Jump to content
Dogomania

Owrzodzenie rogówki

Godelaine

Recommended Posts

Dziś wróciłam od weta i wstępna diagnoza brzmi - owrzodzenie rogówki.
Czy ktoś się spotkał z tą chorobą?

Niestety dziś nie było prowadzącej Dianę wetki - p. Renaty. I ona ma je oczka w poniedziałek dokładnie zbadać. Ale z tego co mówił jej mąż, sytuacja jest niewesoła. Podobno choroba jest już dość zaawansowana. I jeśli szybko się czegoś nie zrobi Diance grozi częściowa ślepota (jeśli dobrze doktora zrozumiałam) :(
Inna sprawa, że moja wetka nie jest jednak okulistką.
Z tego co się orientuję z Polsce specjalistów jest tylko kilku. Dr Garncarz z Wawy (nie wiem czemu, ale jego stronka mi się nie otwiera), ktoś z Poznania (ale to i tak za daleko), no i najbliższy mi Wrocław z dr Kiełbowiczem. Ktoś coś o nim słyszał?

[b]Goddy[/b],
po pierwsze- wiesz jak jest: zanim się zdenerwujesz, niech Diankę obejrzy p. Renata, a nie mąż. ;) (może się spotkamy w poniedziałek, Kreska jedzie na zastrzyk 8) )
A po drugie, jeśli pani Renata uzna, że sprawa wymaga konsultacji u specjalisty, to pewnie Ci kogoś poleci, a nawet Cię umówi.

A po trzecie, trzymam kciuki za Diankę i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządeczku! Pisz zaraz w poniedziałek po wizycie!

[quote name='Godelaine']A o której będziesz w poniedziałek?[/quote]
Trudno powiedzieć, zależy, o której mój ojciec będzie miał chwilę, żeby mnie podrzucić do Sośnicy. Chciałabym jak najwcześniej, zaraz po trzeciej, ale to nic pewnego 8) .

Jesli bedziesz zmuszona korzystac jednak z rady specjalisty to jak najbardziej mozesz sie udac do dr Kiełbowicza.
Zdaje sie ,ze ma tez jakas swoja lecznice (z lepszym sprzetem niz uczelniany) ,wiec moze uda Ci sie zdobyc namiary lub Twoja wetka Ci doradzi jak Go zlapac!

No i zdrowka dla oczka zycze.Z wrzodami rogowki to trzeba leczenie koniecznie podjac by nie doszlo do perforacji.A w ktorym miejscu jest ten wrzod??

Tak, jak prorokowała Coztego - pan doktor trochę namieszał :? Jednak nie owrzodzenie rogówki a wrastanie naczynek. Subtelna różnica :?
Tak czy inaczej sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej. W dalszym ciągu istnieje ryzyko, iż naczynka zaczną pękać, co automatycznie pociągnie za sobą wylanie pigmentu, a to z kolei ograniczenie widzenia.
Jedyne pocieszenie to to, iż zmiany nie są jeszcze aż tak poważne. Na razie stosować będziemy przepisane krople. Plus dodatkowo witamina B2 w zastrzykach (już żal mi Krówki :( ). W czwartek lekarka zadecyduje czy zmieniamy krople na mocniejsze. Mam nadzieję, że będzie poprawa, bo cena trochę przeraża :?
Ale nic to. Grunt żeby mała wyzdrowiała. Jeśli jednak nie będzie poprawy, to potrzebne będą konsultacje ze specjalistą.

P.S. Coztego. Siedziałam tam jeszcze ponad godzinę! :evilbat:

[quote name='Godelaine']P.S. Coztego. Siedziałam tam jeszcze ponad godzinę! :evilbat:[/quote]
[size=1]Spodziewałam się takiego obrotu sprawy... a lecznica otwarta do 19-tej... :roll: Ja nie wiem kiedy pani Renata odpoczywa...[/size] :roll:

Trzymam kciuki za Krówkę! ;) Będzie dobrze!

Godelaine.... [b] uff... to chyba dobrze, że to nie owrzodzenie rogówki... [/b]bo jak przeczytałam tytuł to mnie zmroziło. Ja leczyłam mojego psiaka na to... (po uszkodzeniu oka - pogryzienie przez innego psa) kilka miesięcy... udało mu się uratować życie... ale zostały blizny na rogówce i prawie całkowita ślepota :( trzymać kciuki za Dianę :thumbs:

• 2 weeks later...

Coztego. Wyczucie idealne :) Dziś właśnie byłam na kontroli :)

Wciąż nie jest rewelacyjnie. Zmiany co prawda nie rozwijają się dalej, widać pewne cofnięcie. Ale przed nami jeszcze trochę.

W piątek lub po długim weekendzie znów idziemy na kontrolę. Mam nadzieję, że wtedy będę miała przyjemniejsze wieści :)