Jump to content
Dogomania

jakie odżywki?


Ewa_

Recommended Posts

Hej
Jakie odżywki dajecie swoim psiakom?
Ja mojej 18 miesięcznej owczarzycy niemieckiej daję Flawitol oraz Laveta. To pierwsze jako wapno i witaminy, drugie na futro. DO tego łyżka oleju jadalnego. DO tego glukozamina - zmiażdżone tabletki.
A co Wy dajecie?
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_']Na co jest siemie lniane?[/quote]
Na sierść, po siemieniu pięknie się błyszczy i jest taka milusia w dotyku 8)

[b]adda[/b], ja daję mielone prosto do michy, ale karmię mokrym. Czasem jak zapomnę dodać do jedzenia, to wrzucam jej do michy samo siemię i też wyliże :wink: Kiedyś Mokka pisała, że parzy tradycyjnie... każdy ma swój sposób :fadein:
adda, a kupiłaś już zmielone? Sprawdziłaś czy nie jest odtłuszczone?
8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][b]adda[/b], ja daję mielone prosto do michy, ale karmię mokrym. [/quote] Ja karmię suchym, ale dosmaczam, a to trochę mięsa mielonego, a to wątróbka... niedużo tego dodaję, ale myślę, że siemię "przyczepiłoby się :D
[quote]adda, a kupiłaś już zmielone? Sprawdziłaś czy nie jest odtłuszczone? 8)[/quote] Tak, kupiłam już zmielone. A powinnam sprawdzić? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'] ale myślę, że siemię "przyczepiłoby się :D [/quote]
Też tak myślę ;) Byle psy zjadły :evilbat: Ale to tak smakowicie pachnie, że moja chce wcisnąć nos do młynka jak mielę i wyjeść :lol:

[quote name='adda'] Tak, kupiłam już zmielone. A powinnam sprawdzić? :roll:[/quote]
No, ktoś się skarżył na forum, że mielone jest odtłuszczone, a podobno to właśnie ten tłuszcz lniany jest dla psa najważniejszy... 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']No, ktoś się skarżył na forum, że mielone jest odtłuszczone, a podobno to właśnie ten tłuszcz lniany jest dla psa najważniejszy... 8)[/quote] Logika na to by wskazywała :D Muszę sprawdzić, chociaż zakupiłam, i tylko ze trzy razy zalewałam i do miski z wodą dodawałam. Ale chyba wolę posypywać :P

Link to comment
Share on other sites

hm...ja siemie po prostu gotuje razem z ryzem - najpierw gotuje miecho, obieram z kosci, robie warzywa, dodaje ryz i siemie - i to sie gotuje wszystko...nie podaje siemienia samego, bo nie czy pies by zjadl :roll: i podaje na garnek na 4 dni 4 lyzeczki siemienia - moze za malo? czyli wychodzi lyzeczka dziennie...ale Aza siersc ma teraz bardzo ladna, wiec cos musi dobrze na nia dzialac :) moze siemie...wiem, ze pomaga tez w trawieniu
nie wiem czy suche daje to samo co gotowane - tzn czy efekty te same...

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, że jeśli karmi się suchą (dobrą suchą), to nie trzeba dodawać żadnych odżywek... chyba że wyraźnie wet coś zaordynuje...

O dodatki "na stawy" i inne zdrowotne też najlepiej popytać weta, żeby przypadkiem nie przedobrzyć :wink:

"Na sierść" też najlepsze to, co naturalne - jak mówiły dziewczyny - siemię lniane, dobry jest olej z pestek winogron, od czasu do czasu łosoś (ma dużo NNKT), żółtko, wątróbka... Jak dieta jest urozmaicona nie potrzeba dodawać nic "sklepowego".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda']Ja jeszcze mam tran z dorsza, capi niemożliwie... tylko zapominam dodawać do jedzenia :oops:[/quote]

Tran jest baaaaaaardo dobry na sierść (sprawdzony na kocie perskim) ale też trzeba uważac aby nie przedobrzyć bo efekt będzie odwrotny do oczekiwanego. Mozna dodac do jedzenia. Niewielkie jego ilości nie wpływają na smak karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya'] trzeba uważac aby nie przedobrzyć bo efekt będzie odwrotny do oczekiwanego[/quote]
Tzn ile można dać? 8) I czy w połączeniu z siemieniem to nie będzie "przedobrzone"?
Taki zwykły "ludzki" tran kupujecie, w aptece?

Z odżywek, Kreska dostaje mieszankę wapniową z mikity. W związku z tym, na razie odstawiłyśmy witaminki, żeby nie przedobrzyć. Ale już rozmawiałam z panią wet i dobierzemy jej jakieś witaminki na nowo.
Pani wet wspominała coś o VitaWet, czy jakoś tak... Ktoś słyszał o takich witaminach? Ktoś używa? Drogie to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote name='donya'] trzeba uważac aby nie przedobrzyć bo efekt będzie odwrotny do oczekiwanego[/quote]
Tzn ile można dać? 8) I czy w połączeniu z siemieniem to nie będzie "przedobrzone"?
Taki zwykły "ludzki" tran kupujecie, w aptece?

Z odżywek, Kreska dostaje mieszankę wapniową z mikity. W związku z tym, na razie odstawiłyśmy witaminki, żeby nie przedobrzyć. Ale już rozmawiałam z panią wet i dobierzemy jej jakieś witaminki na nowo.
Pani wet wspominała coś o VitaWet, czy jakoś tak... Ktoś słyszał o takich witaminach? Ktoś używa? Drogie to?[/quote]

Ja podaję tylko w okresie lnienia lub kiedy widzę, że włos jest np. matowy. Podaje ok 2 miesiecy. Dawka dla kota o wadze 6 kg ok 2ml, pies (30kg) łyżeczka. Tran kupuję w aptece - jest tani i bardzo wydajny w porównaniu z psimi odżywkami na bazie tranu.

Link to comment
Share on other sites

coztego dawalam Becie VitaWet - baaaardzo to lubila, normalnie jak cukierki ;) ale drogie bylo jak dla mnie - jakby porownac do innych wit ktore dawalam, jakos 20 zl za opakowanie wychodzilo, ale nie pamietam na ile opakowanie starczalo :(
W kazdym razie dobre napewno i smaczne dla psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Pani wet wspominała coś o VitaWet, czy jakoś tak... Ktoś słyszał o takich witaminach? Ktoś używa? Drogie to?[/quote] Ja kiedyś dawałam swoim psom, tylko że 1/4 dawki, bo suchym karmię. O ile pamiętam to były to jedyne witaminy, gdzie stosunek fluoru do wapnia był taki jak mi wet kazał podawać. Tylko że to chodziło o vita-vet dla dużych ras. Byłam zadowolona 8) A cena? Nie pamiętam za bardzo... Sto tabletek za 40 zł? Jakoś tak...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...