Jump to content
Dogomania

Prosze o zamknięcie


sleepingbyday

Recommended Posts

w poczekalniach wetów często wiszą ogłoszenia o sprzedaży szczeniaczków. tylko czasem - rodowodowych.
i tak pomyslałam, może zorganizować taką akcję przyznawania certyfikatu typu: "pseudohodowle - nie popieram"? dla gabinetów, które nie godza się na rozwieszanie ogłoszeń pseudohodowli?

widzę sporo problemów - i pseudohodowla zawodowa i właściciele suczek nieupilnowanych - to jednak klienci. zatem wyobrażam sobie, ze wiele gabinetów by nie przystąpiło. ale być może małe kroczki i "atakowanie" procederu także od tej strony, fachowej-medycznej, być może byłoby dodatkowym źródłem wiedzy dla właściceli czworonogów. wkońcu wszyscy czytamy to, co wisi u weta na ścianie.

można by to połączyć z plakatem informującym o prawdach i mitach "rasowych bez rodowodu", lub o tym, dlaczego sunię trzeba upilnować itd.

co myślicie? chwyciłoby?

Link to comment
Share on other sites

Sbd, tez zwróciłam uwagę na takie ogłoszenia. Raczej nie przypuszczam, że to są hodowle zarejestrowane.

Nie wiem, jak wpłynąć na weterynarzy, a moze inaczej-jak zachecic ich do pietnowania procederu rozmazania psiaków bezpapierowych.

Ale pomysł jak najbardziej warty rozpropagowania!

Link to comment
Share on other sites

no właśnie, tylko - jak to ugryźć, jak ich przekonać, choćby niektórych.

plączą mi się rózne pomysły szczegółowe. np. ok, zgadzam się na powieszenie ogłoszeń o szczeniakach (tylko w przypadku wpadki z braku świadomości, tylko do oddania, nie za kasę) -ale jeśli suka zostanie wysterylizowana po okresie karmienia. i bach ulotke o urokach schroniskowego życia, czy ropomacicza.

w przypadku pseudasów - plakat o typowych argumentach - kłamstwach, że piesek rasowy bez rodowodu. o niebezpieczeństwach, ryzykach....

albo plakat promocyjny - czy samochód kupujesz "na gebę"? bez papierów?

Link to comment
Share on other sites

Ja czarno to widzę w przypadku wetów właśnie z tego powodu, Sbd, który podałaś w pierwszym poście - ludzie wieszający ogłoszenia o szczeinakach bezrodowodowych to też klienci. Chyba nie mam w tej chwili wiary w ludzkość i w zwycięstwo przyzwoitości nad kasą, ale nie wiem czy znalazłoby się wielu weterynarzy którzy zaryzykowaliby utratę klientów.

Chyba żeby zażyć ich z drugiej strony, tj. zagrozić że to my ich zostawimy, jeśli dalej będą promować psy bez papierów :diabloti:

Może lepiej byłoby spróbować w sklepach zoologicznych? Tam też bardzo często widzę ogłoszenia z serii śliczne yorki po małej mamusi... a chyba jest o tyle lepiej niż w przypadku lecznic, że klienci są częściej anonimowi i nie są tak na stałe związani jak z lekarzem swojego zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']a ja jestem ciekawa czy na studiach to przyszłych wetów ucza ze musza byc małe czy to oni tak z własnej woli tak dobrze doradzaja:angryy:[/quote]

Nawet u dzikich psów jest tak że młode ma tylko pies alfa a reszta suk ma urojone ciąże ale nie dlatego że mają potrzebę posiadania potomstwa tylko po to że kiedy osobnik alfa ginie one karmią potomstwo ;) więc ja nie wiem dlaczego na studiach uczą o konieczności posiadania potomstwa u psów :shake:

Link to comment
Share on other sites

Co wygadujesz wilczyce mają młode ale tylko szczeniaki suki alfa przeżywają.Czasem nawet i tych suk słabszych.Gdy jest dość pożywienia przeżywa więcej szczeniąt.Gdy go brak suka alfa zagryza potomstwo pozostałym sukom po to by te z powodu mleka ,które miało być dla ich dzieci karmiły szczenięta suki alfa.Nie wiem skąd czerpiesz swoje wiadomości ale są nieprawdziwe.A czego obecnie uczą na studiach nie wiem.Ale z biegiem lat i nauka się zmienia.Jak by dzisiejszego zaraz po studiach zootechnika zapytać co zrobić by prosięta nie miały anemii(bo takową miewają)odpowie dać zastrzyk z żelazem.Ja się pytam ,a jak będzie jakaś wojna czy inne nieszczęście to co zrobić.Nie wiedzą.Ja wiem bo uczyłem się dość już dawno temu.Wiedza ,którą posiadają weterynarze jest taka jak się nauczą.Nie ma ich co winić.A co do tej akcji to nie chwyci.Dlaczego?Z różnych względów i tych wyuczonych i finansowych.A bojkot nie da nic psów rodowodowych jest naprawdę mało względem tych nierasowych.Czy ktoś podcina gałąź na której siedzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...