Jump to content
Dogomania

Zabrze wyżeł czeski fousek Bochun znalazł dom! Happy end :)


bluerat

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To zdjęcie porównuje stan skóry Bochuna przed i po 2 tygodniach leczenia :
[URL="http://img177.imageshack.us/i/bochunporwnaniegrzbiet.jpg/"][IMG]http://img177.imageshack.us/img177/2964/bochunporwnaniegrzbiet.th.jpg[/IMG][/URL]
Nie jest bardzo wyraźne, ale mam nadzieję że widać "meszek".

W poniedziałek robię mu wymaz z uszu, bo to co mi śmierdziało to już nie skóra psa a jego uszy właśnie.
Będę go też odrobaczać na dniach, bo kupa nadal pozostawia wiele do życzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam dyżurna pesymistka jestem ;)

Kupy dziś były brzydkie. Żółta papka :/ "Babcia" zarzeka się że nie daje mu nic innego.
Pies czuje się znakomicie, biega na spacerze, chce mnie wciągać w krzaczory, po każdym spacerze mam mokre buty.

Dzisiaj dostał pierwszą dawkę Aniprazolu - leku na odrobaczenie o dosyć szerokim spektrum działania. Będzie go dostawał przez 3 kolejne dni.

W poniedziałek planuję zrobić wymaz z uszu i posłać do weterynaryjnego laboratorium. Trochę nadszarpnę tym finanse, ale wolę profesjonalne badanie zamiast labu ludzkiego.
Chyba też zdecyduję się na profil przeglądowy z krwi.

Ogólnie to określiłabym Bochuna jako psa średnio miękkiego - tzn szybko się podporządkowuje, nie stawia się, nie próbuje - przynajmniej przy mnie - zrobić czegoś po swojemu. Dzisiaj jak mnie pociągnął kilka razy [ach krzaczory...] i jak kilka razy pociągnęłam obrożę zaciskową, to bardzo szybko załapał że jednak bardziej opłaca mu się chodzenie na luźnej smyczy.
Jak przytrzymam zaciśniętą obrożę dłużej i nachylę się nad nim, biedak aż się kuli, boi się że go uderzę albo coś :(
Owszem, ma temperament ale raczej rozumiany jako chęć do biegania, szaleństw.

Jak się jeszcze ciut podleczy i zarośnie, postaram się go wyciągnąć na szkolenie psów na jakieś zajęcia, żeby zobaczył go jeszcze jakiś szkoleniowiec, no i żeby zobaczyć jak z innymi psami się będzie dogadywał.

Link to comment
Share on other sites

Jak ja bym go chciala juz miec przy sobie :-( u nas ciepla kanapa, pieszczoszki, pycha jedzonka, spacerki...chcialabym zeby juz to mial...ciekawe czemu tak sie kuli...mam nadzieje, ze nikt go nie bil...biedaczysko...mam takze nadzieje, ze pozytywnie reaguje na inne psiaki w domu...hehe bluerat nie chce zapeszac (jak sie wszystko potoczy tak jak planuje) to moze udaloby sie nam go zabrac juz za 2-2,5miesiaca....wiem wiem...ze to dlugo, ale nic innego nie jestem w stanie zrobic. Musisz uwierzyc, jak narazie na slowo :razz: ze bardzoooo nam na nimmm zalezy :lol:. Trzymam kciuki za ''lepsze kupki'' ;) po odrobaczaniu i oby badania krwi byly wzorowe :razz:.
pozdrowienia od mlodszego kolegi wyzelka ;) z gdanska

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj bez informacji, bo nie wyrobiłam się, prosto z pracy jechałam do domu.
Jutro jadę podać mu kolejną iwermektynę, a na spacerek zabiera go jego szofer :)

Pochwalę się, że udało mi się dostać na kurs trenerski I stopnia - asystent trenera. Pierwszy krok do profesjonalnego szkolenia psów :)

Link to comment
Share on other sites

Iwermektyna wczoraj podana, ale dziś dostałam sprawozdanie że kupa fatalna, zawsze po zastrzyku się pogarsza. Myślę że w takim razie będzie to ostatni zastrzyk, a pozostaniemy przy samym Advocate.

Poza tym trzepie uszami.

Na spacerze nie ciągnie już tak jak na początku. Dzisiaj skakał przez płotki w skateparku, na początku nie wiedział o co chodzi ale szybko załapał.
Bardzo chętnie aportuje :)
[QUOTE]dzisiaj znow spotkalismy sie z jakims jack russelo podobnym czyms (za zgoda wlascicielki drugiego psa) i nic :)zero agresji , spokoj a wrecz powiedzialabym ze male zainteresowanie [:)[/QUOTE]Jutro znowu go zobaczę i pomęczę trochę.

edit
zrobiłam allegro :
[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=803598016[/url]

Link to comment
Share on other sites

To znowu my :)

Dzisiaj byliśmy na spacerze do południa. Pogoda dopisywała.
Kupa fatalna, myślę że sobotni zastrzyk z iwermektyny może mieć z tym coś wspólnego.
Skóra podrapana do krwi w kilku miejscach, ale przy mnie się nie drapał.
Za to trzepie uszami - dzisiaj poszedł wymaz do Laboklinu i krew do badania ogólnego.

Na spacerze Bochun popiskuje do psów za płotem i chce się bawić.
Spotkaliśmy dorosłego goldena samca, Bochun przyjął postawę podporządkowaną a potem zaczęli trochę ganiać [B. na smyczy] bardzo przyjaźnie, gdybym mogła go spuścić to pewnie byłaby niezła zabawa.

Później spotkaliśmy buldożka francuskiego, ponoć lubiącego zabawę z innymi psami. Ale widać B. czymś mu podpadł, bo buldożek wskoczył mu na kark i zaczął atakować, aż właścicielka się zdziwiła, bo nigdy tak nie robił. B. oczywiście zaczął się bronić, ale na szczęście mam niezły refleks i obyło się bez ofiar.

I tak to kolejny dzień minął.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=13428252#post13428252"]Zabrze zaginął Ciapek mały mieszaniec - Dogomania Forum[/URL]


Kupa bochunkowa dzisiaj bardziej uformowana niż wczoraj. Na spacerku chciał się bawić z psami za płotem, one niekoniecznie.
Dzisiaj zrobiłam kolejny oprysk w domu gdzie Bochun mieszka. Kocyk i kubrak poszły do spalenia.

Teraz czekam na wyniki wymazu z uszu i wyniki badania krwi.

Bochun jest jednostronnym wnętrem, drugie jądro nie zeszło do moszny, ale jest poza jamą brzuszną. Zastanawiam się nad możliwością hormonalnych zmian skórnych. I nad kastracją.
(Kastracja zamyka mu drogę do ewentualnej adopcji przez myśliwego, dlatego dotychczas nie była brana pod uwagę.)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszły już wyniki badania krwi Bochuna - właściwie poza leukocytozą ["stan zapalny"] nie wyszło nic takiego. Nerki i wątroba super. Pokażę wyniki znajomym wetom, może ktoś jakiś niuans zauważy.

Kupa dzisiaj początkowo prawie knutek, reszta musztardowata.
Ochoczo skakaliśmy przez płotki=poręcze w skateparku :)
Na widok małego dziecka "krasnalka" wystraszył się i zaczął groźnie szczekać - myślę że nie miał do czynienia z małymi dziećmi jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']wspaniale, ze tak sie nim zajmujesz. :loveu:[/QUOTE]

To prawda. Jestem pod wielkim wrazeniem tego, co robi bluerat dla tego psiaka. Bluerat, ukłony dla Ciebue :loveu:

A Bochun naprawdę ślicznie zarasta. Różnica ogromna przed i po. A będzie jeszcze lepiej przecież ! :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety pewna część naszego społeczeństwa nadal uważa że pies pracujący musi być pełnojajeczny/pełnomaciczny, że bez tego już nie ma zapału do pracy.

Wymacałam dzisiaj jeszcze raz Bochuna pod sukienką, i jednak nie jestem już taka pewna czy to w pachwinie to jądro.
Poszukam kogoś kto byłby w stanie poszukać jądra w brzuchu na USG.
Jak się nie uda to zadecyduję o kastracji i szukaniu śródoperacyjnie.

Od wczoraj zalecenia odnośnie karmienia to sama karma z puszki i zobaczymy jakie będą kupy. Jak się nie ustalą to zrobimy kilka dni na samej suchej karmie.
Dzisiejsza kupa była mikroskopijna, luźna i ciemnobrązowa.

Teraz czekam niecierpliwie na wyniki wymazu.

Link to comment
Share on other sites

W ten weekend ja się szkoliłam, a Bochun chodził na spacerki z kim innym.
Były 3 normalne kupy i 1 rzadka. Dostał gryzaka na zęby i to może być z tego.
Dostaje teraz same puszki Animondy od kilku dni, bez suchego Hill'sa, widocznie sucha mu nie służy.

Kolejne informacje jutro, jak go zobaczę.

Link to comment
Share on other sites

Cicho bo nikt tu nie zagląda, a ja żyję w ciągłych rozjazdach.

Ogólnie to we wtorek był kąpany w Allermylu, jutro dostanie znowu Advocate.

Uszka paskudne, smród taki że mnie powala, a ja jestem twardy zawodnik.
Dzisiaj dostał pierwszą dawkę Aurizonu do uszu - wg antybiogramu z wymazu. Chciałam mu równocześnie dać antybiotyk ogólnie, ale nie ma go w hurtowniach.

W środę jest zapisany na kastrację, będziemy szukać drugiego jądra w brzuchu.

Ponieważ skończyły się puszki co miał w domu, musiał przez 2 dni jeść samą suchą Hill's i kupy dzisiaj były idealne. Czyli odstawiamy puszki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...