Jump to content
Dogomania

Piękna z Boguszyc zaprasza fanów na swój nowy watek! - Piękna ma dom.


Zofia.Sasza

Recommended Posts

A mnie gryzie całkiem coś innego: Czemu w ogóle wyciągaliśmy ją z Boguszyc? Skoro dom już czeka, mogła i ona poczekać te kilka tygodni. Zwłaszcza, że była na w miarę bezpiecznym wybiegu... A zamiast niej można było wyciągnąć innego psa. :-o
Wiem, że zaraz padnie argument, że w hoteliku można sprawdzić psa. No ale przecież DNH zadeklarowała wzięcie Pięknej już jakiś czas temu. Rozumiem, że nie nalegali na sprawdzenie suki?
Zaznaczam, że kiedy wieźliśmy ją do W-wy byłam przekonana, że niemiecki domek "nie wypalił".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, nie znam okoliczności wyciągnięcia Pieknej. Po prostu było chyba miejsce Dinga, który nie wyszedł z Boguszyc. Natomiast jestem przekonana, że przy psie tego rozmiaru zawsze warto sprawdzic zachowanie poza schronem i to przed adopcja do innego kraju. Tu wiec nie widze problemu.,

Co do masowych transportow -- chodzilo mi Wellington o transporty psow, ktore jada nie majac DS.. Jedyny pies jakiego wyadoptowalam za granice (dziadek Toffik, ma swoj watek) tez jechal w duzym transporcie, do DS, oczywiscie. Poniewaz jest bardzo wiekowy, bardzo sie martwilam jak zniesie podroz -- przypuszczam, ze wzieto wiek pod uwage, bo podroz spedzil na kolanach pani z fundacji. Otrzymywalam tez z drogi wiadomosci co pies robi i jak sie zachowuje. Wiesci mam do teraz. Przed adopcja mialam kontakt telefoniczny z domkiem. Nadal mam. Kiedy chce moge zadzwonic, lub dzwonia do mnie.
Dodam, ze Toffik wskoczyl na miejsce Kladki, kiedy okazalo sie, ze jest pewne ryzyko, ze DS okaze sie jednak DT.. I na wyslanei jej do DT sie nei zdecydowalysmy. Nie wiem czy slusznie czy nie - moze mialaby juz dom staly? Na razie nadal jest w hoteliku w Polsce, wiec tez ma fajnie. No, ale dzieki temu, ze Kladka zostala w Polsce, to dom zyskal Toffik, ktory nie mial tu wiekszych szans na dom.

No i teraz ja sie rozpisalam, a to watek Pieknej...

Link to comment
Share on other sites

Zofio, to nie tak. Jak pisalam wczesniej Piekna juz dosc dlugo szuka domu.
Jak ja zabieralismy, to jeszcze nie bylo tej oferty.Gdyby byla, to na pewno inny pies pojechalby do Hoteliku. To logiczne.Tym bardziej, ze Piekna nie jest psem lekliwym, ktory potrzebuje domu przejsciowego.
Kiedys, faktycznie byl zainteresowany dom dla niej, ale to nie wypalilo.
Chociaz zaniepokoila mnie ta jej zazdrosc o czlowieka o ktorej pisze Megii..
Z jednej strony, wcale mnie to nie dziwi, ale z drugiej troche sie martwie zeby to nie stalo sie zasada, ze odpedza inne psy od Pani.

O rozmowe poprosilam CoolCaty. Zna niemiecki, zna psa, doskonale wie o co spytac i jak poprowadzic rozmowe.

Link to comment
Share on other sites

30 psów?? a skąd takie wiadomości???
bzdura!
prosze nie pisać , skoro sie nie wie!
A o Sarze rozmawiałam z szefowa. Nie wiedziały, że pies nie maił kwarantanny. Sunia znalzała DS i wkurzyły sie, że znalazł sie dom w Polsce, ale nie na dom, tylko ludzi, którzy im ją dali. Ja sie nie dziwnie. Skoro sie psa wysyła do Niemiec, powinno sie brac pod uwage kwarantane, chec Chec szukania przez właściciela. Tyle na ten temat, uważam, że nie zawinili, nic a nic.
Uważam, że jesteście nie sprawiedliwe. Znam osobiscie kilka DT w Polsce, które sa gorsze do schroniska, ale dajecie tam psy, no i? Bo Polki? to można?
Znam osobiscie z Dobermann Nothilfe kilka osób. szefowa nawet zobacze w tym tygodniu. Oburza mnie fakt obrażania osób, które sie nie zna. Zagraniczne adopcje są OK, jesli wie sie gdzie pies jedzie. Ja im ufam, a wy? Jesli nie-to nie wysyłajcie ich do mnie! Sa wszystkie dane, co jeszcze chcecie? Osobiscie tam jechac? Ależ prosze bardzo! Kto broni????
Zaczyna mnie to wkurzac, zwłaszcza, że jest drugi dom, dla starego psa, ze schroniska, który siedzi juz ponad rok w schronie, ma ponad 10 lat i porabani ludzie go nie wydadzą, mimo zdjęc z nowego domu, mimo kontaktu osobistego z domem, bo zagranica. Szkoda mi takich psów, i takich ludzi...
kurde, miałm juz nie wchodzić na dogo i zastanawiałam sie czy w ogóle pisac o tym, że Piekna ma dom zagranica, Miałam racje, co, Ania??

Link to comment
Share on other sites

Będzie OFF. To jest wątek Pięknej więc kolejny raz przepraszam. Przemyślałem złożoną propozycję założenia wątku o zagranicznych adopcjach - zrobię to. A tu i teraz powiem tyle, żadne adopcje za granicę nie są rozwiązaniem naszych polskich, psich i kocich problemów. O tych adopcjach nie powinno się nawet pisać dlatego żeby nie robić nadziei naszym woluntariuszom, zamieszania, wody z mózgu, ani reklamy niemieckim organizacjom, które w swojej masie w 80 % robią to dla kasy. Byłem w tym tyg. w Schwedt-Krajnik Dolny. Mało mnie szlag nie trafił po tym czego się tam dowiedziałem i naoglądałem. :angryy: :mad:Dziś dostałem maila od małej organizacji z Niemiec, która donosi, iż jedna z większych, niemiecka obecna w Polsce w większej części przekazuje zabrane psy z Polski po prostu pośrednikom na sprzedaż, aniżeli szuka im DS - jeśli - to sporadycznie.:angryy: :mad: Liczba zaś wywożonych psów nie jest mała. Ustalę to tak czy owak.
Nawet jeśli AisoK, kogoś z dwunożnych przy tej okazji obrażę to mam to w małej dbałości.
Podkreślam zdarzają się dobre adopcje. Mi się takie zdarzają - jedna w roku lub na dwa lata. Są masz rację, są takie. Ale to wyjątki. W sprawie Sary DNH nie jest bez winy, nie wiesz o wszystkim.:mad:
Przepraszam za język ale jestem wściekły:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Podczytuję wątek,bo sunia zaiste wielkiej urody jest:loveu:
Wydaje się nieprawdopodobne,że nikt w Polsce jej nie chce?:crazyeye:
A Brutus do jakiego wspaniałego domu trafił!
Wygląda na to,że za mało starano się szukać tu w Polsce?
Szkoda,bo co będzie jak się tam z psem państwa nie zgodzi? I psy się będą gryzły? Czy państwo są do tego przygotowani? Co wtedy zrobią z Piekną?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisaK']30 psów?? a skąd takie wiadomości???
bzdura!
prosze nie pisać , skoro sie nie wie!
[/quote]

Skad takie wiadomosci ?
Ano ze strony Dobermann Nothilfe !
Zostala juz podana wyzej :
[url=http://www.dobermann-nothilfe.de/index.php?searchword=polen&option=com_search&Itemid=]Dobermann Nothilfe e.V. - Suchen[/url]

Wiec kto tu czegos nie wie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Będzie OFF. To jest wątek Pięknej więc kolejny raz przepraszam. Przemyślałem złożoną propozycję założenia wątku o zagranicznych adopcjach - zrobię to. [/quote]

Nie musisz zakladac watku, on juz jest. Wystarczy poczytac forum:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/co-powinnismy-wiedziec-wyadoptowujac-poza-granice-polski-89321/[/url]

Tam naprawde twoje obserwacje zostana przyjete z wdziecznoscia.
I naprawde apeluje o zwrocenie watku Pieknej.

Link to comment
Share on other sites

Tak Anetto, byloby niezaprzeczalnie super.Tez bym wolala.
Od maja zdjecia Pieknej sa wysylane do ludzi.Juz prawie 5 miesiecy.
Na poczatku czerwca zostala zachipowana. Na liscie Miau wisi caly czas.
Jesli masz jakas propozycje, slucham. Zaryzykujesz, ze Piekna przez nastepne 5 nie znajdzie domu? To nie jest mlody pies, pol roku to dla niej kawal zycia.
Wezmiesz na siebie jej leczenie, pobyt w platnym dt i o czym nie wolno zapominac fakt, ze przyzwyczai sie do ludzi u ktorych teraz jest, a pozniej znowu bedzie musiala do innych? To bedzie dla niej dobre?
Jakby byla brzydka, to moglaby jechac do Niemiec?

Link to comment
Share on other sites

chore to jest!
nie lubię jak się oczernia ludzi, których kocham za to co robia i znam osobiscie(was nie! i bardzo sie z tego ciesze!). Szkoda mi takich ludzi, zadymiarzy, chorych z zawiści, niemocy...
może wezmiecie te 40 dobermanów same wyciagniecie i wyleczycie?
nie wchodze tu juz i jesli ktos cos ode mnie chce-prosze o kontakt,
jesli Piekna nie jedzie dajcie mi tylko znać na meilu...
pozdrawiam zażenowana..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Tak Anetto, byloby niezaprzeczalnie super.Tez bym wolala.
Od maja zdjecia Pieknej sa wysylane do ludzi.Juz prawie 5 miesiecy.
Na poczatku czerwca zostala zachipowana. Na liscie Miau wisi caly czas.
Jesli masz jakas propozycje, slucham. Zaryzykujesz, ze Piekna przez nastepne 5 nie znajdzie domu? To nie jest mlody pies, pol roku to dla niej kawal zycia.
Wezmiesz na siebie jej leczenie, pobyt w platnym dt i o czym nie wolno zapominac fakt, ze przyzwyczai sie do ludzi u ktorych teraz jest, a pozniej znowu bedzie musiala do innych? To bedzie dla niej dobre?
Jakby byla brzydka, to moglaby jechac do Niemiec?[/quote]




aaaaaaaaaaa.. mam pytanie najważniejsze

piszesz 5 m-cy nikt o piękna nie pytał i domu ani widu ani słychu



a gdzie miała te ogłoszenia .....5 m-cy suka szuka domu a watek ma raptem od [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] 26-08-2009, 13:32 pierwszy wpis


to gdzie kochane słodkei ciotki tak szukałyscie tej pomocy !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Anetto, mam Ci skrzynke mailowa wyslac? Moze jednak nie. Na poczatku czerwca byla chipowana i jej zdjecie pojawilo sie na liscie psow szukajacych domu,juz wczesniej byly jej zdjecia wstawione na Dogo przez Zofie. W ogole byly dostepne jeszcze przed cala boguszycka akcja.
Nikt jakos sie specjalnie tym psem nie interesowal dopoki nie napisano, ze moze pojechac do Niemiec.
Sonikowa zadala krotkie pytanie.
Jakie sa zarzuty co do tej konkretnej adopcji?
Ja pytalam, czy masz inna propozycje?
Odpowiedzi na oba brak.

Decyzja co do wyjazdu Pieknej jeszcze nie zapadla.
Wbrew wielu sugestiom w tym watku, mamy na wzgledzie tylko i wylacznie jej dobro.
Pojawily sie problemy ze zdrowiem Pieknej, musimy zebrac wszystkie informacje i wtedy podejmiemy decyzje, czy dziewczyna w ogole zostanie wydana do jakiegokolwiek domu. Nie pod wplywem presji i nagonki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']aaaaaaaaaaa.. mam pytanie najważniejsze

piszesz 5 m-cy nikt o piękna nie pytał i domu ani widu ani słychu
a gdzie miała te ogłoszenia .....5 m-cy suka szuka domu a watek ma raptem od [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] 26-08-2009, 13:32 pierwszy wpis
to gdzie kochane słodkei ciotki tak szukałyscie tej pomocy !!!!![/quote]

No i właśnie chyba kolejny raz prawda gdzieś umknęła...

Link to comment
Share on other sites

na poczatek mam dla suni allegro

podaj mi linki do ogłoszeń suni aktualnych ...
abym nie dublowała ogłoszeń

i jakie to nagle pojawiły sie kłopoty ze zdrowiem suni ????


[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] zastanawiam się czy szukano intensywnie Piekniej domu??? w POlsce!!!!!![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ja naprawde nie rozumiem o co chodzi.. jest dom stały w Niemczech, dobry, sprawdzony dom - tak sprawdzony jak w Polsce. W czym problem? Nie chce mi się wierzyć, że chodzi o to, ze Niemczech, bo za bardzo was wszystkie ciotki szanuję i cenię :-)
O co chodzi z tymi pytaniami o ogloszenia? Że niby Piekna specjalnie nie oglaszano w Polsce, bo miała do Niemiec jechać? A co to w Niemczech nie ma bezdomnych leonów?
Slowo honoru mojego, że nie rozumiem w czym problem. Rozumiem w czym problem jesli pies jedzie nie wiaodmo gdzie, jesli nie ma kontaktu itd. Rozumiem, sama sie w jendej adopcji zagranicznej wkurzalam i niestety bezskutecznie... Naprawde.
Ale w czym problem tutaj?? Prosze wyjasnijcie, bo zadyma sie robi a nie ma chyba powodu...

Link to comment
Share on other sites

No nareszcie. Nie ukrywam, ze czekalam az ktos wreszcie spyta o problemy ze zdrowiem Pieknej.Odnioslam wrazenie, ze nikogo to nie zainteresowalo..
Anetto, ciesze sie, z chociaz Ty to zrobilas.
A propozycja allegro jest chyba pierwsza,. Przeciez napisalam, ze wczesniej nie bylo zainteresowania pomoca.

Problmy z uszami jakby nie sa niczym nowym u boguszyckich psow. Sunia ma plukane 2 x dziennie uszy,jeszcze przez 6 dni.
Czeka nas konsultacja okulistyczna. Zapadnie wtedy decyzja, czy oczy trzeba operowac. I tu zaczynaja sie schody, gdy wet, ktory opiekuje sie obecnie Piekna sugeruje, ze cos z sercem moze byc nie tak.
Zdecydowanie przed operacja konieczna bedzie konsultacja kardiologiczna.
Piekna utyka, nie caly czas, wiec trudno to bylo wczesniej wychwycic.Na przednie lapy, raz na jedna, raz na druga. Sugerowana: koslawosc lap przednich - konieczny moze byc rtg.
I na koniec stan skory, wet sugeruje problemy z tarczyca, a co za tym idzie musimy zrobic komplet badan.

[SIZE=1]Wellington, widze, ze nie znasz w ogole watkow z Boguszyc...
W glownym watku sa podane linki. Wielokrotnie bylo tam pisane, ze w miare szczegolowa lista psow i kotow szukajacych domow jest podana w glownym watku na Miau.
Na tej liscie opiera sie Fundacja Argos i osoby poszukujace zwierzaka.
Stworzenie jej na dogo bylo niemozliwe z uwagi na przeskakujace posty i ograniczenie do 5 zdjec w poscie.
Lista na miau zawiera kilkaset zwierzat.
Podzielona jest na zwierzeta, ktore sa w Boguszycach i na te, ktore trafily do dt, hotelikow i ds.W miare mozliwosci umieszczane sa tam opisy zwierzat,ich dolegliwosci, wiek itd.
Na Dogo Zofia&Sasza, jeszcze przed cala akcja wkleila bardzo duzo zdjec boguszyckich psow.
Kazdy kto chce pomoc jakos do tych watkow trafia..[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...