Jump to content
Dogomania

Co dawać psu do jedzenia ?


vege*

Recommended Posts

Słuchajcie mam dość spory problem z moją suczką. Nuka ma alergie pokarmową jest uczulona na wołowinę, produkty mleczne i zbożowe.
W ogóle nie wiem co jej podawać do jedzenia, Nuka jest strasznie wybredna, kaszy nie lubi, ryż to tak raz zje raz nie, zupę to tylko ciepłą z łyżeczki, wędlinkę lubi ale tylko tą droższa :eviltong:
Jaką suchą karmę polecacie dla pieska z taką alergią? Jutro idę do zoologicznego się spytać jakie karmy mają i czy w ogóle mają jakieś dla psów z alergią.
Dodam, że jak Nuka zje coś z tego co jest uczulona to ma powody z uszami, uszy wtedy są zaczerwienione i strasznie ją swędzą i wtedy Nuka się ciągle drapie i trzepocze uszami na prawo i lewo.
Dostała dziś zastrzyk od tego ale wet powiedział, że zastrzyki nie wiele dadzą tylko po prostu lepiej zmienić jej jedzenie i nie podawać tego na co jest uczulona. No i nie wiem, które karmy są dla psów z alergią, może ktoś z was ma psa co jest uczulony na to samo co Nuka, co? :razz:

Link to comment
Share on other sites

jeśli to tylko wołowina , laktoza i zboża to z doborem karmy nie będzie problemu- jest tego trochę na rynku. Np. wszystkie Orijeny ( czyli rybne i kurczakowe) są bez zbóż i mleczarni;)
Zastanawia mnie tylko skąd to tak dokładnie wiesz - robiłaś testy czy z obserwacji ?

Link to comment
Share on other sites

Lekarz kazał obserwować i patrzeć po czym ją swędzą uszy i mama się ostatnio zapomniała i dała jej trochę wołowiny i zaczęły Nukę swędzieć uszy ale wczoraj dostała zastrzyk i już nie trzepocze uszami :) Dziś u mnie w zoologu z karm to był tylko Royal i Putina to jej wzięłam z każdej po 30 dag na spróbowanie czy jej smakuje i royal jej posmakował i purina też :) Jak pojade do Kakadu to może tam będą mieli więcej karm dla alergików :) Tylko teraz mam problem bo nie wiem czym ja teraz mam ją nagradzać jak będę ją sztuczek uczyć :oops: bo w tych ciasteczkach co teraz ma to na pewno jakaś mąka jest i zboża :placz:

Link to comment
Share on other sites

to nagradzaj kawałkim mięsa np. kurczaka
takie nagrody łatwo mozna zrobic samodzielnie. Kroisz np kawałek piersi z kurczaka na wąskie paseczki , rozkładasz płasko na jakiejs blaszce do pieczenia najlepiej na kawałku jednorazowego ręcznika albo gazy żeby "soczek" ładnie wsiąkał i zostawiasz w przewiewnym miejscu na parenascie godzin. Mozna tez podsuszyc w niewielkiej temp. w piekarniku ( jak bezy jesli Ci cos to mówi;))- tak bedzie szybciej. Zapas trzymasz ( tylko w papierku żeby było przwiewnie , nie w folii) w lodówce - dobrze podsuszone mozna spokojnie trzymac nawet i dwa tygodnie.
A karmę ( znowu polecam Orijena bo mam go wypróbowanego na alergiczce ) bez zbóż , sztucznych konserwantów i innych zapychaczy zawsze możesz zamówić przez internet- wyjdzie nawet taniej niz w sklepie i wybór większy:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...