Jump to content
Dogomania

Jakie suche...??


apaczkrk

Recommended Posts

[quote name='tonacja']Znalazłam w Sosnowcu sklep który ma w ofercie internetowej Brita. Niestety jest na drugim końcu miasta, ale to i tak już coś. Pojadę tam i kupię szczeniakowi kilogram (o ile jest taka możliwość, napisalam właśnie do nich maila). Chyba rzeczywiście zdecyduję się na Brita Care, bo mój psiak jest mały i dużo karmy nie pochłania... nie będę mu skąpić :eviltong: szczególnie póki się rozwija i rośnie.[/quote]

pozniej tez nie skap
dobre jedzenie to podstawa zawsze, w kazdym wieku ;)
a od brita i tak sa lepsze karmy
ale napewno lepszy brit niz chapi czy inny syf ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że dobra karma to podstawa. Szkoda, że dopiero teraz. Jak miałam 12 lat, to dostałam pierwszego psa. Owczarka szkockiego. Oczywiście w karmieniu psa pomagała mi mama. Dostawał gotowane jedzenie plus oczywiście pedigree, chappi, frolic znoszone przez mamę do domu... najpierw zaczęla mu się psuć wątroba (te psy mają do tego skłonność..ogolnie sa delikatne) a w końcu wysiadły mu nerki... i wiem, że to była w dużej mierze moja wina, bo jak już podroslam i zaczęlam mieć dostęp do internetu to moglam sie zainteresować zywieniem psów. Mogłam też wcześniej zmienić weterynarza, bo ten do którego chodziliśmy przez tyle lat był niekompetentny, bo twierdzil, że to czym karmimy psa jest ok, z perspektywy czasu nawet wydaje mi się, że miał w tym jakiś interes, bo lądowaliśmy z naszym psem u niego co chwilę... moglam wiele rzeczy i do końca życia będę się obwiniać. Dlatego teraz panicznie boję sie popełnić błędu w zywieniu psa.

Myślę, że Brit Care jest dobrą karmą. Słyszalam, ze nawet w niektorych lecznicach już go sprzedają, poza tym na moje oko ma całkiem dobry skład w porównaniu do innych karm. Jeżeli piesek będzie dobrze reagował to zostanę przy tej karmie, jeżeli nie, to spróbuje Acany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']Wiem, że dobra karma to podstawa. Szkoda, że dopiero teraz. Jak miałam 12 lat, to dostałam pierwszego psa. Owczarka szkockiego. Oczywiście w karmieniu psa pomagała mi mama. Dostawał gotowane jedzenie plus oczywiście pedigree, chappi, frolic znoszone przez mamę do domu... najpierw zaczęla mu się psuć wątroba (te psy mają do tego skłonność..ogolnie sa delikatne) a w końcu wysiadły mu nerki... i wiem, że to była w dużej mierze moja wina, bo jak już podroslam i zaczęlam mieć dostęp do internetu to moglam sie zainteresować zywieniem psów. Mogłam też wcześniej zmienić weterynarza, bo ten do którego chodziliśmy przez tyle lat był niekompetentny, bo twierdzil, że to czym karmimy psa jest ok, z perspektywy czasu nawet wydaje mi się, że miał w tym jakiś interes, bo lądowaliśmy z naszym psem u niego co chwilę... moglam wiele rzeczy i do końca życia będę się obwiniać. Dlatego teraz panicznie boję sie popełnić błędu w zywieniu psa.

Myślę, że Brit Care jest dobrą karmą. Słyszalam, ze nawet w niektorych lecznicach już go sprzedają, poza tym na moje oko ma całkiem dobry skład w porównaniu do innych karm. Jeżeli piesek będzie dobrze reagował to zostanę przy tej karmie, jeżeli nie, to spróbuje Acany.[/quote]

cale szczescie ze juz tak duzo wiesz ;)
szkoda ze dopiero jak cos sie stalo :roll: ale najczesciej tak bywa
ja jak dostalam psa mialam 6 lat wiec tez za duzo nie moglam , ale nastepnego jak mialam 17 i tu juz sie staralam od poczatku za pomoca dogo oczywiscie

czy pies w twoim avatarze to aussi czy co innego ? piekne ma umaszczenie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja'] Myślę, że Brit Care jest dobrą karmą. Słyszalam, ze nawet w niektorych lecznicach już go sprzedają,[/quote]

to niestety o niczym nie swiadczy, a raczej swiadczy o tym, ze lecznica ma prowizje ze sprzedazy karmy i motywacje do namawiania na zakup:cool3::lol: Bylam w lecznicy gdzie sprzedawali Ariona, w inne Brit - wg mnie maja takie karmy na jakich stac klientow.

Link to comment
Share on other sites

Co prawda to prawda... Chyba najlepszą metodą jest ta prób i błędów... tylko czasami za błędy trzeba słono zapłacić... Myślę, że po prostu muszę bacznie obserwować stan zdrowia i formy pieska i po tym wywnioskować czym najlepiej go karmić.

[B]gops[/B], mój piesek jest w typie sheltie/collie... jestem w nim po uszy zakochana, nie tylko w jego wyglądzie ale też charakterku :loveu: dlatego chciałabym zeby był ze mna jak najdłużej i żeby szczęśliwie mu się zyło..

Link to comment
Share on other sites

Witam :). Jak widać po nicku jestem zaszczurzoną, przywiało mnie z zaprzyjaźnionego forum, któremu pomagacie poprzez bazarki.
Ale do rzeczy: potrzebuję porady jakiegoś zaawansowanego znawcy psów. Moi rodzice mają psa - owczarka niemieckiego. Jest to pies "podwórkowy", posiadający duuuży wybieg, przebywający w kojcu jedynie w czasie wizyt obcych. Ma on 5 lat. Jest psem masywnym, ze skłonnością do łapania dodatkowych kg(obecnie ma prawidłową wagę, ale w górnej granicy). Ponadto ma również tendencję do pojawiania się tłuszczaków. Mama karmi go jakąś dość nieciekawą karmą i domowym jedzeniem. Chciałabym jej pomóc w dobraniu suchej karmy - i tu pojawia się dylemat, co kupić? Jest tego tyle...
Zależy mi aby była to karma we w miarę rozsądnej cenie, dostępna w dużych paczkach. Pies poza tym dostaje karmę domową tzw. mokre - w postaci podrobów, okrawków mięsnych, ugotowanych z kaszą, warzywami, oliwą (moja mama gotuje psu kaszę jak wykwintny obiadek ;) ). Pies dostaje również nabiał w postaci kefirów czy jogurtów naturalnych - bo go uwielbia (mleko wybiłam mamie z głowy).
Myślałam o karmie Acana Adult Dog.
Pomożecie? :D

Link to comment
Share on other sites

WITAM.
Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH KARMA TRAINER NIE MOŻE BYĆ SPRZEDAWANA NA AUKCJACH.
OCZYWIŚCIE JAKO SKLEP ZOOLOGICZNY MAMY JA W SWOJEJ OFERCIE.
DLA ZAINTERESOWANYCH PODAJE ADRES SKLEPU: ŁÓDŹ, UL. ŁAGIEWNICKA 118 , NR TELEFONU: 508-079-306. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA KARMY TRAINER U NAS W SKLEPIE BĄDŹ TEŻ POPRZEZ ZAMÓWIENIE TELEFONICZNE.
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I ZAPRASZAMY DO ZAKUPU TEJ KARMY, BO NAPRAWDE WARTO.

INFORMACJE O KARMIE DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ: [url=http://www.novafoods.com/].: Novafoods :.[/url]

PS. NIE SPRZEDAJEMY CHAPPI I PEDIGREE.

Link to comment
Share on other sites

Myśle, że przy wyborze karmy trzeba przede wszystkim dużo poczytać i kierować się zdrowym rozsądkiem...ostatnio odwiedziłam 3 wetów w różnych lecznicach. ponieważ sama poszukuje karmy która byłaby najlepsza i wartościowa i wogóle szukałam porad na temat żywienia...i oto co mnie uderzyło:

Wet nr.1 - "polecam ariona, proszę, oto próbka, niech pani zobaczy ile ma składników....(i tu cały wykład nt.temat) ewentualnie tu jest Acana - to ta sama półka i jakość..":stupid:

Wet nr.2 - " Proszę pani, oczywiście, że Royal Canin! owszem ma swoją cenę ale z pewnością jest lepsza od Acany która jest w podobnej cenie a jakością jest nieporównywalnie gorsza .." :crazyeye:

Wet nr.3 - " Ważna jest różnorodność...polecamy Eukanube, z pewnością lepsz niż royal canin...bla bla bla":grab:

co oczywiście zauważyłam (wiem, pewnie nie jestem odkrywcza) ale karma polecana przez danego weta była jedyna lub jedną z kilku (również polecanych) karm sprzedawanych w lecznicy.Gdy wymieniałam inną markę niż mają u siebie odrazu zaczynali kręcić nosem i mówić " nie, nie ja jednak polecam....jest to karma zdecydowanie lepsza niż...."

Już nie chciałam mówić, że jestem pacjentem swiadomym i zanim się zapytałam to porównałam składy wszystkich karm baaardzo dokładnie i moje zdanie jest zupełnie odmienne w tej kwestii...:cool1:

Więc narazie będzie tak, że ja swoje a weci swoje...może dopóki nie trafie na weta ze specjalizacją w zywieniu, który nie zaprzedał się jeszcze żadnej firmie....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...