Jump to content
Dogomania

Propozycja Zmiany Ustawy - Pogwałcenie Praw Konstytucyjnych!


Chima

Recommended Posts

To jest niedorzeczne!!!!!!!!!
Przeciez pies nie jest rzecza!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Ciekawe jak oni to beda egzekwowac? Juz tezaz trzeba zglaszac psiadanie takiego psa ale nikt tego nie sprawdza......ja mam psa i jak dotad nikt do mnie nie przyszedl po jakis kwitek, i nit nawet nie podejzewa ze moj pies nalezy do ras agresywnych.....nigdy nie zrobil krzywdy nikomu i niczemu wrecz przeciwnie to ja sie boje o niego zeby mu zadne inne zwierze czy czlowiek nie zrobil krzywdy.
Rozumiem ustawa jest zrobiona z mysla o nieodpowiedzialnych wlascicielach, jakich jest wielu, ale do chol.....dlaczego maja na tym cierpiec zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

:o , nie ma to jak przegiąć pałę w drugą stronę, ale ja uważam że przy nieudolności naszego systemu egzekwowania dużo się nie zmieni....( albo chcę w to wierzyć...) napewno będzie można "załatwić" sobie taki czy siaki papierek, to się napewno nie zmieni, poza tym miejmy nadzieję że to g.... nie przejdzie

Link to comment
Share on other sites

[b]Gorzała,[/b] nad tą ustawą chyba jeszcze nie głosowano w sejmie.
Po sejmie jest kolej na senat i ewentualnie znowu sejm, a jak się sejm rozwiąże to znając życie ta ustawa pójdzie do kosza, bo nowi „mondrzy” z założenia uważają, nawet tego nie czytając, ze to co zostało zaproponowane przez poprzedników jest głupie, :lol: więc nowy minister nie będzie miał co podpisywać. Poza tym mamy jeszcze po drodze do "wejścia w życie" prezydenta :wink:

A pytam kto to zaproponował, bo bardzo chciałabym wiedzieć na kogo NIE głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Ręcę opadają . Banda 560 zdyskwalifikowanych moralnie i pod każdym innym względem ludzików decyduje o losie innych , nie bacząc na żadne argumenty .... po prostu kolejne gosowanie w przerwie między koniaczkiem w sejmowym barze , wódką u starosty a łapówką od prezesa . Ale to nie tylko nasza specjalność , cała Europa i pół stanów oszalało w tym temacie .

Przyznaję , że myślałem , że ten projekt wiąże się z poszerzeniem listy i jeszcze mogłem to jakoś zrozumieć , mimo w zasadzie dyskawlifikującej propozycji "pozbycia" się psa . A tu widze stara technika władzy - zrobić ruch pozorny , nie zaszkodzic wpływowym ( w tym wypadku hodowcom astów itp.) i dać masom ochłap. "Pies w typie" - już widzę inteligentów ze starży miejskiej określających typy napotkanych psów . Paranoja !

Link to comment
Share on other sites

:stupid:

[quote name='Sławek'] [b]nie zaszkodzic wpływowym ( w tym wypadku hodowcom astów itp.)[/b] i dać masom ochłap. [b]"Pies w typie"[/b] - już widzę inteligentów ze starży miejskiej określających typy napotkanych psów . Paranoja ![/quote]
:hmmmm: No własnie.
Może ja za głupia jestem, ale jak laik ze strazy miejskiej odrozrózni pit bulla od asta ???? :niewiem: (ja się w zyciu naoglądalam i psow na zywo i zdjęć i nadal ich nie odrózniam na ulicy :oops: )
Własciciel asta ma z rodowodem w kieszeni chodzic? :niewiem: A jak ma psa bez rodowodu, to co? :niewiem:
Poza tym w FCI, a jednoczesnie w naszym ZK nie ma takiej rasy jak pit bull, bo nie jest uznana. To jak udowodnia, ze ten pies to pit bull, albo pies jego w typie?
Ja na miejscu wlascicieli bym mówila, ze to pies "w typie asta" :lol:

I widze, ze zrezygnowali z mastifa, chociaz nigdy nie było wiadomo o ktorego mastifa im chodzi :lol:
A czemu nie wpisali ON-ów ? :roll:

oddanie psa do schroniska to koszmar, schroniska i tak są przepełnione :cry: a taki pies oblozony takimi restrykcjami ma najmniejsze szanse na adopcje :( Tam to dopiero mu sie psychika zwichruje :(
Bosze ja bym chyba umarła, jakby mi przyszlo mojego psa oddac :( (chociaz ona nie lapie się w żaden typ ) o psie, ktory nas kocha bezgranicznie nie wspomnę :( i nie wyobrażam sobie, zebym ją miala oddac nawet komuś innemu, bo po prostu ktos dla niej obcy sobie z nia nie poradzi, ona sie obcych nie slucha ... a to dopiero może doprowadzic do nieszczęścia :roll:
Czy te glomby wzięły pod uwage, psychike psa ? :evil: Taka Tosa na przyklad to "pies jednego wlaściciela", jak większośc molosów,
Ja se tego nie wyobrażam :evil:

Nie moznaby tego do Trybunalu Konstytucyjnego jakoś zglosić? :roll:

Podrawiam wszystkich wlascicieli "groźnych psów"

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie bo dla mnie niejasne jest sformuoanie, ze gmina moze wyznaczyc tereny gdzie pies moze chodzic bez smyczy lub bez kaganca? Czyli ze wszedzie ma chodzic w tym i w tym a tylko w wyznaczonych meijscach moze byc na smyyczy lub w kagfancu? Czy moze beda to tzw. miejsca publiczne ktore okresla ustawa gdzie pies ma byc w tym lub w tym? No i oczywiscie istotna kwestia. Czy obecne uchwaly rady gminy która maja inne postanowienia co do kaganców (u nas jest smycz i kaganiec0 z dniem wejscia w zycie ustawy beda neiwazne i bede mogla psa prowadzic tyloo na smyczy?

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że to może zostać podpisane, jest to paranoja. Na liście są rasy, które większość z nas (psiarzy) widziała tylko na zdjęciu, ale też są dwie bardzo popularne i obawiam się, że schroniska będą pękać w szwach od rottków i kaukazów. Koszty takiego zezwolwnia są spore: ok. 100 zł OC, min. 500 zł szkolenie + egzamin, teraz pozwolenie kosztuje ok. 180 zł, opinia psychologa też będzie nie za darmo, niekaralność (zaświadczenie - nie wiem ile), a jak ktoś kupił psa z typie np. rottka za 200 zł i ma do niego podejście przedmiotowe to zgadnijcie co z nim zrobi....

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony powinna zostać rozszerzona o ONy, ASTy, dobermany, bulki, ale to są popularne u nas rasy i w efekcie końcowym znowu schronisko by czekało ogromną ilość psaów. Może lepiej, że zostały psy żadkie a przynajmniej w większości. Ja o siebie się nie martwię bo zawsze walczyłam o prawo do normalnego życie mojej suki i walczyła będę. Oczywiście, że jest napiętnowana opinią o rasie, ale myślę, że jest szczęśliwa. Tylko ilu właścicieli dołoży starań, żeby zapewnić psu godne życie, postarać się o niezbędne papiery itp.? Zrobią to tylko miłośnicy rasy a nie ci, którzy kupują psa na bazarku, żeby coś pilnowało obejścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała'] to [b]Ja i[/b] moje CdB będą legalnie mogły wyjść na ulicę [b]wyłącznie na smyczy i w kagańcu[/b]......[/quote]

:o własciciel psów z listy też ma kaganiec zakładac? :o
:wink:

A ja ciekawa jestem, czemu na liście nie ma oprócz ast-ów i ON-ów, jeszcze jużaka, azjaty, czy CTR-a :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może faktycznie powinna być rozszerzona, ale tylko o psy nowonabywane, bo wtedy kretyni zastanowili by się czy kupić psa, a tak to się będą się ich pozbywać.
Ja kiedyś kupię sobie Dogo Canario to jest moje marzenie i nie przerażą mnie żadne przepisy ;).
Pogryzienia były i będą niezależnie od ustaw, teraz są pożywką dl mediów i to oni zrobili morderców z rottków, pittów, ASTów.

Link to comment
Share on other sites

Pani Piekarska powiadasz :evilbat: Idiotka :evil:

Wysłałam do Arki linka do tego tematu wraz z wyłuszczeniem sprawy .
Ona ma doświadczenie „w zwierzęcym prawie” i może cos wymyśli lub cos wynajdzie, coby dało szanse tą durnotę obalić w zarodku :-?

Link to comment
Share on other sites

Gorzała toś mnie zastanowił. Ja byłam przekonana, ze ustawa ma wyższa rangę nad uchwała rady gminy i o ile stara ustawa pozostawiała dowolnosć w kwesti smycza i kaganca gminom tak ta chyba swym zasiegiem caly kraj obejmuje. Chyba ma na celu ujednolicenie przepisów z tego co sie orientuje. Bo mi by na tym zalezało, bo z moja sunia łagodna jak barane moglabym rzestac udawac greka w kantarku, który robi za kaganiec...

Link to comment
Share on other sites

Marne szanse na "obalenie w zarodku" - tylko dwie sytuacje wchodza w grę : albo Senat uchwali poprawki zmieniające ustawe w przyzwoitym kierunku ( nierealne) albo Prezydent nie podpisze bądź skieruje do TK (bardzo mało realne) .

Pamiętajcie , że obywatele mogą dochodzić stwierdzenia naruszenia Konstytucji - a w konsekwencji "obalenia" ustawy - tylko po wyczerpaniu całego toku instancji i ostatecznym orzeczeniu przez sądy lub organy administracyjne o jego prawach lub obowiązkach i to tylko takich , które są okreslone w konstytucji . Nie wyobrazam sobie , że ktoś zaryzykuje spór przed sadem lub urzędem , gdzie w grę będzie wchodziło np. odebranie mu psa , bo do czasu sprawy przed TK minie sporo czasu . Kontrola nie związana z jakimś konkretnym postępowaniem sadowym albo administracyjnym może być wszczęta tylko na wniosek posłów , senatorów , Prezydenta , premiera etc. Chyba tylko Rzecznik Praw Obywatelskich wchodziłby w grę .

Ale spójrzmy realnie - tłuszcza już się cieszy , że dokopali następnym , którzy mają coś swojego , co ich cieszy i co jest dla nich wazne . Słuchałem dziś Trójki na ten temat i głosy "nie-psiarzy" sa jednoznaczne - ograniczyć , nałozyć podatki , podokręcac sruby gdzie się da . Bulanda po prostu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']A ja ciekawa jestem, czemu na liście nie ma oprócz ast-ów i ON-ów, jeszcze jużaka, azjaty, czy CTR-a :roll:[/quote]

I dobrze, że nie dorzucili CTR-a, bo miałabym problem :evil: .
CTR-ów (zreszta innych ras może też, nie wiem) teraz jest dużo więc pewnie, któryś z osłów go ma, to i rasę wywalił.

Ciekawi mnie jak miałabym swojego psa przeszkolić do ukończenia 1,5 roku, jak on ma już ponad 3 lata.

A jakby co, to ostrzygę go na sznaucera i bedę mówia, że to sznaucer :wink:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek'] I dobrze, że nie dorzucili CTR-a, bo miałabym problem :evil: . :.[/quote]

Mnie nie chodzilo o nagonke na CTR-y :oops: To był przyklad, ja po prostu nie rozumiem klucza wedlug ktorego kierowano się przy umieszczaniu danych ras na liście :-?


[quote name='Ludek'] A jakby co, to ostrzygę go na sznaucera i bedę mówia, że to sznaucer :wink:.[/quote]
No i pewnie nie tylko Ty wpadniesz na taki lub podobny pomysł.+- :wink:
Polak potrafi :D

Jakbym miala tose to bym opowiadała, że to dog niemiecki bez papierów z niekopiowanymi uszami :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']

Rasy psów uznawanych za agresywne to:

> amerykański pitbull terrier,
> pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
> buldog amerykański,
> dog argentyński,
> pies kanaryjski (Perro de Presa Canario),
> tosa inu,
> rottweiler
>akbash dog,
> anatolian karabash,
> moskiewski stróżujący,
> owczarek kaukaski.

Sławomir Wikariak[/quote]

Czy na jakiejs oficjalnej np. MF itp. stronie można znaleźć ten wykaz?

Link to comment
Share on other sites

Ministerstwa Finansów ? Nie sadzę 8)

Tutaj masz , prosze , link do tekstu noweli przyjętej przez Sejm .

[url]http://orka.sejm.gov.pl/opinie.nsf/nazwa/2903_u/$file/2903_u.pdf[/url]

A tutaj aktualnie obowiązujące rozporządzenie do ustawy o chronie zwierzat z tzw. "listą" .

[url]http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20030770687&type=2&name=ATTN2ASY[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sławek']Ministerstwa Finansów ? Nie sadzę 8)

Tutaj masz , prosze , link do tekstu noweli przyjętej przez Sejm .

[url]http://orka.sejm.gov.pl/opinie.nsf/nazwa/2903_u/$file/2903_u.pdf[/url]

A tutaj aktualnie obowiązujące rozporządzenie do ustawy o chronie zwierzat z tzw. "listą" .

[url]http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20030770687&type=2&name=ATTN2ASY[/url][/quote]

Dzięki. Oczywiście, że mi się pochrzaniło z tym MF 8)

Link to comment
Share on other sites

Czy u nas w kraju nie jest tak, ze prawo nie działa wstecz? Jezeli tak to chyba Ci którzy juz maja psa z listy nie beda musieli przestrzegac tych wszystkich "nowosci". Bo niby z jakiej racji ktos kto ma rottka raptem musi go zaczac szkolic..(moze byc za stary), po co ma robic testy skoro ma psa przez X czasu i po co mu raptem "nowe zezwolenie" i cała reszta? Czy to przypadiem nie bedzie działalo tylko w stosunku do nowych nabywcow psiakow?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...