Jump to content
Dogomania

RC Obesity


Ewa&Duffel

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Podczepie sie pod temat. Moja suka ma do zrzucenia 3 kg. Nie dziala poki co nic, prawie ja glodze na obecnej karmie, ruchu coraz wiecej. Badania ma bardzo dobre. Za namowa weta przechodzimy na ta karme. Licze na to, ze schudnie:roll: Bo jak nie to chyba zrobie jej odssysanie tluszczu:evil_lol: Ale zastanawia mnie czy po tej karmie przechodzicie na Etap II RC Weight Control czy normalna adult? Jakiej karmy potem szukac? Tak jak RC - duzo bialka malo tluszczu?[/QUOTE]
My od razu po tej karmie przeszliśmy na normalną (Fish4dogs), ale to chyba było błędem, bo pies trochę przytył. Jak skończy się ten worek, zamierzam zamówić jeszcze jeden RC Obesity, a potem cały czas będzie jadł RC Weight Control (tak doradził nam weterynarz, bo Duffel niestety ma tendencje do szybkiego tycia). Poza tym urozmaicam mu posiłki gotowanym/surowym/różnymi dodatkami, ale wtedy albo zmniejszam porcję karmy, albo w ogole z niej rezygnuję.

Link to comment
Share on other sites

A jak przeszlasz na Fish4dogs to dawalas wg tabeli czy mniej (ile mniej) ? Ja nie mam mozliwosci karmic psa ciagle RC wet bo z torbami pojde. Zrezygnowalam tez z dodatkow jakichkolwiek, bo wtedy nie jestem w stanie wyliczyc ile pies czego dostaje - ew dostaje jablko dziennie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']A jak przeszlasz na Fish4dogs to dawalas wg tabeli czy mniej (ile mniej) ? Ja nie mam mozliwosci karmic psa ciagle RC wet bo z torbami pojde. Zrezygnowalam tez z dodatkow jakichkolwiek, bo wtedy nie jestem w stanie wyliczyc ile pies czego dostaje - ew dostaje jablko dziennie i tyle.[/QUOTE]
Dawałam normalną dawkę (400 g dziennie). Tylko u mnie problem jest taki, że często rano ktoś inny psu daje jeść i za dużo mu sypie :roll:
Ten RC weterynaryjny jest bardzo wydajny, nam 14 kg starczyło na 2,5 miesiąca, więc w sumie wychodzi nawet taniej niż zwykła karma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Ano wlasnie...bo ja wiem ze jak juz wracac do normalnego adulta to koniecznie zmniejszyc dawke. Mi RC starczy na moooze 1,5 mca...Mamy dawac 300g dziennie[/QUOTE]
Ja też chyba jakoś podobnie dawałam, tylko że właśnie urozmaicałam różnymi rzeczami (wet powiedział, że można). I ładnie zrzucił te 6 kg, mimo tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Podczepie sie pod temat. Moja suka ma do zrzucenia 3 kg. Nie dziala poki co nic, prawie ja glodze na obecnej karmie, ruchu coraz wiecej. Badania ma bardzo dobre. Za namowa weta przechodzimy na ta karme. Licze na to, ze schudnie:roll: Bo jak nie to chyba zrobie jej odssysanie tluszczu:evil_lol: Ale zastanawia mnie czy po tej karmie przechodzicie na Etap II RC Weight Control czy normalna adult? Jakiej karmy potem szukac? Tak jak RC - duzo bialka malo tluszczu?[/QUOTE]

a próbowałaś karmić sunię karmą z niską zawartością bądź brakiem węglowodanów?
Ja mam doświadczenie z odchudzaniem dwóch psów, jamnika i ogara. Na RC weter ładnie schudł ogar, ale łaził głodny i sierść sie posypała. Po zakonczeniu kuracji waga wracała mimo ruchu. U jamnika na RC ciagła nadwaga...i tak doszłam do wniosku, że RC ogólnie nie służy zachowaniu prawidłowej masy ciała z uwagi na dużą zawartość zbóż!

Link to comment
Share on other sites

Konkretnie jakie to karmy? Bo mi nic do glowy nie przychodzi - karma typu Acana wersja bez weglowodanow nic nie da. Czy po zakonczeniu kuracji RC wracajac do normalnej karmy zmiejszylas odrazu dawke tej drugiej? Bo to jest istotna sprawa o ile wiem wracajac do adulta.

Link to comment
Share on other sites

Ja po Rc przeszłam akurat na Nutram Grain Free,najpierw odchudzający a potem adult, ale myśle , że na Acanie efekty byłyby podobne. Karmie jamniczkę na zmianę Nutramem i Acaną i po nadwadze nie ma śladu i wydaje mi sie także,że psy mają więcej energi.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz ja probowalam wiele lacznie z glodzeniem psa i teraz CHYBA jest efekt ale tak psa karmic nie bede dluzej - bo daje polowe dziennej dawki, co jest chore i sama nie chcialabym tak malo jesc. Sprobuje RC trudno. Jestem swiadoma, ze siersc sie moze pogorszyc, ale potem wroce do Acany i powinno byc ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Mam doświadczenie , karmę polecam , jest świetna.Pies traci tłuszcz , nie masę mięśniową , przy tym nie chodzi głodny , bo karma jest bardzo treściwa.Odchudzałam moją Lalkę na tej karmie .... poza tym że chudła , to byla pełna energii , czego o innych karmach typu "mamy odchudzić" chodziła wiecznie głodna i ospała , nie schudła na takich ani grama ..
Po RC obesity , nie ma efektu jojo :)
Po cieczce , podawałam ją mojej stafficy ... też pięknie sie wyrzeźbiła :)

Nie odnotowałam nadmiernego pragnienia , ani innych rewolucji ....
Dodam , że Lalka jadła ją ponad pół roku .. teraz na zimę , wrócimy do tej karmy.[/QUOTE]
podpisuje się pod tym dwiema rękami :multi:
Moja sunia po sterylce zaczęła szybko przybierać na wadze , ciągle siedziała przy misce wymuszająć jedzenie. Od roku jest na tej karmie i wyzgrabniała :razz:sylwetka wymodelowana , na żebrach nie wyczuwa się zwałów tłuszczyku a jest przy tym pełna energii, Włos błyszczy ,tak spokojnie polecam tę karme

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja się muszę pochwalić, jak ładnie Duffel schudł, obecnie waży 38,5 kg ! W porownaniu do początkowego 47 to ogromna roznica :roll:
Jednak duzo zwiekszona dawka ruchu robi swoje ;) Nadal jest na RC Obesity, ale nie wiem, czy jak ten worek sie skonczy, nie kupie czegos innego. Kurde, niby na tej karmie najlepiej trzyma wage, ale z drugiej strony nie wiem, czy mozna ja ciagle podawac :roll:

Aha, i obecnie je w zasadzie jeden posiłek z karmy, ponieważ mimo wielokrotnych prosb, grozb i tlumaczen moj dziadek sypie mu do kubeczka tyle kulek, ile powinien dostawac na cały dzien, a nie tylko na sniadanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma przeciwwskazań by podawać tą karmę non stop ... ale jest też II faza obesity - utrzymanie wagi .. Jeśli masz podkarmiaczy , a pies tendencje do tycia - to raczej uważaj na kolejną karmę - by nie było efektu jojo

U mnie 7 letnia Lalka , właśnie skończyła miesięczną kurację na obesity

tak wyglądała z końcem czerwca

[URL=http://img840.imageshack.us/i/28062010046.jpg/][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/420/28062010046.jpg[/IMG][/URL]

teraz jej talia wygląda tak :)

[URL=http://img96.imageshack.us/i/24072010183.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/4923/24072010183.jpg[/IMG][/URL]

a ile ma energii leniwiec ;)

teraz przeszliśmy w ramach urozmaicenia , na Hillsa w wersji light .. ciekawe czy doopsko jej spuchnie na tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysa']Mój pies niestety zamiast schudnąć to przytył na tej karmie. Tak samo znam kilka takich przypadków psów. Pies dostawał wtedy tylko tą karmę. A okazało się że na zwykłym Lighcie RC dopiero schudła.[/QUOTE]
Dla mnie to dość dziwna sprawa, ja do tej pory słyszałam same pozytywne opinie o tej karmie...może dawkowanie było niewłaściwe ?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies dostawał tyle ile było trzeba. Dziwił mnie ten fakt bardzo bo same pozytywy czytałam, ale nie tak dawno dowiedziałam się o niektórych psach że miały identyczną sprawę.
Dodam że pies ma dużo ruchu (agility, frisbee, dłuugie spacery, itp). tendencja jest po sterylce.
A najbardziej idiotyczne jest że na zwykłym lighcie pies normalnie schudł.

Zdarzają się i takie wyjątki ;)

Link to comment
Share on other sites

Wrocilam z wakacji, gdzie suka miala pieknie schudnac na RC Obesity i mam...problem:roll:Okolo 5 dni przed wyjazdem mieszalam jej RC z poprzednia karma pol na pol (robie tak zawsze przy zmianie karmy). Dzien przed wyjazdem dostala pelna dawke RC. Na wyjezdzie 4 pierwsze dni super, jadla, super sie zalatwiala. Po tych 4 dniach zaczela sie gryzc, drapac, po 2 dniach potwornie sie juz gryzla i drapala. Pognalam do tamtejszego weta - sterydy. Odstawilam karme i teraz nie wiem...suka nigdy tak na karme nie reagowala a jadla rozne, na kurczaku miewala lupiez ale nie zawsze. Wet twierdzi, ze to woda (jezioro), stres, wyjazd spowodowal takie objawy a nie karma - a dokladnie swiad. Boje sie troche zaczynac znowu podawac karme, ale inaczej nie sprawdze reakcji. Jak sie nie uda, bede musiala zmienic karme:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...