Jump to content
Dogomania

Zabawy dla szczeniaka


anubias

Recommended Posts

No właśnie, jak się bawicie/bawiliście ze swoimi szczeniaczkami? Mój ma miękkie zabawki i małą piłkę. Piłkę uwielbia, lata za nią, jak ją upuści to mu ucieka i na nią poluje, cały rozanielony. Miękkie zabawki łapie w pyszczek i targa głową, warcząc przy tym, po czym gania z nimi po całym pokoju. Ogólnie ładnie bawi się sam ale jak się bawić z nim? Czasem sobie rzucamy zabawki, czasem bawimy się w przeciąganie - o tym słyszałam sprzeczne opinie. Jedni mówią, że to bardzo nieedukacyjna zabawa i nie można się tak z psem bawić, inni że to bardzo dobre dla szczeniaków szczególnie w momencie, gdy wymieniają im się zęby. Jak Wy się bawicie?

Link to comment
Share on other sites

No więc tak mój piesio uwielbiał bawić się szczotką do zamiatania(taką mniejszą)szczotka jest większa od niego a on łapie ją za włosie i targa ją po całym pokoju-wygląda to jakby chciał z niej wyrwać te włosy.Lubi także bawić się małymi piłkami albo [B]ZIELONĄ[/B] z trixie albo małymi z automatu za 1 zł :evil_lol: Oczywiście ma 3 misie , sznur(czasem się przeciągamy) i kilka piłek

Link to comment
Share on other sites

Gumowe zabawki owszem, psiak sobie może tarmosić aż do wstrząsu mózgu:evil_lol:.
Odnośnie przeciągania sznurka( np. z piłeczką na końcu) Mela to uwielbia ;). Czemu nieedukacyjna to naprawdę nie wiem!?! Wzmaga w psie popęd łupu co bardzo ułatwia szkolenie psa. Zacząłem chodzić z Melą na szkolenie PT i rozmawiałem nawet dzisiaj z instruktorem na ten temat(osoba raczej kompetentna, jedzie właśnie na Mistrzostwa Świata IPO) i to jest właśnie jedna z najlepszych zabaw. Inną sprawą jest to że wielu właścicieli nie wie po prostu jak się z psem bawić:roll:. Psu należy pozwolić wygrywać(oczywiście nie zawsze) aby wzmóc poczucie pewności siebie i chwalić za wygraną ''walkę''. Generalnie zabawa z psem jest jednym z priorytetów w socjalizacji psa, powinien umieć się bawić z nami bo to My jesteśmy jego stadem-nie inne psy..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie mój mały ma 9 tygodni i martwi mnie jedna sprawa- on podczas zabawy wchodzi na moją nogę ( albo na kogoś kto jest w pobliżu) i robi takie ruchy jakby siedział na suczce i nie wiem jak na to reagować.rozumiem , że to chłopak ale czy to oby nie za wcześnie na instynkt seksualny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...