Jump to content
Dogomania

Westi sam w domu


R

Recommended Posts

Mam pytanie do posiadaczy psów Westie Terier. Chciałbym się dowiedzieć jak psy tej rasy radzą sobie z samotnością, gdy właściciel idzie na 8 godzin do pracy. Zastanawiałem się nad kupnem psa, ale po lekturze paru książek, gdzie napisano, że Westi znosi samotność do 5 godzin mam pewne wątpliwości. Przez jakiś czas (3-4 miesiące) nie powinienem mieć problemów z towarzystwem dla psiaka, ale później niestety będzie skazany 8-9 godzin samotności. Będę wdzięczny za jakieś informacje/wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Czasem westomaniacy zagladają również tutaj, ale Nitencja i Weridiana
( Axela?) mają rację, że tam zapewne wiele osób Ci podpowie jak to jest z westikami . Ja ze swej strony mogę Ci powiedzieć, że nasza Fibi czasem siedzi sama w domeczku około 8-10 godzin. I jak do tej pory, a mamy ją już ponad rok nic nam nie nabroiła. Owszem, przeczytała kilka gazet pzostawionych na stole, próbowała też przesadzać nam kwiatki, ale żednego wycia, szczekania i demolowania mieszkania nie było. No potrafi tez czasem przenieść zawartość miski ( głównie suchą karmę) i "zakopać" w naszym łóżku. :lol: Fakt, że od samego początku staraliśmy sie ją zostawiać samą. Westiki to śpiochy, więc gdy nikogo nie ma w domu nasza Fibi śpi, ale jak wracamyą do domu , to potrafi wtedy poszaleć :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73'] Weridiana ( Axela?) [/quote]

Axelo teraz musisz się przyznać bo już 2 osoby cię rozpoznały :D

Wracając do tematu, mam AT króty czasem zostaje sam do 5 godzin - nie mam zadnych problemów. Sąsiedzi mają westa i zostawiają go na ponad 12... też nic nie psoci ale ja bym tak na ich miejscu nie postępowała.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za namiar na westie.net.pl
Zaraz się tam udam. Przez chwilę zawiesiliśmy decyzję o zakupie psa...ale nie na długo, bo po dwóch dniach to znowu główny temat w domu. Chyba skończy się tak, że pojawi nam się nowy członek rodziny i będziemy sie starać poświęcać mu jak najwięcej czasu. Pociesza mnie trochę fakt, że wiele osób z mojego otoczenia deklaruje pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[b]Bogula![/b]
Zaczął się sezon działkowy i Fiba woli kopać doły na działce niż stukać w klawisze :lol: A tak powaznie. ostatniobrakje nam czasu, ale mam nadzieję, że szybko to nadrobimy i juz wkrótce blog będzie uzupełniony.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='R']Mam pytanie do posiadaczy psów Westie Terier. Chciałbym się dowiedzieć jak psy tej rasy radzą sobie z samotnością, gdy właściciel idzie na 8 godzin do pracy. Zastanawiałem się nad kupnem psa, ale po lekturze paru książek, gdzie napisano, że Westi znosi samotność do 5 godzin mam pewne wątpliwości. Przez jakiś czas (3-4 miesiące) nie powinienem mieć problemów z towarzystwem dla psiaka, ale później niestety będzie skazany 8-9 godzin samotności. Będę wdzięczny za jakieś informacje/wskazówki.[/quote]


Mam teriera i przyznam, ze też bardzo często zostaje on sam w domu na pare godzin (5-7) ale staramy się aby nie trwało to za długo... NA samym początku po kupnie psa nie radze, zeby został on sam w domu na tyle godzin. Przynajmniej przez miesiąc, może dwa powinien z nim ktoś przebywać. Następnie należy go przyzwyczajać do tego, ze bedzie sam, poprzez na wyjście do sklepu i zostawienie go na 30 min samego (najlepiej zaczynać od nie za długiego czasu i później stopniowo coraz dłuzej go zostawiać) Później zbytniego problemu być nie powinno, ale powinien sie znależć ktoś kto bedzie go wyprowadzał, bo pies przez 8-9 godz nie mozę siedzieć w zamknięciu, bez zadnego spaceru itp
pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...