Jump to content
Dogomania

DLACZEGO TAKA CIEMNA KUPA?


gayka

Recommended Posts

zACZEŁEM SIĘ TROSZKĘ MARTWIĆ.Moja suka robi od kilku tygodni ciemną kupe-czasem prawie czarą.Ma już 13 lat ale jest zdrowa-nic jej nie dolega,tzn.nie ma żadnych niepokjących objawów.Jest na Royalu dla jamników-jako "dokarmiaczu" i dostaje gotowane SPECJALNIE DLA NIEJ jedzenie,za którym poprostu przepada!! Zawsze to jest ryż z warzywami i mięsem-najczęściej kurczak,czasem indyk.Co mogą oznaczać takie ciemne kupki???? Martwię się!!

Link to comment
Share on other sites

[b]gayka[/b] - mojej mamy pies 2 miesiące temu też robił takie kupy i nawet pojawiała się w nich krew. Okazało się po zrobieniu badań, że jest to lambia (ma jeszcze inną nazwę, ale nie pamiętam) i to z dosyć wysokim wskaznikiem. Leczenie farmakologiczne pomogło i teraz jest już zdrowy, ale mogą zdarzać się nawroty. Póki co jest dobrze :D . Chyba i Ciebie czeka zbieranie próbek kału co drugi dzień przez trzy dni i do badania. No i oczywiście wet. Pozdrawiam i życzę, żeby to nie było nic złego!

Link to comment
Share on other sites

Lepiej sprawdzic co sie dzieje. Moze to byc cos bardzo groznego lub nie. Wizyta u weterynarza jest konieczna
Choc czasem smoliste stolce wystepuja po niektorych lekach po podaniu podrobow w nadmiarze po krwawieniach z nosa kiedy krew splywa tylna sciana gardla do zoladka. Moze byc tez jakas nadzerka sciany zoladka okresowo krwawiaca itp.

Link to comment
Share on other sites

Cezśc! z sunia ok!!! Kupka,a raczej jej kolor< wróciły do normy!!!! Ale dopiero po odstawieniu suchej karmy!! Diagnoza: albo cos zjadła paskudnego na spacerze i to podrażniło wątrobe albo...karma jest kiepska dla jej watroby!Sunia w świetnej formie na szczęście.Ale odstawiłam karme i jestem załatwiona na cacy!!! Gotowanko:(( Ale dla tej zarazy kochanej to mogę gotować i sto razy dziennie :D

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcie dlaczego tak sie stało?? Mieszałam karme od zawsze! Rano troszke karmy do miski i tak sobie pojadała cały dzień,a popołudniu micha ryzu z warzywami i mięsem. W styczniu zmieniłam karmę ,tzn.rodzaj ,bo producent cały czas ten sam i może to dlatego.Może ta karma dla jamników specjalnie jakaś kiepska.....?? Wiecie...ostatnio jak ją kupowałam ,to pani ze sklepu powiedziała,że Royal został wykupiony przez Pedigree i powiedziała,że już nie wierzy w jakosc Royala.Wtedy wydawało mi sie to dziwne,a terza juz sama nie wiem. Czy ktoś z was o tym słyszał??? Teraz boje się eksperymentowania na wątrobie mojej suńki i nie daje jej żadnej suchej karmy,a ona tak lubie sobie pogryzać :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Teraz boje się eksperymentowania na wątrobie mojej suńki i nie daje jej żadnej suchej karmy,a ona tak lubie sobie pogryzać [/quote]Prawdę mówiąc, to ja nie wnioskowałabym, że coś jest nie w porządku z wątroba psa tylko i wyłącznie na podstawie ciemnej kupy... Zależnie od tego, co jemy, kupy mają różne kolory i czasami jest to po prostu kwestia naturalnego barwnika któregoś ze składników, nie mająca nic wspólnego z trawieniem. Na przykład po burakach kupa jest czerwona, a po chlorofilu - zielona - i co z tego? Taka jej kupia uroda :wink: .

Misia jada zazwyczaj jedną karmę, ale zdarzało jej się jadać inne z rozmaitych powodów i każda z karm, które jadła, dawała swoisty, trochę inny kolor kupy.

Tak więc jeśli obawiasz się o wątrobę, to zrób badanie krwi; natomiast jeśli jedynym objawem po tej karmie jest inny kolor kupy, to ja nie wnioskowałabym, że coś z tą karmą jest nie tak, tylko że akurat te składniki, które ta karma zawiera, produkują ciemniejsze odchody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...