Jump to content
Dogomania

Smakołyki- w czym trzymacie?


coztego

Recommended Posts

Ja apropos tych torebek czy nerek :wink: A powiedzcie wy macie tam coś w środku żeby można było uprać ? No bo czasem smakołyki brudzą, co wtedy ? Zostawiacie takie brudne ?

A i jeszcze przy okazji zapytam o parówki, czy 8 tygodniowemu szczeniakowi można jako smakołyk dawać maleńskie kawalki parówki drobiowej ? I gotowaną czy surową ?

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, to jest skandal. Objechałam dzisiaj kilka dużych sklepów i nigdzie nie mieli nerek! Brak dawców czy co?!

Żadnych torebek na pasek... :( Były w makro tylko takie na aparat fotograficzny, bardzo eleganckie, ale raczej mało praktyczne...

Wyglada na to, że poszukam na targu...
[quote]czy 8 tygodniowemu szczeniakowi można jako smakołyk dawać maleńskie kawalki parówki drobiowej ?[/quote]
:nono: Nie jako smakołyk, tylko jako [b]nagrodę[/b]! ;)
Myślę, że w niewielkich ilościach mu nie zaszkodzi, chociaż ja maluszka uczyłam na granulki suchej karmy, to takie żarłoczne było, że za granulkę zrobiła wszystko. Dopiero z wiekiem pojawiły się paróweczki, ciasteczka, żółty serek... 8)
Ale myślę, że spokojnie możesz mu trochę paróweczki dawać i nie musisz jej gotować :)

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze nie probowalam szukac...choc pewnie tutaj sie cos znajdzie - jak narazie jezdze i szukam niewielkiej kolczatki dla mojego stwora, ale to nie na temat ;)
jak tylko ktos tu wstawi ladne zdjecie z wymiarami to se uszyje heh

Link to comment
Share on other sites

coztego, mnie sie też wydawalo że nigdzie nie ma nerek, wydawało mi się dopóki nie przeszłam koło tzw ciucholandu, na wystawie było tego całe pudło, do wyboru do koloru ! Co prawda jakościowo to to cudowne nie było, ale jak kosztuje 10 zł to kupić za jakis czas drugie to żaden problem. 8) 8)

A jaka jest różnia miedzy smakołykiem a nagrodą ...? :lol: :wink:

No tak ale za suchą to ona może najwyżej tknie obiadek :wink: :lol: Dlatego szukam jakiegoś odpowiedniego "argumentu", żeby mi się pies chciał szkolić :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='souris']A jaka jest różnia miedzy smakołykiem a nagrodą ...? :lol: :wink: [/quote]
Zasadnicza! :nono:
Smakołyk daje się, zeby sprawić psu frajdę bez powodu. A nagrodą nagradza się odpowiednie zachowania! ;)

[quote]Dlatego szukam jakiegoś odpowiedniego "argumentu", żeby mi się pies chciał szkolić :wink:[/quote]
Fakt, silne argumenty są konieczne :lol: Mojej parówki wchodzą świetnie ;) I domowe ciasteczka czosnkowe także 8)

Dzisiejszy upał uświadomił mi konieczność znalezienia tej cholernej nerki... Ciasteczka w kieszeni dżinsów to nie jest najszczęśliwszy pomysł... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polnegrzyby']A to moja torebka którą sama [b]zrobiłam na szydełku:) [/b][/quote]
Jestem pełna podziwu. Na szydełku to ja kiedyś robiłam, ale tylko czapeczki (które miały być serwetkami :oops: ) :lol:
A patrzcie jak pies się wpatruje w torebeczkę 8)

Link to comment
Share on other sites

Łatka to się wpatruje czy przypadkiem nie wyciągne żóltego sera, zamiast suszonych płucek:)

Nigdy nie myślałam o większej produkcji, bo bym nie mogła nic innego robić tylko dziergać calymi dniami i nocami:)

Tą torebeczkę dziergałam jakieś 20h, doliczając koszt wełny - około 10 pln.
Musiała bym je sprzedawać za jakieś 30 pln, bez sensu:)

Chyba że się nauczę śmigać na szydełku jeszcze szybciej:)

Wolę robić hobbystycznie. Ale jak będę miała jakąś na zbyciu to już wiem kto chce:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

Może już wszyscy zaopatrzyli się w nerki ale dodam i tak.
Szanowni dogomaniacy, czy nikt z was nie zagląda do tzw. lumpexów?
Nerek tam bywa od groma, a i zgrabny plecaczek sie znajdzie.
Ja zaopatrzyłam sie w 3 nerki i plecak na jedno ramię, bo tradycyjny mi sie źle zdejmowało, a ten nie musze nawet zdejmować.
Zróbcie rundkę po okolicznych lumpexach, a cuda kupicie za grosze.
Posłanie moj Regonik ma też stamtąd, z owczej wełny, z pokrowcem do prania, na zamku błyskawicznym za 4 zl.
Zyczę udanych łowów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']wow nawet nie pomyślałam :o no to trzeba będzie poszukać chyba bo ciągle nie mam w czym nosić smaczków i wszystkie kieszenie tłuste :-?[/quote]
Mogę się tylko podpisać pod słowami Malawaszki :lol:

[b]borsaf[/b], ja nawet nie wiem gdzie w moim mieście są jakieś lumpeksy :oops: , a co dopiero mówić o zaglądaniu... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[b]Coztego, Malawaszka,[/b] nawet nie wiecie, ile tracicie.
Najpierw trzeba sie zorientować, gdzie takie sklepy są. Potem radze sie zorientować czy rzeczy są wycenione, czy na wagę i ile za 1 kg w danym dniu, bo cena spada i np u nas w sobote można tą samą rzecz kupić za 10/kg, a we wtorek, jak nowa dostawa za 30/kg.
Tutaj jest dreszczyk emocji i poker bo można przechytrzyć.
Nie we wszystkich lumpexach bywaja torby, buty i plecaki ale dość często są.
Ja dzisiaj miałam w ręku 4 nerki granatowo-niebieskie i zaraz o dogomaniakach pomyślałam, tyle że przesylka byłaby pewnie droższa od samej nerki :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...