Jump to content
Dogomania

RC Obesity


Ewa&Duffel

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Atomowka, a pies mial przy okazji odpowiednia dawke ruchu? Moja schudla (choc nie wiem dokladnie co sie do tego przyczynilo) 4,5 kg w ok 3mce i wage utrzymuje. Zjadla 4 kg RC Obesity a potem RC hypoalergiczna ale tez odchudzajaca. Do tego duzo ruchu.
Alicja a Optines nie ma za duzo tluszczu? Rozmawialam z wetka i bezpieczniej karmic mniejsza iloscia tluszczu, daje teraz ppp z lososiem senior, 14% tluszczu (i to jest w zasadzie max) i chyba 28% bialka, seniory lepsze wg mnie od light, bo maja wiecej tluszczu, a mniej niz adulty.[/QUOTE]

optiness ma 12% tłuszczu i 22% białka ( troszkę mało mi tego białka się wydaje , ale zobaczymy )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']optiness ma 12% tłuszczu i 22% białka ( troszkę mało mi tego białka się wydaje , ale zobaczymy )[/QUOTE]

hm wydawalo mi sie, ze wiecej. No to super, tak bialka mogloby byc ciut wiecej. Moja niestety miala lupiez po tej karmie, ale po czym ona go nie ma ;) dobra bo sie robi maly off ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']hm wydawalo mi sie, ze wiecej. No to super, tak bialka mogloby byc ciut wiecej. Moja niestety miala lupiez po tej karmie, ale po czym ona go nie ma ;) dobra bo sie robi maly off ;)[/QUOTE]

no zobaczymy jak będzie u nas

[quote name='Atomowka']Dawałam jej wg wskazówek na opakowaniu więc dobrze dawałam. Jak piszę ona schudła ale spodziewałam się lepszych efektów[/QUOTE]

zawsze byśmy chcieli lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Alicja']Ja ostatnio kupowałam jeszcze u weta , ale za to dostaliśmy kupon i mamy odebrać 6kg gratis RC Obesity za udział w programie Odchudzania[/QUOTE]

tak, u nas podobnie, ale gratis dopiero po zakupie drugiego wora. Cena w gabinetach jest jednak wysoka, zwłaszcza jak się ma perspertywę odchudzania dużego psa przez kilka m-cy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']tak, u nas podobnie, ale gratis dopiero po zakupie drugiego wora. Cena w gabinetach jest jednak wysoka, zwłaszcza jak się ma perspertywę odchudzania dużego psa przez kilka m-cy.[/QUOTE]

ja kupiłam w takiej cenie jak wcześniej na allegro , czyli za 245 zł ...

Link to comment
Share on other sites

My u weta zapłaciliśmy 275 zł. Ogar nie przepada za tą karmą , natomast jamnik wcina jak największy przysmak :) myslę, że z powodu opieszłaości naszego ogara worek starczy nam na dwa miesiące .
To nasze drugie podejście do Obesity, pierwsze nie bardzo udane było, mam nadzieję, że tym razem pójdzie nam lepiej. Latem jamniczka chudnie na każdej karmie , bo szaleje , ale zimą i po zimie jest cięzko , dlatego chcemy spróbować RC. W sumie ma do zrzucenia ok 1- 1,5 kg , więc tragedi nie ma .
Ogarzysko to trudny temat, bardzo przytył i liczymy się z długgggim odchudzaniem , musi zlecieć ok 10 kg .

Link to comment
Share on other sites

A ten Wasz ogar to ruchu nie ma?:evil_lol: Mam suke w typie, zrzucila pieknie 5 kg;) Teraz przytyla ok 0,5 kg co uwazam ze rewelacyjny wynik. Sporo biega za pilka, je jak zawsze zmniejszona karme bytowa adultowa z odpowiednia iloscia tluszczu / bialka i tyle.
Mam nadzieje, ze karma typu Obesity juz nie bedzie nam potrzebna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']A ten Wasz ogar to ruchu nie ma?:evil_lol: Mam suke w typie, zrzucila pieknie 5 kg;) Teraz przytyla ok 0,5 kg co uwazam ze rewelacyjny wynik. Sporo biega za pilka, je jak zawsze zmniejszona karme bytowa adultowa z odpowiednia iloscia tluszczu / bialka i tyle.
Mam nadzieje, ze karma typu Obesity juz nie bedzie nam potrzebna[/QUOTE]

Ruch jak najbardziej ma, ale to z charakteru dość flegmatyczny pies, odkąd jest jamniczka to rusza się zdecydowanie więcej, bo to szalona baba jest !
Jamniczka chudnie ładnie, więc szybko wróci na bytowego adulta , no a ogarowa kuracja jest przewidywana na ok. pół roku.
Nie wiem tylko , czy omijać drugą fazę , czyli RC w.control?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Ruch jak najbardziej ma, ale to z charakteru dość flegmatyczny pies, odkąd jest jamniczka to rusza się zdecydowanie więcej, bo to szalona baba jest !
Jamniczka chudnie ładnie, więc szybko wróci na bytowego adulta , no a ogarowa kuracja jest przewidywana na ok. pół roku.
Nie wiem tylko , czy omijać drugą fazę , czyli RC w.control?[/QUOTE]

my po zrzuceniu 3-4 kg nadal trzymamy się w tej samej dawce karmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Nie wiem tylko , czy omijać drugą fazę , czyli RC w.control?[/QUOTE]

u nas karmienie RC Obesity skonczylo sie 3miesiecznym leczeniem, wiec tej "fazy" tym bardziej nie podawalam, ale i nie mialam takiego zamiaru. Bo i po co? U nas bardzo dobrze sprawdza sie karma ktora ma ok 24% bialka i okolo (max) 14% tluszczu, suka trzyma wage, oczywiscie dostaje zmniejszone porcje. Niektore seniory maja podona zawartosc bialka i tluszczu, wiec warto tu poszukac. Byle nie za malo;)
Konsultowalam to wszystko z wetem czy ma sens itp i jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej, a czy ktoś z Was podawał tą karmę starszemu psu? Mój ma jakieś 13 lat i z 2-3 kilo nadwagi (powinien ważyć koło 18 kg), tylko nie wiem jak jego organizm może na to zareagować. Macie takie doświadczenia z tą karmą? 10-letnia suka znajomego bardzo ładnie schudła na tej karmie, dlatego zastanawiam się czy nie kupić jej dla swojego pupila.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='ore_sama']Hej, a czy ktoś z Was podawał tą karmę starszemu psu? Mój ma jakieś 13 lat i z 2-3 kilo nadwagi (powinien ważyć koło 18 kg), tylko nie wiem jak jego organizm może na to zareagować. Macie takie doświadczenia z tą karmą? 10-letnia suka znajomego bardzo ładnie schudła na tej karmie, dlatego zastanawiam się czy nie kupić jej dla swojego pupila.[/QUOTE]

ja bym chyba taką decyzję skonsultowała z weterynrzem, chocioaż jestem pewna , że spokojnie można podawać ! W sumie nadwaga jest duzym obciążeniem dla organizmu i starszemy psu napewno szkodzi !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Też została nam polecona ta karma. Od lipca Aron schudł prawie 4kg :D

Chodzi najedzony, nie ma porblemów z przewodem pokarmowym.

Trochę częściej robi kupkę i w większej ilości, ale to na plus, bo wcześniej

kał zalegał w jelitach i musiałam podawać różne "przepychacze".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dla mnie  dwie największe zalety Obesity to brak zaparć ( u nas to duży problem ) oraz najedzony pies ( to jeszcze większy problem, bo czasem nasze spacery zamieniały się w tropienie podwórkowej żywności i nie raz taka konsumpcja kończyła się u weta :(  ) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...