Jump to content
Dogomania

Reproduktor


:)

Recommended Posts

1. Do kryć dopuszcza się psa, który spełnia poniższe oraz inne, zatwierdzone przez Zarząd Główny wymogi, stanowiące załącznik do niniejszego regulaminu:

a) jest zarejestrowany w Związku oraz wpisany do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi Wstępnej (KW),

b) ukończył 18 miesięcy,

c) uzyskał, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny doskonałe, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej,

d) pies zarejestrowany w uznanej przez FCI zagranicznej organizacji i spełniający jej wymogi hodowlane, może być użyty przez członków ZKwP bez dodatkowych wymogów, również jeśli czasowo przebywa w Polsce.

e) reproduktor importowany z zagranicznej organizacji zrzeszonej w FCI jest umieszczany na liście reproduktorów, o ile spełniał poprzednio lub uzupełnił, po zarejestrowaniu w Związku, wymogi Regulaminu Hodowli Psów Rasowych ZKwP.

§ 14

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie podobnej materii:
jak to jest gdy - pies ma metrykę, ale nie ma rodowodu bo np. jego właściciel nie zamierzał go wystawiać - a np. został skojarzony z jakąś sunią, która jest rodowodowa. Czy szczeniaki po takim psie mają szansę na rodowód?
..bo mnie się nie wydaje..

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia, czy właściciel wyrobił psu rodowód, czy nie. Gdy suke niehodowlaną (hodowlaną też) pokryje pies, który nie jest reproduktorem, to szczeniaki nie dostaną metryk, a zatem nie będą też w przyszłości takie psy miały rodowodów. Krótko mówiąc, aby szczeniaki miały metryki, to:
[list][b]musi dość do krycia suki hodowlanej reproduktorem[/b]
krycie musi być zarejestrowane w ZKwP - złożona w oddziale suki karta krycia
musi odbyć się przegląd miotu
właścicel hodowli musi wykupić metryki i wcześniej wytatuować szczeniaki[/list]

Jeśli sukę niehodowlaną pokryje kies z rodowodem, który nie jest reproduktorem, to szczeniaki są kundelkami.
Jeśli sukę, która nie jest hodowlan pokryje reproduktor, to też urodzą sie kundelki.
Jesli niehodowlaną sukę pokryje pies, który nie jest reproduktorem, to oczywiście tak samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='Robull']Nie ma znaczenia, czy właściciel wyrobił psu rodowód, czy nie. Gdy suke niehodowlaną (hodowlaną też) pokryje pies, który nie jest reproduktorem, to szczeniaki nie dostaną metryk, a zatem nie będą też w przyszłości takie psy miały rodowodów. Krótko mówiąc, aby szczeniaki miały metryki, to:
[LIST]
[*][B]musi dość do krycia suki hodowlanej reproduktorem[/B]
krycie musi być zarejestrowane w ZKwP - złożona w oddziale suki karta krycia
musi odbyć się przegląd miotu
właścicel hodowli musi wykupić metryki i wcześniej wytatuować szczeniaki[/LIST]
Jeśli sukę niehodowlaną pokryje kies z rodowodem, który nie jest reproduktorem, to szczeniaki są kundelkami.
Jeśli sukę, która nie jest hodowlan pokryje reproduktor, to też urodzą sie kundelki.
Jesli niehodowlaną sukę pokryje pies, który nie jest reproduktorem, to oczywiście tak samo.[/quote]

Robull, no wg regulaminu to tak ale slyszałam niedawno o takim własnie przypadku. Krycie było podobno przypadkowe, i własciciele psów złozyli po fakcie pismo do kom hodowlanej o zgode na krycie warunkowe. Otrzymali ja, i szczeniaki dostaną metryki pod warunkiem ze pies zostanie natychmiast zarejestrowany w ZK i do dnia ukonczenia przez szczeniaki 8 tygodni bedzie miał oceny hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Etna']prawdą jest że przy przypadkowym kryciu można złożyć podanie o uznanie miotu. Komisja hodowlana może wyrazić zgode na uznanie krycia, nawet jeśli żadne ze zwierząt nie jest hodowlane. Takie podania zdarzają się bardzo często.[/quote]

Co to znaczy często? To raczej bardzo dziwne, że takie "przypadkowe" krycia zdarzają się często, nie sądzisz? Tak całkiem przez przypadek swa rasowe pieski (tej samej rasy ma się rozumieć), przez przypadek z rodowodem, przez przypadek odmiennej płci, i akurat - ironia losu przypadkowo suka miała cieczkę. A żeby dopełnić zbiegu okoliczności - suczka została niedopilnowana. I psa też nie dopilnowali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']Co to znaczy często? To raczej bardzo dziwne, że takie "przypadkowe" krycia zdarzają się często, nie sądzisz? Tak całkiem przez przypadek swa rasowe pieski (tej samej rasy ma się rozumieć), przez przypadek z rodowodem, przez przypadek odmiennej płci, i akurat - ironia losu przypadkowo suka miała cieczkę. A żeby dopełnić zbiegu okoliczności - suczka została niedopilnowana. I psa też nie dopilnowali.[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Mi również to się dziwne wydaje.:roll: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]A jeśli któryś z właścicieli czy to suki, czy psa nie spełni wymogów, to szczeniaczki zostaną sprzedane jako "po rodowodowych rodzicach"[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B](jakoś dziwnie z pseudohodowlą mi się skojarzyło) i takiemu nabywcy powie się, że tylko i wyłącznie dlatego metryczek nie mają, bo np. piesek-tatuś nie zdążył (i tu wachlarz możliwych powodów) zaliczyć ostatniej, niezbędnej wystawy?[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Etna']an3czka, przecież do tej pory pokutuje mit że tylko kilka pierwszych szczeniąt może otrzymać rodowód..
a co do tych podań to rzeczywiście zdarzają się one dość często.[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Wiesz Etna jeśli tak faktycznie się postępuje, to nie wiem co o tym sądzić. Czy za ostro zabrzmi jeśli powiem, że sam Związek działa na korzyść pseudohodowli?:roll:[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Tak dokładnie, jest to jakieś dziwne...
No chyba, że zarówno pies jak i suka są własnością jednej osoby i mieszkają w jednym domu. W tym przypadku nie trudno o nie dopilnowanie.[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Człowiek powinien być za psy dpowiedzialny. Jeśli komuś trudność sprawia dopilnowanie, to może to znak, że ma za dużo psów?[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=navy][I][B]Człowiek powinien być za psy dpowiedzialny. Jeśli komuś trudność sprawia dopilnowanie, to może to znak, że ma za dużo psów?[/B][/I][/COLOR][/quote]

Też tak uważam ale tylko w tym przypadku mogę zrozumieć takie przypadkowe krycie... Bo jakoś mi się nie wydaje aby po parku biegała puszczona samopas rasowa suka z cieczką i akurat natrafiła na rasowego psa tej samej rasy...:roll:
Jeżeli o mnie chodzi to bałabym się trzymać pod jednym dachem psy i suki... Mam same sunie i w najbliższym czasie niezamierzam tego zmieniać.;)

Link to comment
Share on other sites

Też mi się to nie podoba. Bo co właściciel suki sobie myśli, że ją pokryje i albo się uda w danym czasie spełnić wymagania i szczenięta dostaną metryki a jak nie to trudno sprzeda się jako po rodowodowych rodzicach albo... o zgrozo
[url]http://www.allegro.pl/item88779007_orginalna_metryka_suka_amstaff_rok_2000.html[/url] kupi się metrykę a tatuaż jakoś załatwi...:roll: Nie mówię, że każdy taki jest ale moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne zahowanie ze strony zarówno właściciela suki jak i właściciela psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=navy][I][B]Nieźle!!!![/B][/I][/COLOR][/quote]

No i jeszcze ten opis "Może komuś się przyda"...:crazyeye::roll:
Sama nie rozumiem jak Ci ludzie mogą zamieszczaś w internecie ogłoszenia typu kupię/sprzedam rodowód/metrykę... Moim zdaniem to powinno być karane. To tak jak by dać ogłoszenie kupię/sprzedam dowód osobisty czy prawo jazdy...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Bosh...
Naprawdę to straszne...
I najgorsze jak jakiś właściciel pseudo rasowca (który może nawet nie jest po rodzicach tej rasy, tylko szczęśliwie wyszedł podobny!) kupi taką metrykę, dostanie te 3 dosk na wystawach (A nie ma co ukrywać, że polskie ocenianie jest dość łagodne i często nawet psy z wadami mają te dosk...) i zostanie reproduktorem...
A potem szczeniaki chore, z wadami... :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...