Jump to content
Dogomania

Karmy bez zbóż


Bura

Recommended Posts

Zakla mam do Ciebie wielką prośbę, czy mogłabyś mi napisać jaki jest skład karmy Luposan (analiza zawartości) białka, tłuszczu, włókna. Byłabym bardzo wdzięczna ponieważ nie znalazłam tego nigdzie na necie a zastanawiam się nad tą karmą. Mój pies ma poważne problemy zdrowotne i powyższe parametry są kluczowe w doborze karmy. Z góry dziękuję! Pozdrawiam! ps. chciałam Ci wysłać priva w tej sprawie ale masz zapchaną skrzynkę i nowe wiadomości nie dochodzą;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergirl008']Zakla mam do Ciebie wielką prośbę, czy mogłabyś mi napisać jaki jest skład karmy Luposan (analiza zawartości) białka, tłuszczu, włókna. Byłabym bardzo wdzięczna ponieważ nie znalazłam tego nigdzie na necie a zastanawiam się nad tą karmą. Mój pies ma poważne problemy zdrowotne i powyższe parametry są kluczowe w doborze karmy. Z góry dziękuję! Pozdrawiam! ps. chciałam Ci wysłać priva w tej sprawie ale masz zapchaną skrzynkę i nowe wiadomości nie dochodzą;)[/QUOTE]

Tutaj jest skład: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/luposan/31656[/url]

[B]Skład:[/B]
mięso i produkty pochodzenia mięsnego (wyłącznie indyk & kurczak), wyroby pochodzenia mięsnego (słodowa mąka ziemniaczana), warzywa, oleje, tłuszcze (olej słoneczniekowy, tłuszcz drobiowy), składniki mineralne, jaja i pochodne, żelatyna, drożdże, zioła. [B]Dodatki:[/B]
witamina A (12.000 IE/kg), witamina D3 (1.200 IE/kg), witamina E (240 mg/kg), witamina B1 (4 mg/kg), witamina B2 (8 mg/kg), witamina B6 (4,8 mg/kg), witamina B12 (48 mcg/kg), biotyna (252 mcg/kg), kwas foliowy (0,40 mg/kg), niacyna (24,1 mg/kg), kwas pantotenowy (8 mg/kg), witamina C (160 mg/kg), siarczan chondroityny (1.300 mg/kg).


[COLOR=red][B]Przy alergii na drób polecam tą karmę:
[/B][/COLOR]
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/happy_dog_premium/happy_dog_my_little/218627[/url]

[B]Skład:[/B]
płatki ziemniaczane(43%), mączka z mięsa strusia(18%), białko z ziemniaków, tłuszcz drobiowy, olej słonecznikowy, hydrolizat wątroby, melasa z buraków cukrowych, wytłoki z jabłek(suszone), olej rzepakowy, sól morska, drożdże(wyciąg). [B]Dodatki:[/B]
[I]Witaminy:[/I]
Witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1.200 j.m./kg), witamina E (100 mg/kg), witamin B1 (5 mg/kg), witamina B2 (6 mg/kg), witamina B6 (4 mg/kg), witamina B12 (70 mcg/kg), biotyna(500 mcg/kg), kwas pantotenowy(10 mg/kg), niacyna(45 mg/kg), chlorek choliny(60 mg/kg).
[I]Pierwiastki śladowe:[/I]
żelazo [siarczan żelaza II ] (125 mg/kg), miedź(12 mg/kg), cynk [tlenek cynku] (110 mg/kg), mangan [tlenek manganu] (15 mg/kg), jod [jodek wapnia] (1,5 mg/kg), selen [selenit sodu] (0,15 mg/kg), kobalt [węglan kobaltu] (1 mg/kg).
[I]Aminokwasy:[/I]
DL-methionina (2.700 mg/kg).
Przeciwutleniacze, naturalna witamina E.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356'][COLOR=red][B]Przy alergii na drób polecam[/B][/COLOR] tą karmę:

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/happy_dog_premium/happy_dog_my_little/218627[/URL]

[B]Skład:[/B]
płatki ziemniaczane(43%), mączka z mięsa strusia(18%), białko z ziemniaków, [COLOR=red][B]tłuszcz drobiowy[/B][/COLOR], olej słonecznikowy, hydrolizat wątroby, melasa z buraków cukrowych, wytłoki z jabłek(suszone), olej rzepakowy, sól morska, drożdże(wyciąg). [B]Dodatki:[/B]
[I]Witaminy:[/I]
Witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1.200 j.m./kg), witamina E (100 mg/kg), witamin B1 (5 mg/kg), witamina B2 (6 mg/kg), witamina B6 (4 mg/kg), witamina B12 (70 mcg/kg), biotyna(500 mcg/kg), kwas pantotenowy(10 mg/kg), niacyna(45 mg/kg), chlorek choliny(60 mg/kg).
[I]Pierwiastki śladowe:[/I]
żelazo [siarczan żelaza II ] (125 mg/kg), miedź(12 mg/kg), cynk [tlenek cynku] (110 mg/kg), mangan [tlenek manganu] (15 mg/kg), jod [jodek wapnia] (1,5 mg/kg), selen [selenit sodu] (0,15 mg/kg), kobalt [węglan kobaltu] (1 mg/kg).
[I]Aminokwasy:[/I]
DL-methionina (2.700 mg/kg).
Przeciwutleniacze, naturalna witamina E.[/QUOTE]

to chyba jednak nie najlepszy pomysł ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']to chyba jednak nie najlepszy pomysł ;)[/QUOTE]

Ehh, wszędzie drób albo wołowina? :( Może znasz jakieś karmy bez tych składników (dla psów uczulonych na wołowinę I kurczaka)?

Edit: Już wiem, kupowałam tą karmę - mają tą samą nazwę Happy Dog Africa

[URL]https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/happy_dog_premium/happy_dog_supreme/139876[/URL]

[B]Skład:[/B]
płatki ziemniaczane (min. 45%), mączka z mięsa strusia (min. 17%), białko ziemniaczane, olej słonecznikowy, pulpa buraczana, hydrolizat z wątroby, ususzone wytłoki jabłkowe, olej rzepakowy, sól morska, drożdże suszone. [B]Witaminy i minerały:[/B]
Witamina A (15.000 IE/kg), witamina D3 (1.500 IE/kg), witamina E (100 mg/kg), witamina B1 (5 mg/kg), witamina B2 (5 mg/kg), kwas pantononowy (10 mg/kg), niacyna(45 mg/kg ), witamina B6 ( 4 mg/kg), witamina B12 (70 mcg/kg), biotyna 500 mcg/kg), żelazo (100 mg/kg), miedź (18 mg/kg), mangan (25 mg/kg), cynk (110 mg/kg), jod (1 mg/kg), selen (0,15 mg/kg), DL metionina (3.000 mg/kg).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']wyroby pochodzenia mięsnego (słodowa mąka ziemniaczana)[/QUOTE]

Ale jak to? :razz:

Bezzbożowe bezdrobiowe to np. Acana Pacifica i Grasslands, większość Wolfsblutów (dark forest, cold river, wide plain, blue mountain, green valley, wild pacific), TOTW rybny i White Wolfy (nord salmon i wild forest).
Orijeny też chyba są, ale nie wiem które.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Tutaj jest skład: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/luposan/31656[/URL].[/QUOTE]

[B][/B]leni dzięki za linka (byłam wcześniej na tej stronie bo zawsze najpierw przeszukuje net zanim zadam pytanie na forum żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie) ja prosiłam o skład w sensie analiza tak jak wymieniłam w poprzednim poście tzn. białko, tłuszcz, włókno to się wyraża najczęściej w procentach. w zooplusie niestety nie rozpisują szczegółowo wszystkich karm:/ Ale problem rozwiązany bo znalazłam angielską stronę testującą karmy i tam ktoś już opisał dokładnie luposan więc pytanie nieaktualne;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ale jak to? :razz:

Bezzbożowe bezdrobiowe to np. Acana Pacifica i Grasslands, większość Wolfsblutów (dark forest, cold river, wide plain, blue mountain, green valley, wild pacific), TOTW rybny i White Wolfy (nord salmon i wild forest).
Orijeny też chyba są, ale nie wiem które.[/QUOTE]

[SIZE=2]Dzięki :) Ja już próbowałam wszystkich karm i jedyne jakie mogę mu dawać to Happy Dog ze strusiem i Healthy Paws z królikiem - stosuję je zamiennie (ta druga zawiera zboża). Na wiele rybnych karm też ma uczulenie (być może na jakiś ich składnik)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...