Jump to content
Dogomania

double-dapple


anetta

Recommended Posts

Jamnik tylko "tradycyjny" z piekna jamnicza glowa i tylko czarny choc powiem wam na uszko ze poznalam jednego jegomościa ktory jest śniedy i teraz tak po cichutku marze o takim wlasnie śniadym synku Gacka. Jestem w nim po uszy zakochana ale chyba 3 pies w domu to bylo by to ze strony Koali potraktowane o tak -:mad: pozniej bylo by tak :angryy: by na sam koniec skonczyc :grab:no i narobila bym ciotce Szancie klopotu bo ktos by musial adoptowac moje dwunozne :diabloti: nie mowiac juz o Jurku i malej Nataszce

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety sa czesto hodowane dla kolorkow a nie dla dobrego eksterieru, dlatego bardziej wygladaja jak kundelki niz rasowe jamniki . Pamietajmy ze w USA (gdzie sa najczesciej hodowane) , nawet jamnik ktory wyglada jak Sealyham Terrier moze byc zarejestrowany i uzyty w hodowli, o ile jego rodzice maja papiery. Nie ma ladu lub kontroli w hodowli :( Dlatego takie dziwolagi. Oczywiscie mozna znalezc poprawne wrecz znakomite kolorowe jamniki od dobrych hodowcow, ale to jak szukanie igly w sianie. Wszystko zalezy od hodowcow i czym sie kieruja!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fuj,ble:shake: :shake: :shake: :shake: :shake:Masakra!!!!!!!Ani kolor(brudny burek),ani głowa(jak wiadro),wszystko razem:crazyeye:
A hodowców tych biednych wynalazków,do fotek których,link podała Yosho,to trzeba jak najprędzej skierować na intensywne leczenie psychiatryczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szkoda mi tych psów!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

wracając do tych kolorowych jamników w hodowli GE-DA-No to poprostu jamniki czarne podpalane z białymi znaczeniami i nie wiem o co poszła cała dyskusja w O/Bytom, bo we wzorcu jest poprostu na dzień dzisiejszy jako dyskwalifikacja ale za parę lat mogą znów do wzorca wrócić i co wtedy??
Jamnik powinien mieć każde możliwe umaszczenie, byle nie ze szkodą dla zdrowia !! I tyle!!

Link to comment
Share on other sites

hodowla GE-DA-No niestety juz nieistnieje.W ubieglym roku wlaścicielka wypisala sie z ZK a szkoda bo psy tam byly ładne.Ostatnia suczka ,tricolor odeszla 2 miesiace temu w wieku 15 lat.
W tej chwili wlaścicielka uzycza nam kojcow i poswieca sie dla psow z watku PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Hehh,Aga jak się napatrzę na te ciekawostki i wynalazki,to..........jeszcze bardziej kocham jednokolorowe jamniory:evil_lol: Oczywiście najbardziej moje rudzielce:loveu:[/quote]



Dziwi ludzie naprawde jestescie!! dlaczego wszystko co inne jest feee fujjjjj byc moze za pare lat bedziecie sie tymi kolorami zachwycac na wystawach.

podobny temat jest na watkach Yorkow,jescze 4 latat temu mna laciate Yorki hodowcy patrzyli z obrzydzeniem,tez bylo bleeeeee ,fujjjjjjj a wystarczylo poczekac pare lat i nastawienie ludzi sie zmienilo.teraz placi sie ogromne sumy aby takiego Yorka Bivera dostac.
narazie sa uznane przez inne organizacje ,ale wniosek do FCI poszedl,poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie.

taksamo moze byc z Jamniczkami.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam nic do łaciatych jamników, byle by w ogóle przypominały jamnika ze wzorca, bo większość tu wklejanych z jamnikiem ma niewiele wspólnego. Najpierw należałoby pomyśleć o ulepszeniu eksterieru, a dopiero później mówić o zatwierdzeniu przez FCI :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']hodowla GE-DA-No niestety juz nieistnieje.W ubieglym roku wlaścicielka wypisala sie z ZK a szkoda bo psy tam byly ładne.Ostatnia suczka ,tricolor odeszla 2 miesiace temu w wieku 15 lat.
W tej chwili wlaścicielka uzycza nam kojcow i poswieca sie dla psow z watku PW.[/quote]

właścicielka hodowli parę lat temu ostatni raz zapłaciła składkę i tym samym automatycznie przestała być członkiem związku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_j']Ktos zapytal sie co to jest double-dapple czyli podwojny marmurek. Mozna ten kolor uzyskac tylko jednym sposobem - przez krycie dwoch marmurkowych jamnikow razem. Wychodza bardzo atrakcyjne szczenieta ale z wysaka cena - czesta radza sie gluche, slepe albo i nawet bez oczu! Wszystko wiaze sie z genem Mm ktory w podwojnej postaci MM (double-dapple) czesto powoduje te znieksztalcenia. Przewaznie hodowcy tych kolorow nie maja zadnych sklupulow i choduja te 'egzotyczne' jamniki dla zysku w USA gdzie ten kolor jest dopuszczalny. Szanujacy sie hodowcy nie krzyzuja marmurkowych jamnikow razem dla wzgledow zdrowotnych.
[IMG]http://www.dachshund.org/dorg1.jpg[/IMG]Ten double-dapple jamnik urodzil sie bez oczu

[IMG]http://cedarwoodgsd.com/sitebuilder/images/treasuredox-262x142.jpg[/IMG]Niektorzy hodowcy w USA/Kanadzie za wszelka cene chcieli udowodnic ze moga hodowac championy double-dapple. Zwyciezyli hodujac wiele pieknych psow ale za jaka cene....[/quote]Mona4 o gustach się nie dyskutuje.Widocznie,jestem konserwatywna(jak kto woli to bezguście),ale to mi się nie podoba i już!I jak w cytowanym poście AgiJ,chyba to zbyt wysoka cena,aby zaspokoić swoją hodowlaną próżność?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaJK']właścicielka hodowli parę lat temu ostatni raz zapłaciła składkę i tym samym automatycznie przestała być członkiem związku[/quote]

Pani ta przeszla do Chorzowskiego ZK z sobie tylkow zadomych powodow,zarejestrowane tam byly jej 2 Pinczery miniaturowe.,Ale po kradzierzy tych psow z jej posesji:angryy: wypisala sie z Zk i obecnie nieposiada zagnego psa poza Kundelkiem z dogomani:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...