z motylki, tak Ty nie rozumiesz dlaczego ktoś chcąc profesjonalnie trenować kupi sprzęt najwyższej klasy, najbardziej wytrzymały. Czy to obroża, szelki do wp czy chociazby gryzaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Jeśli ktoś się zdecyduje kupić obroże czy szelki z obciążeniem to będzie to osoba posiadająca TTB lub innego psa np molosa. I jak ktoś już zdecyduje się na zakup to i tak wybierze PitMana lub El Perro, a nie firmę "krzak". Dla Ciebie to zwykła taśma parciana z obciążnikami, a dla osób, które znają sprzęt tej firmy wiedzą, że to jest produkt wysokiej klasy, który [B]nie zniszczy się, nie zajdzie brudem.[/B]
[/QUOTE]
na bank nigdy się nie zniszczy i nie ubrudzi? wow, chciałabym taką obrożę :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']śliczny, taki prosty, ale na prawdę mi się bardzo podoba :)[/QUOTE]

Dzięki :).
Faktycznie jest prosty :cool3: ale taki był plan.
Głównie chodziło mi o to żeby był lekki i miękki i niebrudzący.

Nie wiem czemu ale PSDD wygląda lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciu.
Wczesniej jak oglądałam fotki to w sumie dziwiłam się czym się tak zachwycają - teraz już wiem.
Szkoda że te mięciutkie taśmy są tylko w 2 kolorach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...