Jump to content
Dogomania

RC Obesity


Ewa&Duffel

Recommended Posts

Znam większe koszmary, akurat Obesity w porównaniu do reszty VD ma nie najgorszy ten skład, choć w tej linii raczej oceniałabym skuteczność plus wyniki badań . Co do chemii zgadzam się całkowicie niestety. Ja też unikam chemicznego jedzenia , choć w obecnym świcie wydaje się to utopią .

Link to comment
Share on other sites

To fakt, na pierwszym miejscu mączka drobiowa:) Przeważnie jest kukurydza / pszenica. Czyli widać, że wiedzą, że zwiększenie ilości "mięsa" i zmniejszenie ilości zboża sprzyja chudnięciu.

Idąc dalej tym tropem, można by się pokusić o tezę, że karma, która będzie zawierała jeszcze więcej mięsa i mniej zboża będzie jeszcze lepsza dla grubaska.

Chyba wiadomo że pszenica i kukurydza tuczą..... Rozumiem, że psu trzeba dowalić wypełniacz, ale można do tego użyć innego zboża lub ziemniaka, kaszy itd. Ziemniak przynajmniej zdrowy. Poza tym chyba z sensem jest przyzwyczajanie psa do faktu, że żołądek nie musi być maksymalnie rozciągnięty. To pomoże utrzymać wagę po schudnięciu.

Czyli już mam w głowie kilka karm które są w stanie odchudzić i jednocześnie nie wyniszczyć organizmu.

 

Domyślam się że problematyczne są wyjścia z takimi psami (zjada śmiecie). To przykra sytuacja, ale wiem, że da się upilnować psa wybierając na spacery raczej chodniki itd. A na trawie nie odstępować psa na krok.

Ewentualnie założyć kaganiec. Drastyczne ale myślę, że na te dwa miesiące warto. Oczywiście jeżeli mówimy o nadwadze która jest poważna, niebezpieczna itd.

 

 

Ja oczywiście nie jestem specem. Nawet nie mam grubych zwierząt. Mam jednak wrażenie że za łatwo łykamy kit który nam wciskają "spece". Trzeba troszkę uwierzyć we własny rozsądek. A chyba pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl jest odstawienie kukurydzy i pszenicy. Wszyscy wiedzą jaka to małowartościowa bomba kaloryczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...