Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Przyszłam po poradę, bo już sama nie wiem - szukam szelek dla małego psa, ale potrafiącego mocno pociągnąć, z założeniem, że pies ciągle chodzi przypięty do linki/smyczy, więc szelki muszą być dość przewiewne, a dodatkowo nie mogą odparzać skóry czy wycierać sierści. Dobrze tez, żeby szybko schły, bo planujemy urlopowanie nad morzem ;) Obecnie mamy zwykłe szorki, ale irytuje mnie, że mają skłonność do przekręcania się i wycierają psu pachy. Wydaje mi się też, że wygodniej byłoby mu w szelkach z "siodłem", bo inaczej rozkłada się ciężar nawet podczas ciągnięcia - może norwegi - dodam, że dużo łazimy i na pewno będziemy nieraz chodzić też po górach? Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym spróbowała szelek norweskich/flyballowych, przód na piance lub ekoskórce, szerokość tak 2cm pewnie, żeby nigdzie się nic nie wrzynało i nie uciskało. Z taśmy raczej grubszej, sztywniejszej, ale gładkiej - włos się nie czepia. Oprócz standardowego zaczepu na rączce, może zamówilibyście sobie także metalowe zaczepy po bokach szelek.

Albo te z siodłem na piance, ale bardziej niż Juliusów szukałabym takich szelek na zamówienie, bo moim osobistym zdaniem na niektórych psach są źle dopasowane - nie wiem, z czego to wynika, ale dyndający pasek na froncie nie jest chyba zbyt wygodny, i nie będzie wygodny zwłaszcza dla małego psiaka, któremu mogą się tam zaczepiać łapy na przykład. No chyba, że któryś z rozmiarów Juliusów byłby akurat idealny na Jaxa ;)

Link to comment
Share on other sites

moja siora wlasnie czeka na szelki norweskie z ad na piance dla swojego gnoja wlasnie przeznaczone na gorska wyprawe czyli wlasnie z zalozeniem, ze psa nie wolno spuscic na szlaku oraz ze pies idzie przodem i ciagnie-kupila tez amortyzator.
jak zobacze te szelki to zdam relacje.
nigdy nie widzialam tej pianki na zywo, ale wydaje mi sie lepszym pomyslem niz eko skora.

tyle ze nie wiem jak ten pies bedzie ja po tych gorach ciagnal. chyba ze wezmie jakas wedke z parowka i bedzie mu przed nosem merdac. te jej psy sa tak wytresowane, ze nawet nie wiedza, ze mozna pociagnac na smyczy. zazdroszcze jej tego. gdyby przypiac ktoregos mojego do szelek to moze by nie kumaly na poczatku, ze mozna ciagnac i nikt nic za to nie robi, ale moze z 2 sekundy by trwalo zanim bym zostala wyciagnieta z butow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']moja siora wlasnie czeka na szelki norweskie z ad na piance dla swojego gnoja wlasnie przeznaczone na gorska wyprawe czyli wlasnie z zalozeniem, ze psa nie wolno spuscic na szlaku oraz ze pies idzie przodem i ciagnie-kupila tez amortyzator.
jak zobacze te szelki to zdam relacje.
nigdy nie widzialam tej pianki na zywo, ale wydaje mi sie lepszym pomyslem niz eko skora.

tyle ze nie wiem jak ten pies bedzie ja po tych gorach ciagnal. chyba ze wezmie jakas wedke z parowka i bedzie mu przed nosem merdac. te jej psy sa tak wytresowane, ze nawet nie wiedza, ze mozna pociagnac na smyczy. zazdroszcze jej tego. gdyby przypiac ktoregos mojego do szelek to moze by nie kumaly na poczatku, ze mozna ciagnac i nikt nic za to nie robi, ale moze z 2 sekundy by trwalo zanim bym zostala wyciagnieta z butow.[/QUOTE]

No własnie o piance to mi też evel mówiła, i rozważam albo ją, albo eko-skórę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Nie bierz juliusów nad wodę, długo schną ;) Na wysokie temperatury też się średnio nadają, bo mogą grzać psa- wczoraj sprawdziłam, pod siodłem pies był gorący.
Norwegi są bardzo wygodne.[/QUOTE]

No właśnie tego grzania też się boję, choć Marta wstawiała parę stron wcześniej takie szele z siodłem piankowe, gdzie siodło było minimalne i o takim czymś max myślałam. Same norwegi wydają mi się jakieś takie... mało stabilne? :lol: Nie wiem, jak to określić - wydaje mi się, ze pies może z nich łatwo wyleźć.

Link to comment
Share on other sites

Jak ma wyleźć to wylezie z każdych, a przede wszystkim z [URL="http://www.karusek.com.pl/images/szelki_mac.jpg"]takich [/URL];) Moja z nich się wyswobodziła kilkukrotnie, łokcie do siebie, krok w tył i myk - psa nie ma, a ja trzymam szelki w ręku. Z norwegami nie mieliśmy takiej akcji a mamy je prawie rok :) A też miałam wątpliwości. I w norweskich zaliczyliśmy też parę jazd pt. atak obcych psów na Zu - nie wylazła mimo kręcenia jakichś dziwnych pozycji w szelkach na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

No Jax z szorek jeszcze nie wylazł, choć był blisko kilka razy, ale on by to zrobił bardziej przypadkiem niż intencjonalnie ;) Najbardziej mi zależy, żeby szele były wygodne, nie wycierały sierści i się nie przekręcały - teraz mamy te, które zalinkowałaś i się już wyrobiły, bo się kręcą na boki, teoretycznie da się je zmniejszyć u szewca, ale to bezsens, bo już teraz mu wycierają sierść...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='endurka']Nie mam jak zmierzyć, ale nie jest duży naprawdę. Przy moich psach (25 i 40 kg) wygląda śmiesznie i mało przekonująco...

Smycz wytrzymała, linka nie wygląda na oko solidnie, ale w dotyku owszem.


Czy warta swojej ceny, to się jeszcze okaże, póki co mam ją krótko i mnie osobiście ten amortyzator irytuje (chociaż mało naprawdę się uciąga, nie robi takiej różnicy w przytrzymaniu) - mnie daje wrażenie, że psy łatwiej się wyrwą, a i jak ciągną, to rączka nie jest za miła w trzymaniu (wpija się).

Ale design piękny, to fakt.[/QUOTE]

[quote name='bazylowa']Ja mam ManMata z amortyzacją i w takich sytuacjach amortyzator baaaardzo mi przeszkadza.[/QUOTE]

No to chyba zrezygnuję, w dodatku jest dość krótka...
A czy mogłybyście polecić mi jaką smycz, właśnie taką "sznurkową"? Mam teraz taką, czarną, firmy nieznanej:
[IMG]http://i45.tinypic.com/350km00.jpg[/IMG]
O długości ok 120cm i szukam jakiejś porządniejszej, może trochę dłuższej. Jakaś firma oprócz Ezydoga takie robi (tylko nie przepinaną i dość miękką w dotyku...)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Co do pianki, to ja zamawiam obrożę w activdogu właśnie na podszyciu piankowym, z założeniem że ma szybko schnąć, być lekka i nie wcierać błotka w sierść jak to robi zwykły lupine ;) jestem ciekawa czy się sprawdzi[/QUOTE]

O, to dobrze -sprawdzisz i mi powiesz :lol: Bo ja zamawiać będę dopiero pod koniec maja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Nie wiem czy już widzieliście ale na prodogu jest przecena niebieskich szelek Hurtta 45. 99zł bez czekania więc się opłaca.
[URL]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-Pro-szelki-rozmiar-45-niebieskie/3694[/URL][/QUOTE]

Abstrahując od samych szelek, gdzie musiałabym na głowę upaść, żeby tyle wydać na psie akcesorium :evil_lol: to chyba strasznie dziwna rozmiarówka tam jest? Czy ja mam dziwnego psa po prostu? Bo przy jej obwodzie klaty pasek przedni byłby o jakieś... 18cm za krótki :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Abstrahując od samych szelek, gdzie musiałabym na głowę upaść, żeby tyle wydać na psie akcesorium :evil_lol: to chyba strasznie dziwna rozmiarówka tam jest? Czy ja mam dziwnego psa po prostu? Bo przy jej obwodzie klaty pasek przedni byłby o jakieś... 18cm za krótki :P[/QUOTE]

A ja właśnie planuję zakup kolejnych. To najlepiej wydane pieniądze ze wszystkich moich psich zakupów.
Chyba masz dziwnego psa ;) poza tym właśnie zmierzyłam, ze podana tam długość paska liczona jest bez szerokości paska idącego dookoła więc musisz jeszcze doliczyć ze 3-4cm po każdej stronie (piszę 3-4 bo ja mam rozmiar 45 i są 3cm ale w większych pewnie wszystko jest szersze)

Ponieważ pewnie w przyszłym tygodniu będę je zamawiać to mam problem. Które?
[IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/70a95cdcab51be238d78ca5201a29d43.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No dobra, więc pasek przedni nadal byłby o 12cm za krótki :P

Do Lilo z tej serii oczowalnych :evil_lol: najlepiej by chyba pasował różowy albo pomarańcz ;)[/QUOTE]

To nie wiem co z Twoim psem jest nie tak :P Na mojego pasują.
To żeś mi pomogła... :evil_lol: Właśnie zastanawiam się między różowym a pomarańczowym bo mam wrażenie, że żółty się za szybko pobrudzi.


I jeszcze jedno: czy ktoś z tu obecnych odważył się kupić Hurtty w rozmiarze 35? (pamiętam, że ktoś kiedyś miał taki plan ale nie wiem co z tego wyszło a potrzebuję rady)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Abstrahując od samych szelek, gdzie musiałabym na głowę upaść, żeby tyle wydać na psie akcesorium :evil_lol: to chyba strasznie dziwna rozmiarówka tam jest? Czy ja mam dziwnego psa po prostu? Bo przy jej obwodzie klaty pasek przedni byłby o jakieś... 18cm za krótki :P[/QUOTE]
Nie masz dziwnego psa, mają strasznie dziwną rozmiarówkę, na moją obwód dobry to pasek przedni za krótki o 15 cm. Żeby pasek przedni był dobry to obwód za duży minimalnie 27 cm :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Nie masz dziwnego psa, mają strasznie dziwną rozmiarówkę, na moją obwód dobry to pasek przedni za krótki o 15 cm. Żeby pasek przedni był dobry to obwód za duży minimalnie 27 cm :evil_lol:[/QUOTE]

Aż nie wierzę. Jaki masz obwód? Tyle najróżniejszych psów w nich chodzi i jest ok... :roll:

[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/525824_3634542150294_1476412171_33290794_831296229_n.jpg[/URL]
[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/525593_202449939865449_100003013333923_324696_1720467669_n.jpg[/URL]
[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/562683_2935314945066_1326854401_32383413_335008829_n.jpg[/URL]
[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/425198_10150688876670280_658730279_11596454_2117835623_n.jpg[/URL]
[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/428284_3002543234741_1597155264_2467790_764024232_n.jpg[/URL]
[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/303142_10150362830184035_658119034_8077536_395718571_n.jpg[/URL]
[url]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/148750_3466345830044_1612990945_2730816_846284052_n.jpg[/url]
[SIZE=1][B][U]wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu Hurtta na Facebooku[/U][/B][/SIZE]

Edited by barberry
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że wystarczy, aby pies był w miarę długi i miał niezbyt wąską klatkę piersiową. Moja jest zbudowana podobnie jak powiedzmy aussie, tyle, że pomniejszony :evil_lol: Mimo że ma tylko 40cm w kłębie to waży ok.11kg, obwód klatki to ponad 50, a pasek przedni w naszych norwegach ma 48cm. Obwód szyjki to natomiast ok.30cm. Dlatego prawie żadne akcesoria sklepowe na nią nie pasują, bo jak szerokość pasuje, to za wielkie w obwodzie, a jak obwód dobry to cienkie jak sznurówka, niewygodne, albo za krótkie, albo za długie i tak dalej i tak dalej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Wydaje mi się, że wystarczy, aby pies był w miarę długi i miał niezbyt wąską klatkę piersiową. Moja jest zbudowana podobnie jak powiedzmy aussie, tyle, że pomniejszony :evil_lol: Mimo że ma tylko 40cm w kłębie to waży ok.11kg, obwód klatki to ponad 50, a pasek przedni w naszych norwegach ma 48cm. Obwód szyjki to natomiast ok.30cm. Dlatego prawie żadne akcesoria sklepowe na nią nie pasują, bo jak szerokość pasuje, to za wielkie w obwodzie, a jak obwód dobry to cienkie jak sznurówka, niewygodne, albo za krótkie, albo za długie i tak dalej i tak dalej ;)[/QUOTE]

[URL]http://www.hurttacollection.com/files/2011/05/action_930066.jpg[/URL] aussie? :evil_lol:

Nie no, wiadomo, że nie każdemu wszystko pasuje. Np dla mnie Activ Dog nie chce uszyć szelek więc kupuję co innego ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...