Jump to content
Dogomania

Precedens na Dogo !!! Tarnobrzeskie Stowarzyszenie oddało Kamyka na łańcuch !!!!!!!!!


rita60

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cholera, juz nikomu nie mozna ufac :(

Moze by tak napiętnowac te "pomagaczki" niech nie będą anonimowe !

Jesli chodzi o psa to są jeszcze sposoby nieformalne, gdy wszystko inne zawiedzie...

bela wiadomo ogólnie kto przyczynił się do takiego życia dla Kamyka,to panie z  ówczesnego Stowarzyszenia a szczególną rolę odegrała Liuza.

Link to comment
Share on other sites

bela wiadomo ogólnie kto przyczynił się do takiego życia dla Kamyka,to panie z  ówczesnego Stowarzyszenia a szczególną rolę odegrała Liuza.

 

Luzia ?  Taki nick znam... jesli to o  nia chodzi.

To Stowarzyszenie jeszcze istnieje ?

Link to comment
Share on other sites

To panie ze stowarzyszenia tarnobrzeskiego są również propagatorkami stawiania psów na łańcuch, czy tak???. Jeśli nie, to wystarczy postawić zarzut właścicielowi,źe pies czyli Kamyk stoi non-stop na uwięzi zamiast być wyprowadzany lub spuszczany co dobę na paręnaście godzin. Inna rzecz,ze komuś powinno się chcieć "zawalczyć" o lepszy los Kamyka...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie, to wystarczy postawić zarzut właścicielowi,źe pies czyli Kamyk stoi non-stop na uwięzi zamiast być wyprowadzany lub spuszczany co dobę na paręnaście godzin.

 

To dość ciężko udowodnić, zawsze powie, że jest spuszczany i chodzi z nim na spacery, choćby tkwił na tym łańcuchu non stop. Walczyłam tak o owczarka, który na krótkim łańcuchu pilnował autokomisu... Walka z wiatrakami, TOZ nie pomógł...

Link to comment
Share on other sites

nie daje mi spokoju ten wątek, przebrnęłam dziś przez całe 80 stron. Okropne, że nic nie można zrobić... aż chciałoby się jechac i psa zwyczajnie zabrać ciemną nocą. Tylko Gdyby to było takie proste, pewnie już dawno ktoś by się na to odważył. Wątek pewnie leży mi na sercu też z przyczyn osobistych. Mam rodzinę na wioskach tak zapyziałych, że nawet diabeł sie tam po zmroku nie zapuszcza... pies na łańcuchu prawie na każdej posesji, na co drugiej nie spuszczany przez całe życie, o spacerach to w ogóle nie ma mowy, raz nawet mając z 13 lat chciałam uczyć ciotki psa chodzenia na smyczy (pod jej nieobecnosc)... darować mi nie mogła, że cała wieś sie z niej śmieje "bo jej będziemy gadzine na sznurku prowadzac". Pies żył na łańcuchu 16 lat, w prowizorycznej budzie, i na tym łańcuchu umarł, był piękny, przyjazny i smutny... teraz na tym samym łańcuchu czeka na wyrok kolejny. Polska jest pełna takich "Kamyków" i nic się nie zmieni, dopóki nie zmieni się mentalność niektórych ludzi:/

Link to comment
Share on other sites

No i "optymistycznie" podsumowała lux...niestety ale prawdziwie....A wystarczyłoby, gdyby co niedziela ksiądz na kazaniu przypominał o ludzkim traktowaniu naszych "braci mniejszych" tym "zapyziałym wsiom"...Przecież dzisiaj wieś to już i telewizja, radio, internet a mentalność przedpotopowa...Co nie znaczy,że  dogomaniacy mają rezygnować z uratowania choćby jednego zwierzęcia, jeśli akurat mogą to zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...