Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc. Pilnie !!!


Arturek

Recommended Posts

Witam

Moja prawie pięcio miesięczna suczka rasy labrador retriever jest do mnie agresyna. Polega to na tym że czasami mnie gryzie i według jej to jest zabawa gdy chcę ją skarcić np. dać (lekko) klapsa ona gryzie mnie mocniej !!! Co zrobić ?

Proszę o pomoc a nie pisanie postów dla zabawy !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arturek'] Co zrobić ?

[/QUOTE]Oddać wreszcie tego psa komus kto sie nim zajmie.
Od trzech miesiecy zakladasz takie same tematy, ignorujesz kompletnie to co Ci ludzie radzą, nie czytasz podsunietych linków i wyglada na to że czekasz na cud z nieba.

Żal mi Twojego psa.

Link to comment
Share on other sites

O, Arturek, witaj ponownie!:evil_lol:
na podstawie czego uznałeś że suka jest agresywna, a nie ze gryzie w zabawie lub w szczeniackim "droczeniu"? Potrafisz rozróżnić psa agresywnego od bawiącego się brutalnie? Pytam bo myślę że nie ma jeszcze mowy o agresji i Twoje "lekkie" klapsy są dla niej świetna zachętą do zabawy. Gorzej, jeśli jednak uznaje je za "atak". Wtedy faktycznie, może wchodzić w grę początek agresji ze strachu... przed Tobą. Tak więc "karć" ją dalej, a suka nigdy nie zaufa Ci jako przewodnikowi.

Link to comment
Share on other sites

Ja radziłabym otwierać jej drugą ręką pysk i stanowcze odsuwanie jej. Może w końcu pomoże. Jeśli uciekasz to jest dla niej super :razz: Ona się bawi w "zabijanie ofiary" a ofiara ucieka - hmm.. no to gonimy i gryziemy az padnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci co masz robić,pewnie, dam najprostsze rozwiązanie (j[SIZE=1]a je stosuje jak mój się za bardzo rozwydrzy[/SIZE]):
Daj suce komendę "siad" albo "waruj" i nagradzaj za wykonanie. To wszystko.

Z góry znam Twoją odpowiedź, ze suka nie posłucha wtedy. A więc co robić? Szkolić, szkolić, szkolić z radością - Twoja i psa. Codziennie, rano, w południe, wieczorem, w domu, na spacerze, w kuchni, w pokoju, w lesie, na ulicy, na klatce schodowej....Małymi kroczkami. (Czyżbym cytowała Panią Mrzewińską? ;))
Pokaż psu co MA robić, samo "przestań" nie mówi psu czego oczekujesz.

Link to comment
Share on other sites

Puli ma swieta racje, Arturek przeczytaj wreszcie ze zrozumieniem wczesniej polecane linki i zacznij z psem pracowac i go wychowywac, zamiast zakladac kolejne watki na ten sam temat.
Ile razy mozna sie powtarzac... Chciales psa, dorosnij do opieki nad nim, albo znajdz mu szybko dobry dom.

Link to comment
Share on other sites

Tylko metodą kija i marchewki:diabloti:
Gdy wycierałam łapki mojego psiaka to łapał moje ręce i próbował je kąsać. No to wtedy mówiłam źle, lekko klepnęłam w łebek. Za to gdy nie łapał moich rąk to mówiłam dobry piesek, głasałam i dawałam przysmak :evil_lol: I tak do skutku. Za jednym zamachem tak długo wycierałam te łapki, aż bez problemu dał sobie je wytrzeć :lol:

Link to comment
Share on other sites

spróbuj zapiszczeć przy następnym ugryzieniu. i nie żartuję sobie. ja tak robiłam- pies za mocno w zabawie capnął to piszczałam: kolejne chwytania nie były już tak mocne;) a z czasem zaprzestały / zamiast rąk podsuwałam zabawkę/.

druga metoda, którą kiedyś zastosowałam / nie wiem czy dobrze- ale podziałało:oops:/ : jak pies chwycił mi rękę w pysk, to delikatnie żeby psu nie zrobić krzywdy chwytałam za dolną szczękę a on automatycznie rękę wypluwał.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja mam jeszcze jedna metode jaka zastosowalam u swojego psa jako ze wygladalam jak masochistka z pocietymi lapami. Kiedy zaczynal bawic sie zbyt ostro zostal wyprowadzany automatycznie to drugiego pokoju (ktory znal i w ktorym mial zabawki i zapalone swiatlo) i zamykany na doslownie pare sekund, po czym drzwi sie otwieraly pies zaczynal znowu i tak w kolko az sie nauczyl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...