Jump to content
Dogomania

szkolenie w Poznaniu...??


Pauli

Recommended Posts

nasza grupa u Pana Piotra była bardzo specyficzna: przygotowywaliśmy się do egzaminu PT (bedzie w sobotę 05.06 - do tego czau nerwy mnie zjedzą :wink: )

część psów Pan Piotr przygotowywał pod testy psychiczne. Ja z Czika nie brałam w nich udziału bo jako że suka nierodowodowa nie są mi potrzebne.

Briards najlepiej będzie jak się z P. Piotrem skontaktujesz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a o ktorej masz ten egzamin, bo my zaczynamy pierwsza lekcje w sobote o 16.00, bedziemy trzymac kciuko-lapki :wink: . A o pierwszych dniach Zofii ze szczeniakiem czytalam i musze powiedziec ze dzieki liscie z psem postepowalam dobrze ze szczeniakiem (a cala lista oparta jest "Zofii"), jedyne to niestety brak mi cierpliwosci :(

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Aniu, dzisiaj lekcja byla taka raczej organizacyjna pieski sie poznaly, poszalaly, mamy jedna tylko dziewczyne ktora konczyla przedszkole z belgiem takze nie bede jedyna z Haga tak bardzo dotytulu :wink: . Czy wiecie ze pan Piotr sie przynosi do Tulc? Jutro zaczynamy o 9.00 wiec moze bede miala wiecej do napisania :roll:

A o egzaminie slyszalam tylko ze wszyscy zdali wiec Madlen na pewno tez :)

Pozdrawiam i dziekuje za pamiec

Monika i Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

dzieki wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :)

AniaP - rzeczywiście egzamin się przedłużał. Jeszcze teraz jak o tym wszystkim pomyslę, to się we mnie gotuję. To, jak Związek potraktował eksternistów nadaje się do gazety. Cóż, sprawdza się stare powiedzenie, że "są równi i równiejsi" :evil:

Cortina: tak , wszyscy z naszej grupy zdali. Ja dostałam ocenę dobrą - 177 punktów, choć uważam, że jako przewodnik się nie sprawdziłam :( Zachowałam się idiotycznie odrzucając w czasie egzaminu klocek aportowy na bok i wybiłam tym sukę z koncentracji - przy następnych ćwiczeniach cały czas oglądała się za klockiem. Dostało mi się za to od Pana Piotra, zreszta słusznie.

Cortina: ja Cię chyba dziś widziałam na placu u Pana Piotra. Wy wchodziliście na grupę, a ja właśnie wychodziłam. Ładną masz sunię. Podoba mi się jej umaszczenie - dużo czarnego :D

A o tych Tulcach to wiem. Przeprowadzka miała być już w zeszłym roku, ale Pan Piotr cały czas walczył o ten plac. W końcu sie udało i już niedługo otwarcie. To jest bardzo bliziutko od tego miejsca, w którym teraz jest szkoła.

Link to comment
Share on other sites

Jutro zaczynamy o 9.00 wiec moze bede miala wiecej do napisania

Pisz, pisz jestem ciekawa wrażeń i opinii. :wink:

My chodzimy na godz. 13.00, więc raczej się nie zobaczymy. :roll:

Ja dostałam ocenę dobrą - 177 punktów,

To gratulacje !!!!!! :multi: :BIG: :beerchug:

Moim zdaniem, to bardzo dobry wynik. :klacz: 177 pkt na 200 możliwych, to przecież wcale nie mało. Taki egzamin, to nie lada stres i dla przewodnika i dla psa.

Co prawda Asti 12.06. skończy dopiero (a może aż) 7 m-cy, ale jak sobie pomyślę o takim egzaminie, to ... brrr!!! :shake: Nie wiem czy moje małe strachałjo :scared: dostałoby chociaż połowę tych punktów :roll: (właśnie z powodu strachu i napięcia). :x

A o Tulcach słyszę jak tylko zaczęłyśmy chodzić na szkolenie, termin przenosin się ciągle przesuwa. :(

Nie wiem gdzie to dokładnie ma być, ale już sobie z Asti niecierpliwie :Dog_run: ostrzymy ząbki na tor agility. :D Mam nadzieję, że nam się to uda. Tylko nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy powstanie tor i kiedy my będziemy mogły zacząć (najpierw ma być tor dla dużych psiaków, a dopiero potem :( dla małych).

Link to comment
Share on other sites

wiec musze wam powiedziec ze jestem dumna z mojej Hagi, jak na pierwszy raz wypadla dobrze, jako jedyny pies reagowala na polecenie do mnie inni musieli swoje pieski wylapywac w biegu :( no i jako jedyny pies w grupie sforsowala plot do biura pana Piotra :D : inne probowaly za nia ale im sie nie udawalo, potem probowaly tez podkopow :lol: Pan Piotr powiedzial ze jest zwinna jak waz. Madlen czy ty bylas w tej grupie gdzie siedziala ta starsza pani z biszkoptowa labradorka ktora nie chciala wykonac polecenia zostan???

Pozdr

Monika, Cortina i studentka Haga

Link to comment
Share on other sites

AniaP - egzamin dla mnie był ogromnym stresem, a jeszcze te błędy dodatkowo go potęgowały. Ale tak się zastanawiam czy się nie podciągnąć i nie iść znów na jesień zdawać...

Cortina: to nie ja byłam w tej grupie z biszkoptową labradorką. Ja siedziałam w "biurowcu" i tłumaczyłam się przed Panem Piotrem dlaczego zdobyłam tak duzo punktów choc nie zasłuzyłam ;) Jak wychodziłam to Ty chyba rozmawiałaś z panią od tego płowego terwirenka.

Link to comment
Share on other sites

Cortina,

a nie mówiłam, że nie taki diabeł straszny? :wink: Pierwsze koty za płoty. :P

My też miałyśmy dzisiaj bardzo dobry dzień. :thumbs: Asti po raz pierwszy nie bała się zostawać na miejscu we wszystkich trzech pozycjach :multi: (no, może w pozycji "stój" było trochę gorzej :-? ).

Podkopy też przerabiałyśmy :P , a przedszkolaki ON-ki też często "wiszą" na płocie. :-?

madlen

"tłumaczyłam się przed Panem Piotrem dlaczego zdobyłam tak duzo punktów choc nie zasłuzyłam"
:question: :question: :question:
płowego terwirenka

Jeśli masz na myśli tego przedszkolaka z godz. 14-tej, to jest cudo.

Ale tak się zastanawiam czy się nie podciągnąć i nie iść znów na jesień zdawać...

Muszę przyznać, że ambitna z Ciebie bestia. :klacz: :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Tak to bylam ja Madlen :wink: ale bylam tak zagadana ze nie zwrocilam uwagi na ciebie :( . Jezeli teraz czujesz niedosyt po egzaminie to probuj na jesien my bedziemy trzymac kciuki.

Aniu plowy tervirenek chodzil do przedszkola teraz juz ruszyl na PT i wabi sie Bruno.

A wiecie pan Piotr stwierdzil ze Haga ma najprawdopodobniej dysplazje :cry:

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałabym poruszyć temat - Egzamin PT 5 czerwca br. w Koziegłowach.Szczególnie zależy mi na wypowiedziach osób zdających egzamin z grupy związkowej ( tzn.szkolonej przez p.Roszkiewicza).

Dlaczego osoby zdające jako eksterniści byli potraktowani w tak ch.. sposób przez grupę związkową?

Pytań mam wiele więc proszę moze ktoś sie odezwie?

pozdrawiam

Ksara i Shrek , który zdał egzamin na 5 ( 183 pkt.) z grupy eksternistycznej

Link to comment
Share on other sites

Ksara,

Shrek , który zdał egzamin na 5 ( 183 pkt.)

Shrek? Może bokserek? To gratulacje !!! :multi: :BIG: :beerchug:

Cortina,

To jednak myślimy o innych terwirenkach, bo ten "mój" wczoraj był dopiero na pierwszej lekcji. To jeszcze taki puchaty maluszek.

A wiecie pan Piotr stwierdzil ze Haga ma najprawdopodobniej dysplazje

Nie martw się na zapas. Trzymamy kciuko-łapki, żeby jednak to była nieprawda. :shake:

Link to comment
Share on other sites

madlen

"tłumaczyłam się przed Panem Piotrem dlaczego zdobyłam tak duzo punktów choc nie zasłuzyłam"
:question: :question: :question:

eee, no więc to jest tak: z pary przewodnik + pies to mój pies był lepszy. Ja się nie spisałam, popełniłam szereg błędów i gdybym sama siebie miała oceniać, to tych punktów byłoby mniej. Pan Piotr nie znał oceny, ale widział co wyprawiałam i też był pewien, że tych punktów będzie mniej. Cóż... widać moja suka nadrobiła moje niedociągnięcia ;) Dlatego powiedziałam, że się tłumaczyłam, dlaczego tak duzo punktów mi przyznali :lol: Zwłaszcza, że znacznie lepszy pies w grupie dostał tych punktów na egzaminie mniej :(

Nie wiem, może Ksara to lepiej ode mnie wytłumaczy, w końcu widziała jak nam poszło - ja części po prostu nie zarejestrowałam. Z nerwów.

A Shrek Ksary był najlepszym psem z naszej grupy :D

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałabym poruszyć temat - Egzamin PT 5 czerwca br. w Koziegłowach.Szczególnie zależy mi na wypowiedziach osób zdających egzamin z grupy związkowej ( tzn.szkolonej przez p.Roszkiewicza).

Dlaczego osoby zdające jako eksterniści byli potraktowani w tak ch.. sposób przez grupę związkową?

Pytań mam wiele więc proszę moze ktoś sie odezwie?

Ksara, wątpię aby ktokolwiek ze związkowych kursantów zechciał się tu wypowiadać... Dlaczego to chyba nie musze mówić.

Link to comment
Share on other sites

no niestety to jest prawda :( , w przyszly poniedzialek bedzie miala podcinane miesnie

To już pewne? A gdzie, jeśli można spytać?

Czika miała robione pierwsze zdjęcie RTG w wieku 5,5 mies. Wyszło, że ma dysplazję i od razu ją chcieli kroić. Poszliśmy do innego weta, który stwierdził, że w tym wieku to pies jeszcze rośnie i wynik może byc przekłamany. Powtórzyliśmy zdjęcie w wieku 8,5 mies. Wynik: dysplazja. Dopiero wtedy zdecydowaliśmy się na zabieg. Czika miała robioną pektynektomię, ale dopiero w wieku 10 miesięcy. Generalnie zabieg nie jest taki straszny, a Czice pomógł., bo na zdjęciach nie ma śladu po dysplazji.

Trzymam kciuki za Hagę, będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Ksara, wątpię aby ktokolwiek ze związkowych kursantów zechciał się tu wypowiadać... Dlaczego to chyba nie musze mówić.

Ja mam nadzieję, że wśród Dogomaniaków nie ma ludzi, którzy podczas tego egzaminu, na czele z figurami ze Związku zachowywali się w ten sposób. Bardzo delikatnie można to określić jako brak kultury i po prostu nieuczciwość.

Gratulacje dla Shreka i Cziki. :laola:

Ale satysfakcję możecie mieć. Różnica w poziomie wyszkolenia psów "związkowych" i tzw. eksternistów przecież ogromna. Szkoda tylko,że przez jakieś głupie rozgrywki i chęć udowadniania, że w Związku wszystko wiedzą lepiej, w jakiś sposób odbija się w rzekomo obiektywnym ocenianiu umiejętności piechów.

Zdaje się, że na "poziomie związkowym" mój Bilbas już by mógł zdawać egzamin.

Link to comment
Share on other sites

badanie robilam na mieszk udalo mi sie nawet trafic na Wąsiatycza i niestety panewka wypycha strasznie juz miesien szczegolnie prawy, takze jego twardosc jest wyczuwalna na zewnatrz :(

Pozdr i dziekuje za kciuki

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

To, jak Związek potraktował eksternistów nadaje się do gazety. Cóż, sprawdza się stare powiedzenie, że "są równi i równiejsi"
Dlaczego osoby zdające jako eksterniści byli potraktowani w tak ch.. sposób przez grupę związkową?
Bardzo delikatnie można to określić jako brak kultury i po prostu nieuczciwość.

Czy to jest norma, czy jakiś jednorazowy wybryk? :evil: Wiecie coś może na ten temat?

Zanim my ewentualnie będziemy zdawać eksternistycznie egzamin PT (najpierw musiałybyśmy zrobić kurs PT), to jeszcze dużo wody w Warcie upłynie, ale jak sobie pomyślę co tam się mogło dziać, to ... brrr!!! ... ciarki mnie przechodzą. :evilbat:

Chyba z ciekawości wybiorę się na następny egzamin do związku jako widz? :roll: A właśnie czy osoby postronne mogą być obecne na takim egzaminie? :roll:

Link to comment
Share on other sites

osoby postronne mogą być na egzaminie, aczkolwiek nie jest to mile widziane przez Związek, bo przecież jeszcze się zbyt wiele zobaczy

No to już ja sobie przypilnuję następny egzamin i na 100% wybiorę się jako widz. :P :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

AniaP: osoby postronne mogą być na egzaminie, aczkolwiek nie jest to mile widziane przez Związek, bo przecież jeszcze się zbyt wiele zobaczy i co wtedy...
Hmmm... U nas w Warszawie, niestety, widzowie są bardzo mile widziani. Przychodzą razem z psami, które przywiązują do okolicznych drzew, po czym psy drą japę przez cały egzamin. Nie muszę pisać, jak szczekające non-stop psy działają na nerwy i tak już podenerwowanych egzaminowiczów...

Osobiście proponowałabym raczej przyjść poobserwować jakiegoś innego dnia. Przecież poziom psów można zobaczyć bez egzaminu również. Ewenualnie przyjść w dniu egzaminu próbnego... A jak już koniecznie musi być na egzamin, to bez psa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...