Jump to content
Dogomania

Wakacje z psem - Chorwacja


Moniqua

Czy zostawiłeś kiedyś psa w hotelu dla zwierząt?  

307 members have voted

  1. 1. Czy zostawiłeś kiedyś psa w hotelu dla zwierząt?



Recommended Posts

Rodzice, dziecko i psiak - na wakacjach -Chorwacja.Może to będzie trochę kontrowersyjne co napiszę, ale zobaczymy.

Pies niestety chyba nie był zadowolony (ja też, ale z innych powodów-nie psich :evil: )

1. Zero trawy- tylko jakeś nędzne chaszcze z małymi rzepami

2.Plaże nie do biegania (to co piszą w katalogach o piasku to bzdury)

3.CZyli spacer rano 7-8, potem dopiero po 19(dłuzsze chodzenie, a nie wybieg na siusiu)- czyli 10 godzin w domku-na szczęscie z klimatyzacją

4.okropnie śmierdzące studzienki, które omijał w odl co najmniej 2 m.

I teraz mam dylemat-co dalej- czy brać np. psa na narty-wiedząc że i tak będzie musiał być w domku czy zostawic z rodziną, która go rozpuści totalnie?Z drugiej stromy to czy pies musi mieć wakacje???Bo przecież dla niego nasz wyjazd nie był czymś innym- tak samo siedział w domu???Tylko , że w innym.I co Wy na to?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Myslalam ze to tylko moj pies nie jest zadowolony z wakacji w Chorwacji:D

Wprawdzie tam mielismy gdzie chodzic, ale Cortina nie chetnie sie tam ruszala. Cortina juz 3 rok z nami jezdzi, ale my i tak nie mielibysmy jej z kim zostawic:( . Za to po powrocie do domu docenila swoje katy i trawe ktorej jej tak bylo brak;)

Pozdr

Monika z Cortina

www.rino.z.pl

Link to comment
Share on other sites

Rodzice, dziecko i psiak - na wakacjach -Chorwacja.Może to będzie trochę kontrowersyjne co napiszę, ale zobaczymy.

Pies niestety chyba nie był zadowolony

Bo Chorwacja Chorwacji nie równa i jeżeli wybiera się wczasy w tak upalnych miejscach,trzeba zadbać o detale i przygotować się na niespodzianki i inne niż standard przewiduje spędzanie czasu.

My byliśmy w Chorwacji już dwa razy-z psami wrażliwymi na upał i wczasy były bardzo udane.

Psiaki kąpały się, ganiały za krabami,chodziliśmy na pizzę,na spacery-ale to wszystko trzeba szczegółowo zaplanować i z góry,uczciwie należy powiedzieć sobie,że odpadają zakupy w centrach handlowych,leżenie plackiem na plaży i oczywiście odpada wizja psa zostawionego w domu.

Jedziemy razem i razem się bawimy-to nasze podejście.

Psiakom pyśki się śmiały.

A kamienne plaże i zejścia do morza-ja osobiście polubiłam je ogromnie-są niezastąpione przy pływaniu i lekkim nurkowaniu.

Wakacje z psem-to trzeba lubić i chcieć-nie może to wypływać z poczucia przyzwoitości czy obowiązku.

Dla mnie nie ma wakacji bez moich bokserków,ale myślę,że w Twoim przypadku warto zastanowić się nad psim hotelem albo opiekunem.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, to nie tak- spacery były ,wieczorami, upal nie największy bo wybralismy północ , a nie okolice Dubrownika.A żałosne centra handlowe to po prostu tam nie istnieją, a zresztą akurat nigdy nie chodzę z psem na zakupy.

Ale powiedz mi np. czy psiaki po kąpieli płukałas pod przysznicem???jak znosiły te tony soli na sobie po pływaniu?

Link to comment
Share on other sites

Drugi raz byliśmy na południu,w Dalmacji-tam to jest dopiero egzotyka-palmy wielkie jak domy,pająki oogromnisate i obrzydliwe a upał nieziemski. :D -za Dubrownikiem.

Co do kąpieli-tylko raz je spłukałam z soli-później zostawiłam na żywioł,bo to nie miało żadnego sensu.Tylko że boksy mają krótką sierść i generalnie nie trzeba bać się o jej zniszczenie.

Przecierałam tylko pyśki-okolice oczu szczególnie.

Problem był tylko z piciem takiej słonej wody-przez pierwsze 2-3 dni piły jak szalone i wymiotowały-dopiero po ochłonięciu z wrażeń przestały zapijać się taką ochydą. :wink:

My też spędzaliśmy południe w domu-innaczej tam nie można,bo upały były ogromne.

Psiaki były po wczasach padnięte i szczęśliwe-my też,bo Dalmacja to piękna kraina,ale daaaaleko okropnie od nas. :D

Link to comment
Share on other sites

OPs :P A na te pająki to nie miały ochoty?Bo mój to by nawet ose złapał.A za pajączkami to przepada-nie wiem, czy pożera, ale zabawę ma przednią.

A co do egzotyki to polecam Tajlandię-samolotem prawie tyle samo co samochodem do Chorwacji, a ludzie przyjemniejsi i mnóstwo psiaków na ulicach-co prawda miałam wątpliwości czy są naprawde żywe i takie biedoty, i nie było nigdzie znaków z przekreślonym psiakiem (np. w przeciwienstwie do Francji)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pająki były na prawdę spore i aktywnie atakowały-brrrr-widziałam...

Na szczęście moje maluszki nie interesowały się takim ochydztwem. :wink:

Z psiakami wolę trochę bliżej i unikam samolotu-z wiadomych względów-dla dużych psów zostaje alternatywa luku bagażowego . :o

W Dalmacji podobały mi się jeszcze koty-łażące po ulicach-smukłe,giętkie,o nietypowych głowach i cienkich ogonach,jak nasze orientalne-piękne.

Gdyby droga nie była taka zabójcza,wzięłabym jednego :wink:

Link to comment
Share on other sites

My na wakacjach byliśmy :

1. działka w lesie - luksus, fil wypas itd.:) Cały dzień w lesie, milion patyków ( w tym ulubione kłody), szyszek, stara ukochana piłka do nogi, kamienna ścieżka z której można wykradać kamyki, i grill pod którym mozna żebrać, wszystko super poza tym przerazającym szlauchem :o :wink:

2. niezawodne mazury + pole namiotowe w lesie, jeziora, straszny pomost :o , korty do tenisa a za nimi pełno bezpańskich piłeczek ( nie wiem jak ona to robiła, ale zawsze jakąś dopadła), pełno znajomych i wszyscy są mną zachwyceni, no i nurkowanie w jeziorze za piłkami (pływanie nie ma mowy - 1 próba była żałosna, ale nurkowanie :P )

3. morze polskie w długi weekend, koszmar , na plażę nie wolno, trzeba iść daaleko a jak już to są fale okropne, słono i stado się rozłazi w poszukiwaniu lepszych fal, z przyjemności to tylko kopanie dołów, wieczorami na deptaku, drą się, straszą no i trzeba było przejechać prawie 500km

Wygrała działka! :)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę , że jednak dla psiaka to nie extremalne przygody, ale właśnie działeczka i ewntualnie dobra rodzinka, która się zaopiekuje psem jak wyjeżdżamy.Lub zdecydowanie sprawdzone miejsca .Ale wiem, że teraz nie będę miała dylematu- z psem czy nie, bo wiem , że piesio zostanie z kochaną rodzinką( po spisaniu warunków- że nie mozna go przekarmiać, mimo,że tak ślicznie patrzy-znacie to :lol: ,i rozpuszczać,choć pewnie jak wrócimy to i tak praca nad psem od nowa,ale jest pojętny więc zrozumie....)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A moj pies byl i na dzialce i na Mazurach, na zaglach i w Danii. Wszystkie nasze wyjazdy byly organizowane troche pod katem psa..a pies byl rowniez kupowany pod katem wspolnych wakacji, takich jakie my lubimy. Ciesze sie, ze byl z nami, bo baardzo duzo sie nauczyl. Niesamowita socjalizacja w warunkach, ktorych nie ma nacodzien. Mnostwo zajec i to co najwspanialsze czyli 24 h caly czas z nami. W przyszlmy roku tez razem pojedziemy na wakacje i tez pewnie wybierzemy miejsce gdzie zarowno nam jak i Plastrowi bedzie dobrze i gdzie wszyscy bedziemy mogli dobie aktywnie poodpoczywac. Mysle, ze dzialka z przyjaciolmi, rodzicami czy innymi krewnymi nie zastapi mojemu psu wspolnych wakacji z nami.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Jest już ciepło, już kwiecień, wszytsko kwitnie... :D Już NIEDŁOGO wakacje :) Ślicznie jest...:lol:

Chce sie dowiedzieć gdzie wyjeżdżacie z charciolami (jeśli są tu dogomaniacy, którzy maja inne psy to jest to tez do nich) w wakacje??

Nad jezioro, czy w góry, czy nad morze, czy nad rzeke czy gdzie??? :D

Może się tam spotkamy?? :)

_____________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka :great: :bluepaw:

gg: 2560415

[Doklejone - Mod]

Link to comment
Share on other sites

i jakie wystawy bądź miasta planujesz odwiedzić?

Warszawa - lipiec.

Gdynia - lipiec

Legnica - sierpien

Gdansk - sierpien

moze Rzeszow.

Plany mi sie nieco zmienily.

Poza tym, jezeli LOT nie zmieni cen biletow, to raczej nie przyjade. :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...