Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Buba w rogzie ;)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-6597LT-e6tI/UYDxrrbt1ZI/AAAAAAAAB6I/7OKvuY2LbJs/s640/P1690659.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-7dBasIYsFiw/UYDxzURGPLI/AAAAAAAAB64/alRkFYn9pgU/s640/P1690690.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tyle się narobiło tych firm szyjących, że nie wiem, co wybrać :evil_lol: planowałam szelki, ale już nie wiem, czy szelki czy obrożę ;) miały być guardy z DS z serii Twist, pomarańczowe, no ale waham się. dla tego pana
który jeszcze na pewno nieco urośnie. help :placz:[/QUOTE]

Piękny merlak:) Ja zdecydowanie wybrałabym szelki, po pierwsze wygodniejsze a po drugie bardziej będzie je widać ;)
Jeśli nie możesz zdecydować sie czy niebieskie czy pomarańczowe, zawsze możesz poprosić DS o ozdobne przeszycie na guardach.
Np niebieskie szele z pomarańczowym przeszyciem albo pomarańczowe z niebieskim. Wzoorów jest sporo do wyboru.
tu przyklady:
[IMG]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/tasiemkowe ozdobny haft/DSC07275_zps03f63a2a.jpg[/IMG]

[B]C&B[/B]- słodziutka grzywka :) Rogz jak zawsze prezentuje się super , tylko ten karabinczyk od linki jakis gigantyczny:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']skoro 2,5cm według Ciebie to kołnierz lub 3cm to spoko :lol:
nie napisałam że jej brzydko tylko że bez problemu mogłaby być szersza lepiej by było widać wzorek i obroże na psie a pies nie jest malutki więc spokojnie 2,5 może nosić .
kupi szerszą przymierzy i następnym razem będzie wiedziała co woli na swoim psie .

i to nie moda .


Ania super Miyi pasują szelki :)[/QUOTE]

Będzie kołnierzem jeśli założysz go psu z krótką szyją, tu nie chodzi o to że kołnierzem nazywam obrożę 5 cm, tylko taką która jest za szeroka na psie. Mój Pamir jest dość duży ( 53 w kłębie), a z obrożą 3 cm wygląda... hmmm powiem tak, mam jedną i nosze ją bardzo rzadko, tylko dlatego że jest miękka i dobrze nadaje się jak biega ze mną lub gdy jestem na rolkach, a i to nie zawsze.

A jak inaczej to nazwać? Psu raczej nie jest wygodnie gdy obroża jest szerokości jego szyi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']A jak inaczej to nazwać? Psu raczej nie jest wygodnie gdy obroża jest szerokości jego szyi[/QUOTE]

Jakoś mi się nie wydaje, żeby w przypadku psa majusi dodatkowe 0,5 cm sprawiały, że obroża będzie niczym kołnierz ortopedyczny.
Również uważam, że obroże byłoby lepiej widać, ale w wersji 2 cm też wygląda bardzo fajnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tak, Teemo :)
myślałam nad niebieskim pod kolor oka, ale wydaje mi się, że pomarańcz będzie bardziej widoczny. on jest i tak kudłaty i pewnie sporo mu w sierści zginie ;) może pomarańczowe szelki i niebieska obroża, albo na odwrót? :evil_lol: jeszcze się zastanawiam jaka szerokość? 2cm?[/QUOTE]

A może np. szelki pomarańczowe podszyte czymś niebieskim, a obroża niebieska podszyta czymś pomarańczowym :lol:. Moja koleżanka miała kupować dla swoich dwóch psów komplety szelki+smycz, dla jednego zielone podszyte pianką pomarańczową, a dla drugiego pomarańczowe podszyte pianką zieloną. Myślę, że to może wyglądać całkiem fajnie.
A co do szerokości to 2 lub 2,5 cm.

Link to comment
Share on other sites

w przypadku psa Majusi obroża 2,5 a nawet 3cm wyglądałaby dobrze.
i nie byłaby szerokości szyi psa.;)


zamierzam jak mi się uda kupić na wystawie w sobote rogza z nitką wersje walącą po oczach(zielona lub żółta) dla młodego , 2,5cm :lol:
dla suki niestety nie kupie bo 2cm to stanowczo za mało a 2,5 za duży obwód .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']3cm byłaby zdecydowanie za szeroka ;)[/QUOTE]
możliwe, ciężko mi sobie to wyobrazić , 3 to na pewno już max.
jak dobrze pamiętam miałaś dla Grama obroże rogza z łańcuszkiem ? a on ma białą szyje tak ? brudziła go mocno ?
nie mogę znaleźć nie brudzącej obroży z łańcuszkiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']możliwe, ciężko mi sobie to wyobrazić , 3 to na pewno już max.
jak dobrze pamiętam miałaś dla Grama obroże rogza z łańcuszkiem ? a on ma białą szyje tak ? brudziła go mocno ?
nie mogę znaleźć nie brudzącej obroży z łańcuszkiem :roll:[/QUOTE]
miałam rogza i brudził strasznie, sucz miała furkidza ale nie zauważyłam, żeby brudziła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']miałam rogza i brudził strasznie, sucz miała furkidza ale nie zauważyłam, żeby brudziła[/QUOTE]
ds też brudził a furkidz ma chyba te same łańcuszki .(Broom ma jednak inną sierść).
no nic chyba muszę się pogodzić że nie znajde nie brudzącego łańcuszka.
wielka szkoda

furkidz się trochę boje z łańcuszkiem że będzie się prziecerał jak zaciski .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Będzie kołnierzem jeśli założysz go psu z krótką szyją, tu nie chodzi o to że kołnierzem nazywam obrożę 5 cm, tylko taką która jest za szeroka na psie. Mój Pamir jest dość duży ( 53 w kłębie), a z obrożą 3 cm wygląda... hmmm powiem tak, mam jedną i nosze ją bardzo rzadko, tylko dlatego że jest miękka i dobrze nadaje się jak biega ze mną lub gdy jestem na rolkach, a i to nie zawsze.

A jak inaczej to nazwać? Psu raczej nie jest wygodnie gdy obroża jest szerokości jego szyi[/QUOTE]

Damon ma 37cm w kłębie, a w obroży 2,8cm wygląda całkiem dobrze :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Avril ma białą część szyi odbarwioną przez łańcuszki przy obrożach. Średnio to wygląda. Teraz kupiłam jej łańcuszek Trixie i już się boję :lol:[/QUOTE]
ja się już boję w ciemno kupować , po ostatnim odbarwieniu sierści prałam psa z 10 razy a i tak był ślad .. samo zeszło z czasem .
tyle że mój ma całą białą szyje i z dwóch stron brudzi , jak idzie na smyczy z góry i z dołu jak jest luzem .

Edited by gops
Link to comment
Share on other sites

dzięki za rady :) ta opcja z naszytym wzorkiem jest fajna. teraz nosi chyba 2cm i ledwo widać w tych kłakach, więc chyba wybiorę 2,5. ma jedną obróżkę w wyprawce, więc na początek zamówię szelki pomarańczowe, a za jakiś czas turkusową obrożę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Jara powedź mi proszę jaki to rozmiar szelek i ile długości ma Twoja bullka/lub bullek myli mnie trochę zawsze brak jajek ? chciałam mojemu kupić ale obawiałam się że przy dobrym rozmairze z przodu będą dużo za długie bo on taki krotki ;/
bardzo fajnie wyglądają czarne szelki na białym psie .-


[/QUOTE]

Szelki są w rozmiarze "M". Z tego co pamiętam Buła ma od karku do troszkę dalej niż nasada ogona 49-50cm. To są w końcu pierwsze porządne szelki, które nie kończą się tuż za łapami i nie obcierają.

Link to comment
Share on other sites

Merlak merlakowi nierówny, [B]motyleqq[/B], zazdroszczę jakiego kontrastowego merlaka :) Na moją niby wszystko pasuje i nic. Nigdy nie umiem dobrać tak, bym była zadowolona z połączenia z moją pleśnią

[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/9351/dsc0130u.png[/IMG]
Activdog, czerwony polar, pomarańczowa taśma, zielony wzorek

Sportowcom na stoku się podobało takie połaczenie, w każdym razie szelki bardzo dobrze widoczne na takim psie :)

Link to comment
Share on other sites

ja bym dla merlaka wlasnie nie brala pomaranczowych szelek tylko cytrynowe.
obczajcie te tasme z ds. jest absolutnie sliczna!!!!

i merlak by wygladal w niej mega.

[url]https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5861832085206074290[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikita89']Merlak merlakowi nierówny, [B]motyleqq[/B], zazdroszczę jakiego kontrastowego merlaka :) Na moją niby wszystko pasuje i nic. Nigdy nie umiem dobrać tak, bym była zadowolona z połączenia z moją pleśnią

Activdog, czerwony polar, pomarańczowa taśma, zielony wzorek

Sportowcom na stoku się podobało takie połaczenie, w każdym razie szelki bardzo dobrze widoczne na takim psie :)[/QUOTE]

dzięki :) Twój faktycznie zupełnie inny, jasny. ja właśnie obawiam się że kolor zginie w sierści i dlatego chcę coś wyrazistego :)

[quote name='Smile of Red Witch']A co to za śliczne cudeńko??
[/QUOTE]

to mudi, Vaffel Wartownik Wiatru :)

[quote name='a_niusia']ja bym dla merlaka wlasnie nie brala pomaranczowych szelek tylko cytrynowe.
obczajcie te tasme z ds. jest absolutnie sliczna!!!!

i merlak by wygladal w niej mega.

[URL]https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5861832085206074290[/URL][/QUOTE]

nie kuś mnie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...