Jump to content
Dogomania

ropomacicze?


zaginiona sara

Recommended Posts

jakis czas temu znalezlismy suczke
byla w trakcie cieczki
minelo juz miesiac moze 2 patrze dzisiaj a ona opuchnieta jak na cieczke i lize sie, wszytsko poza tym jest w porzadku bawi sie, ale kiedys powiekszaly jej sie troszke sutki i miala cieply brzuch
sama jest wychudzona, przeszla odrobaczanie bo kostki z niej wystawaly
jutro dopiero do weta mozemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']jakis czas temu znalezlismy suczke
byla w trakcie cieczki
minelo juz miesiac moze 2 patrze dzisiaj a ona opuchnieta jak na cieczke i lize sie, wszytsko poza tym jest w porzadku bawi sie, ale kiedys powiekszaly jej sie troszke sutki i miala cieply brzuch
sama jest wychudzona, przeszla odrobaczanie bo kostki z niej wystawaly
jutro dopiero do weta mozemy[/quote]

A może sunia jest w ciąży? Wizyta u wet-a wszystko wyjaśni, jeśli to ropomacicze tym bardziej nic sama nie poradzisz.

Link to comment
Share on other sites

moze byc w ciazy bo trafila do nas jak juz jej sie cieczka konczyla
ale jest zywa, chudziutka, nic nie widac zeby cos sie w jej zachowaniu zmienilo, biega i skacze jak malpka
byla chuda wystraszona nie chciala jesc tylko drzala i troche sie slinila ze strachu i sie posikala a teraz rzadzi sie krolewna i ustawia moja suczke
polubily sie ale znow zaczynaja sie spory
jutro bedziemy u weterynarza
brzuszek ma chudziutki, sama jest szczuplutka przy mojej to szkielecik, dopiero zaczyna jej kostki zakrywac
jesli ropomacicze to kastracja koniecznie bedzie i to na juz, posprzedaje swoje kwiatuszki albo cos poszukam ale przylepka musi zyc
druga suczka wlasnie konczy cieczke i obie panie nerwowe sie zrobily i zazdrosne o siebie

Link to comment
Share on other sites

Przy ciąży dopiero po paru tygodniach zmienia się trochę zachowanie psa, w sumie najszybciej po połowie... Chociaż moja Tulcia dopiero niecały tydzień przed porodem zaczęła się inaczej zachowywać, jedyne co, to jakoś od połowy ciąży jadła więcej. Jeśli chodzi o ropomacicze, to nie ma co od razu sie tym przerażać, bo narazie jeszcze nie ma typowych obajwów, ale jeżeli nie planujesz szczeniaczków, to lepiej od razu ją wysterylizować dla własnego i jej dobra, no chyba, że stan zdrowia na to nie pozwala, ale raczej nie pisałaś żeby chorowała:smile:
Życzę zdrowia! =)

Link to comment
Share on other sites

Przy ropomaciczu sunia by dużo więcej piła i siusiała(wiadomo przy stanie zapalnym jets podwyższona temperatura wiec i pić się chce więcej a co za tym idzie częściej sunia wydala mocz).U mojej rottki pojawił się dodatkowo ropny wyciek z pochwy(chociaż to nie jest reguła),osowiałość,doatkowo sunia nie chciała kłaść się na brzuchu. USG wykazało ropomacicze.

Link to comment
Share on other sites

nic niepokojacego nie widze
ani brzucha wiekszego nie ma, jest szczuoplusienka jak patyczek
cokolwiek sie poprawia bo byla troche zaniedbana pare koltunow, wystajace kostki
sutki jej kiedys sie powiekszaly ale to naprawde nieznacznie takie jakby pierscienie wokol sutkow i przeszlo
jutro musimy odwiedzic weterynarza z malenstwem
je i pije normalnie, a nawet na zapas(ma troche w glowce zawirowanka, musiala walczyc o jedzenie to podkrada mojemu grubaskowi, jest zazdrosna)czytalam ze wydzielina jest mocno smierdzaca przy ropomaciczu a ona ma tylko troszke siersc pachnaca bo chcialam zeby psychicznie odpoczela i nie meczylam jej z kapaniem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...